Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Radziu autko robione na parkingu przed pracą w godzinach roboty więc było trzeba sie uwijać :) i to szybko szybkoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do niektórych zestawów z woskiem dodają alkohol izopropenowy. Czy warto go używać zamiast glinkowania? Nie niszczy lakieru? Szukałem gdzie można kupić alkohol ipa i wyskoczyło mi że np. w castoramie sprzedawany jest jako denatural. To to samo? Można bezpiecznie stosować na lakier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Do niektórych zestawów z woskiem dodają alkohol izopropenowy. Czy warto go używać zamiast glinkowania? Nie niszczy lakieru? Szukałem gdzie można kupić alkohol ipa i wyskoczyło mi że np. w castoramie sprzedawany jest jako denatural. To to samo? Można bezpiecznie stosować na lakier?

 

czy zamiast glinkowania ? Każde służy do czego innego.

 

alkohol izoproplowy służy do usunięcia resztek starego wosku i past przed nałożeniem świeżego.

Najpierw mycie, potem glinka, potem mleczko do usunięcia delikatnych rysek, potem pięknie wszystko Izopropanolem i wosk

Edytowane przez pasektdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A różnica między Alkoholem IPA a Denaturalem na bazie izopropanolu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A różnica między Alkoholem IPA a Denaturalem na bazie izopropanolu?

 

Izopropanol jest dostępny bezproblemowo.

Denatural i Izopropanol to to samo http://besa.ltf.info.pl/izopropanol-czyli-denatural. Z tym, że Denatural wystepuje również w kolorze fioletowym, jak niegdyś denaturat, a IPA zawsze był bezbarwny.

 

Na alledrogo IPA 30 zł 5 litrów i 8 za litr, a w Casto ile ? Może opłaci sie kupić na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję dwa razy do roku ( na wiosnę i na jesień )takie coś:

5900304004818-autoland-280ml-politura-renowacyjna.jpg

 

I jestem mega zadowolony, fajnie nabłyszcza też plastiki. Efekt widział kolega Grucha i się jemu podobało. Lakier się błyszczy aż miło, po położeniu tego środka na lakier syf się łatwiej zmywa, nie ma problemu z nanoszeniem i polerowaniem, ogólnie jestem zadowolony:ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo IPA 30 zł 5 litrów i 8 za litr, a w Casto ile ? Może opłaci sie kupić na alledrogo.

 

Niecałe 7 zł za 0,5 Denaturalu 90%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę zawsze ten twardy wosk: Collinite 476. Wcześniej mycie, glinka, alkohol izopropylowy 50:50 z wodą, przecierka karosy i wosk na koniec :jupi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed woskiem powinno sie uzyć cleanera ;) W przypadku colli 476s (twardy, dobry wosk) po cleanerze dobrze jest przejechać lakier ipą. Mój passat co prawda z powłoką kwarcową, ale może kogoś zainteresuje :)http://kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?f=249&t=27759&view=unread#unread

 

Bardzo podobny do colli 476s a równie wytrzymały jest finish kare 1000p. To jest wosk w pełni syntetyczny, również po cleanerze stosujemy IPE, a za to można do dostać w małych opakowaniach - samplerach za z tego co pamiętam mniej niż 30zł, a to opakowanie zapewniam, wystarczy na kilka lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przed woskiem powinno sie uzyć cleanera ;)

Oczywiście masz rację. Zapomniałem dodać cleaner np. Dodo Juice LP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności