Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość CARVALET

J@ceq drogi wosk to ile dla ciebie? Czego używasz do mycia auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szampon do 10 złotych za litr, pasta do 30 złotych za litr.Myślę ze to niewygórowana cena za kosmetyki do pielęgnacji auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym spróbować środków Mequiera ale ceny mnie powalają.

Jacku, wiele sklepów sprzedaje próbki bardzo dobrych wosków, które i tak starczają na kilka woskowań a jeśli chciałbyś 16# megsa to mogę ci połowę puchy odsprzedać. Połowa i tak starczy ci na baaardzo długo gdyż jest to jeden z trwalszych wosków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zaopatruje w tym sklepie http://showcarshine.pl/ Ceny takie jak wszędzie i jest dużo testerów. Plus jest taki, że jest dobre połączenie pocztowe do Szczecina Z Bielska Białej i przy taniej przesyłce mam towar zawsze na drugi dzień po wysyłce. Generalnie nie kupiłem jeszcze żadnego specyfiku do auta w ori opakowaniu, tylko testery. Przykład Meg's #16 + pasta Poorboy's 33zł Wosku spokojnie wystarczy na 5 woskowań paszczaka bo nakłada się go cieniutką warstewkę, która spokojnie utrzyma się 2 miesiące (No chyba, że ktoś będzie go wycierał codziennie nawet używając jakiegoś QD;) ).

Ja przed zimą (październik) nakładałem z testera Lusso oro + Finish Kare 1000P, i w między czasie ze 4 razy przecierałem QD Poorboys, przyznam szczerze, że wosku jeszcze trochę się utrzymało niewiele bo niewiele ale kropelkowanie jeszcze się trochę utrzymuje;)

Na najbliższy weekend jak pogoda pozwoli trzeba będzie paszczora trochę podkonserwować :D Teraz po zimie obowiązkowo, mycie na dwa wiadra, glinka, SSR2 i SSR1 (na zlikwidowanie lekkich rysek) po tym, PB Black Hole może razem z PB Polish with Sealant i wykończę Lusso Oro ;) Do lata będzie spokój.

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po tym, PB Black Hole

Ariel jak możesz to daj znać jakie wrażenia będziesz miał po użyciu BH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz używam black hole i jest super. Ma delikatne własciwosci wypełniające, a zostawia bardzo łądną głębie i efekt wet look :) Szczerze polecam. To ejst bardziej cleaner i nie ma on własciwości sciernych.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja teraz używam black hole i jest super

No to ekstra a powiedz mi używałeś ręcznie czy maszyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładałem go ręcznie. Łatwo się wciera i sciera. Na kosmetyka aut czytałem ze masyznowo black hole moze narobic rysek. Wiec wolałem nie ryzykować. Zreszta w moim temacie masz fotki jak wyglada po zastosowaniu black hole'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ariel jak możesz to daj znać jakie wrażenia będziesz miał po użyciu BH.

Dzisiaj tak przetestowałem tylko na szybkiego na masce i w sumie nie wiem, dziwnie bardzo się nakłada, bo tak jakby przy aplikowaniu odrazu go wycierałem, może trochę blacha za zimna była na niego. Bardzo fajnie się go wyciera, jeszcze nie miałem nic co by tak lekko się polerowało. Efekt? Trudno powiedzieć :P Może głębszy kolor, ale już się ściemniało z rana zobaczę jak to w słońcu będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grand Finale Spray Seal Z-8 Co o tym myslicie, używał już ktoś?

I czy rzeczywiście mozna nim uzyskać efekt "mokrego lakieru"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
J@ceq drogi wosk to ile dla ciebie? Czego używasz do mycia auta?
Powyżej 50 zł za 150 ml to dla mnie za dużo. Szamponu nie używam a myję auto pianą aktywną. Być może że potraktowanie auta mequiersem to by było to, ale sonax trzyma się 2 bite miesiące na aucie i nie mam do niego żadnych uwag no może poza dwoma, że nie da się normalnie rozprowadzić bez pylenia i brudzi plastiki. Więc po co przepłacać skoro mequier's tyle samo trzyma się auta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, w kwietniu wypróbuje tą mieszanke. trzeba zadbać wkońcu o ten lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość CARVALET

J@ceq aktywna piana jest agresywna więc bez problemu zmywa wosk i wszystkie inne kosmetyki. Podobny efekt miałbyś gdybyś nawoskował i umył płynem do mycia naczyń, dwa mycia i nie ma śladu po kosmetykach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TURTLE WAX COLOR MAGIC 500ML WOSK KOLORYZUJĄCY - polecam :)

 

Wosk kupiłem dokładnie na tej aukcji:

http://allegro.pl/turtle-wax-color-magic-500ml-wosk-koloryzujacy-i1517742670.html

 

Jest on wg mnie bardzo dobry, bardzo łatwo i szybko się go nakłada. Po nawoskowaniu auta lakier ładnie się błyszczy i kolor nabrał prawdziwej barwy :)

Pozostaje tylko sprawa terminu uzyskanego efektu. Na aukcji pisze

efekt użycia pozostaje na ponad 25 myć samochodu

jeśli wytrzymałby 1/4 tyle, to byłbym zadowolony w 100%.

 

Dołączona kredka jest jednak do niczego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TURTLE WAX COLOR MAGIC 500ML WOSK KOLORYZUJĄCY - polecam :)

 

Wosk kupiłem dokładnie na tej aukcji:

http://allegro.pl/turtle-wax-color-magic-500ml-wosk-koloryzujacy-i1517742670.html

 

Jest on wg mnie bardzo dobry, bardzo łatwo i szybko się go nakłada. Po nawoskowaniu auta lakier ładnie się błyszczy i kolor nabrał prawdziwej barwy :)

Pozostaje tylko sprawa terminu uzyskanego efektu. Na aukcji pisze

jeśli wytrzymałby 1/4 tyle, to byłbym zadowolony w 100%.

 

Dołączona kredka jest jednak do niczego...

Kiedys pisalem o zlych doswiadczeniach z tym woskiem. Po pierwszym uzyciu wywalilo mi dziwne plamy na calym aucie. Skonczylo sie polerka w myjni recznej. Wiecej juz nie zaryzykowalem ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem wprawdzie nie na aukcji a w sklepie ten wosk http://allegro.pl/turtle-wax-syntetyczny-wosk-ice-w-plynie-gratis-i1555356629.html Jestem sceptykiem co do płynnych wosków. Auto zawsze myję aktywną pianą. Twardy wosk Sonax'a sprawdzał mi się i po myciu aktywną pianą, trzymał się jak przysłowiowy rzep psiego ogona. Nawet po kilkukrotnym myciu, woda po aucie spływała jakby auto było posmarowane łojem. :D

Ciekawe co potrafi to cudo. Jak na razie na plusy to łatwość nakładania wosku i polerowanie jego. Wydobycie z już niemłodego lakieru głębi. Niezwykła wydajność. Nie odważyłem się auta myć pianą ale umyłem samą wodą i nieźle sobie radzi. Zobaczymy jak trwałość na karoserii, jak po opadach deszczu i przejechaniu się po błocie (tego nie mogę uniknąć na mojej wsi). Obserwuję dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem sceptykiem co do płynnych wosków.

ja też więc czekam na Twoje odczucia, może i ja się skuszę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja kupiłem wprawdzie nie na aukcji a w sklepie ten wosk http://allegro.pl/turtle-wax-syntety...555356629.html Jestem sceptykiem co do płynnych wosków. Auto zawsze myję aktywną pianą. Twardy wosk Sonax'a sprawdzał mi się i po myciu aktywną pianą, trzymał się jak przysłowiowy rzep psiego ogona. Nawet po kilkukrotnym myciu, woda po aucie spływała jakby auto było posmarowane łojem.

Ciekawe co potrafi to cudo. Jak na razie na plusy to łatwość nakładania wosku i polerowanie jego. Wydobycie z już niemłodego lakieru głębi. Niezwykła wydajność. Nie odważyłem się auta myć pianą ale umyłem samą wodą i nieźle sobie radzi. Zobaczymy jak trwałość na karoserii, jak po opadach deszczu i przejechaniu się po błocie (tego nie mogę uniknąć na mojej wsi). Obserwuję dalej.

 

Jacku miałem takie cudo, ogólnie mówiąc wyrzucenie kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kredki koloryzujące do czegoś się nadają? warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności