Skocz do zawartości
Gość Granwork

Rodzaje wosków - który wosk polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w zimie przecież wiaderkiem nie da rady umyć samochodu

 

Nie ?

A ja tam myje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze myje auto na bezdotyku ale tak ze spłukuje luźny brud, następne wiaderko z ciepłą wodą z baniaczka 5l przywiezionego z domu +markowy szamponik gąbka i jazda. Na koniec płukanie i wycieranie microfibrą do sucha.

 

Prawidłowo powinno sie myć metodą na dwa wiadra no ale narazie jest jak jest.

 

Co do Colli to stawiam ze dwie porządne warstwy w zupełnosci wystarczą.

Zamiast nakłądać X warst to lepiej nałożyć 1-2warstwy X częsciej;)

Edytowane przez Misior1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze myje auto na bezdotyku ale tak ze spłukuje luźny brud, następne wiaderko z ciepłą wodą z baniaczka 5l przywiezionego z domu +markowy szamponik gąbka i jazda. Na koniec płukanie i wycieranie microfibrą do sucha.

 

Takie mycie to ja rozumiem ;)

 

Prawidłowo powinno sie myć metodą na dwa wiadra no ale narazie jest jak jest.

 

Powinno , ale nie każdemu się chce i ma na to czas...

 

Zamiast nakłądać X warst to lepiej nałożyć 1-2warstwy X częsciej

 

No i właśnie o to mi chodziło , jak nałożysz pierwsze warstwy wosku i wosk dobrze sie wypoci i przyjmie , to po pewnym czasie powinno się nałożyć kolejną porcje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze myje auto na bezdotyku ale tak ze spłukuje luźny brud, następne wiaderko z ciepłą wodą z baniaczka 5l przywiezionego z domu +markowy szamponik gąbka i jazda. Na koniec płukanie i wycieranie microfibrą do sucha.

Ja podobnie, dlatego myjnie odwiedzam nie wcześniej niż o godz. 23 :), no i mam baniaczek 10l :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze myje auto na bezdotyku ale tak ze spłukuje luźny brud, następne wiaderko z ciepłą wodą z baniaczka 5l przywiezionego z domu +markowy szamponik gąbka i jazda. Na koniec płukanie i wycieranie microfibrą do sucha

To wszystko robisz na bezdotyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby przygotowac powierzchnie pod wosk collinite 476 S jaki bedzie dobry cleaner do oczyszczenia lakieru pod ten wlasnie wosk?? Znalazlem takie cos i dzwonilem wlasnie tam i tak mi doradzil ze ten do tego sie nadaje http://showcarshine.pl/640-meguiars-ultimate-polish-ostateczne-wykoczenie-i-wet-look-gratis-mikrofibra.html

Co sadzicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten? http://showcarshine.pl/przygotowanie-powierzchni/72-meguiars-ultimate-compound-najsilniejszy-gratis-2-mikrofibry.html

A nie porysuje mi to lakieru? jest mocniejszy....w opisie jest zeby wlasnie po tym zastosowac ten wykanczajacy http://showcarshine.pl/640-meguiars-ultimate-polish-ostateczne-wykoczenie-i-wet-look-gratis-mikrofibra.html

Troche zglupialem...Ktory moge wybrac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A nie porysuje mi to lakieru? jest mocniejszy....

 

Nie porysuje... poza tym nie spotkałem się jeszcze z pastą która rysuje lakier...

Jak chcesz to mozesz użyć Autoglym SRP albo Dodo Juice Lime Prime.

 

Wszystko zależy od tego ile kasy chcesz wydać , ale te co podałem są w rozsądnych pieniążkach.

 

Poza tym to ile wosk Ci wytrzyma na lakierze zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, jak będziesz mył auto , jakim szamponem i czy będziesz używał jakiegoś quick detailera po myciu...

Edytowane przez WojtasTDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawil mnie ten Dodo Juice Lime Prime....Bedzie on lepszym od MEGUIARS ULTIMATE POLISH??Moze ten dodo nie bedzie tez taki agresywny jak Ultimate Compound??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To wszystko robisz na bezdotyku?

Tak, dokładnie.

Tylko oczywiście nie w godzinach szczytu tylko wtedy kiedy za mną nie ma kolejki. Jak zdarzy sie ze ktoś podjedzie i czeka to wtedy wycieram juz pod domem (mieszkam 300m od bezdotyku).

 

Nigdy nie zdarzyło mi sie zeby ktoś mnie przeganiał, raz tylko gosc ze stacji podszedl i powiedział zebym tego nie robił jak bedzie duza kolejka i tyle. Przyznałem mu rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz szczęście,że cię jeszcze nikt nie pogonił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko mozna robic, byle z głową;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UC od Megsa to nie cleaner, wiec pod wosk się średnio nadaje. Auto wyglinkowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze wyczyny EFEKT POWALA

prosze to mój efekt użyłem wosku Collinite 476s i jestem bardzo zadowolony a to etapy

 

Najpierw glinkowanie (sry za sapy, oczywiscie ruchy okręzne u bylo ciezko trzymac fon i robic):

 

Wosk Collinite 476S nakładany aplikatorem K2:

1.jpg

2.jpg

 

Efekt końcowy, lakier świeci sie jak psu ja..ca i kropelkowanie:

 

Wiec Czarnuch na zime zabezpieczony oczywiscie jeszcze w przyszłym tyg będe nakładać 2 warstwę dla świętego spokoju :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec Czarnuch na zime zabezpieczony)

 

Ile czasu zeszlo ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

około 2-3 h wraz wysuszeniem auta irchą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mycie, glinkowanie i woskowanie zajęło ci 2-3 godziny? Mi samo mycie nie chce zająć mniej niż dobre 1,5 godziny hehe;-) połóż na to BSD i masz spokój na cala zimę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności