Skocz do zawartości
Gość pieniak

Przegląd klimatyzacji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pieniak

Witajcie

 

Zbliża się wiosna i czas na przegląd klimatyzacji.

 

Chodzi mi o:

  1. wyciągnięcie czynnika i oleju
  2. sprawdzenie szczelności
  3. zalanie nowym olejem i czynnikiem
  4. wymiana filtra
  5. odgrzybienie ozonem - ozonowanie

Nie wiecie jaka może być za to cena usługi ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zeszłym roku w kwietniu za taki zestaw jak napisałeś płaciłem ok 200zł

ps,ale nie mieszkam w wa-wie

pozdrawiam

rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pojechałem w tym roku do Ciechanowa młody chłopak sprzęt najnowszy i za wszystko zapłacilem 100zł bez wymiany filtru.

Na koniec wydruk ile wciągnięto czynika ile uzupełniono oleju itp

Czas około 1,5h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ubiegłym roku płaciłem 240 bez wymiany filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci klima nie śmierdzi, to nie ozonuj, filtr kabinowy wymień sam, tam potrzeba tylko śrubokręta krzyżakowego, Jeśli pojedziesz tam, gdzie mają w miarę nową maszynę do klimy to wyciągną ci czynnik i olej, zregenerują, sprawdzą szczelność wytwarzając próżnię - wytwarzając próżnię osuszają układ - woda w niskim ciśnieniu wrze w niższej temperaturze, zaleją z powrotem i w zasadzie nie powinieneś wtedy płacić za olej i czynnik, a tylko za ew. ubytki, tzn. dolewki. Ja za taki przegląd z 20min. próżnią zapłaciłem 60 zł - ale to nie wa-wka, tylko szkieleczczyzna, więc i ceny inne...

 

A, i jeszcze ciekawostka, może komuś się przyda taka informacja. W zeszłym roku, na wiosnę gdy robiłem przegląd klimy, powiedziano mi że mam sprężarkę do wymiany, bo nie daje żadnego ciśnienia. Sprawdziłem w innym warsztacie - diagnoza taka sama. W związku z tym, że nie słyszałem żadnych niepokojących objawów podczas pracy sprężarki rozebrałem ją sam. Sprężarka wewnątrz była w idealnym stanie, tylko tam jest taki zawór regulujący wydajność i on się zaciął i sprężarka nie dawała ciśnienia. Zawór ten kosztuje w euro-klimie 100 zł i po wymienieniu jego wszystko jest ok. Powiedziano mi w euro-klimie że to częsta przypadłość sprężarek typu zexel montowanych w VAG, i ze część serwisantów zaleca wymianę sprężarki, gdy tymczasem to tylko zawór.

 

Scaliłem 2 posty. Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak Ci klima nie śmierdzi, to nie ozonuj, filtr kabinowy wymień sam, tam potrzeba tylko śrubokręta krzyżakowego

 

Ja wymieniałem filtr kabinowy i nie widziałem żadnej śrubki, którą bym musiał wykręcać śrubokrętem. Może coś u mnie jest nie tak ale filtr ten znajduje się pod osłoną plastikową (podszybiem), nie jest on w niczym zamknięty tylko włozony w plastikową obudowę i przykryty podszybiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja wymieniałem filtr kabinowy i nie widziałem żadnej śrubki, którą bym musiał wykręcać śrubokrętem. Może coś u mnie jest nie tak ale filtr ten znajduje się pod osłoną plastikową (podszybiem), nie jest on w niczym zamknięty tylko włozony w plastikową obudowę i przykryty podszybiem.

 

Masz wszystko OK , tym się różni 3BG od 3B w tym temacie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chciałbym zrobić "przegląd" klimatyzacji i teraz nie wiem czy teraz czyli " w październiku , czy poczekać do wiosny??

dzięki

Pozdr;

Maciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rób teraz, skoro dawno nie robiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie teraz, zwłaszcza jeżeli w Twoim subiektywnym odczuciu coś może być nie tak. Przed zimą załatwisz sprawę bez kolejek, a wypadku wykrycia usterki możesz próbować targować cenę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności