Skocz do zawartości
Gość Krucha

Zagadka - Co to jest?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lucas.p

witam, masz moze jakiegos linka ze zdjeciem tego elementu i czy wiesz moze czy można dokupic sam ten element? Ja u siebie nie grzebalem i nie wiem czy wszystko jest cale czy moze cos sie popsulo :( Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
czyli zwiększa lub zmniejsza przepustowość (ilość) doprowadanego powietrza do silnika.

 

A mi se wydaje ze to jest to sterowanie zmienna geometria kolektora dolotowego.

 

Kolektor dolotowy o zmiennej geometrii

Kolektor dolotowy, w którym zasysane powietrze znajduje dwa alternatywne przebiegi. Jeden krótszy - "mocy" dla wysokich obrotów. Drugi dłuższy - "momentu obrotowego" dla niskich obrotów. O wyborze drogi przebiegu decyduje centralny komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te zdjecia to gdzie są, bo ja nic nie widzę :kwasny: A jeśli o cykanie chodzi, to sadze, ze to N80 - zawór (jakiś tam) węgla aktywnego.

 

ps: Hani - opcja EDIT się :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... no ja zrobiłem.. cos głupiego... bo wyciagnołem pokrywke od tego przełącznika kolektora ssacego... i ten pazur sie albo wyhaczył albo ułamał... czy ma ktos zdjecie jak wyglada ten element sprawny?... bo teraz to nawet nie chce mi zapalic... a jak krece ... to śmierdzi benzyną okropnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odgrzać kotleta.:P

 

Mam w garażu częściowowo zepsuty zapasowy regulator podciśnienia (ułamany wodzik ale membrana dobra) o którym wyżej mowa. Postanowiłem podważyć dekielek od tego ustrojstwa i pokazać jak organoleptycznie wygląda w środku.

DSC01783.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie prosze o pomoc w wyjaśnieniu co to jest ZAWÓR PRZEŁĄCZAJĄCY DŁUGOŚĆ KOLEKTORA SSĄCEGO. Czy da się go kupić? Jak drogi? Mam Passata 1,8 benzyna rok 1999. Mechanik kazał mi to szukać a ja jestem zielony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/qu

 

Serdecznie dziękuję za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy koś próbował pozbyć się ''wałka przełączającego''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w sprawie zagadki czy powie mi ktos co to za przewod bo u mnie on zwisa ;>

 

d5d0997b6f27673a.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak w sprawie zagadki czy powie mi ktos co to za przewod bo u mnie on zwisa ;>

 

d5d0997b6f27673a.html

Mi też coś zwisa - wiesz co to jest? :fajny :D

 

Wrzuć najpierw zdjęcie a potem zadaj pytanie, bo przewodów w samochodzie jest mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest czujnik temperatury zewnętrznej, co podaje sygnał na klimatronik :fajny

Powinien być włożony z boku chłodnicy po prawej stronie (stojąc przed autem). Powinieneś znaleźć tam w plastiku wokół chłodnicy - otwór na ten czujnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż nie padła odpowiedź na mój problem muszę odkopać... Czym grozi jazda na "cykającym" "grzybku". Na co wpływa konkretnie ten element, czym objawia się poza cykaniem, jego uszkodzenie? Ma wpływ na spalanie,dynamike? Czym grozi odłączenie tego ustrojstwa(poza tym, że nie cyka)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam troszeczkę inną zagadkę :) . Mianowicie za radyjkiem dostrzegłem dodatkowe dwie wiązki kabelków, i za cholerę nie wiem od czego mogą one być.

 

Wiązka nr 1 jest wlutowana w kostkę ISO zasilającą radyjko

IMAG0563.jpg

 

Wiązka nr 2 są to natomiast dwa kabelki czerwony i czarny zakończone końcówkami.

IMAG0565.jpg

 

Dodam że w aucie zamontowany jest zestaw głośnomówiący, gdzie mikrofon przymocowany jest przy przełączniku od szyberdachu. Czy możne to być zasilanie do niego ?? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM jestem posiadaczem passata b5 fl z fabryczna nawigacja i chciałem zamontowac kamere cofania jak to zrobic czy jest to wogole mozliwe czy trzeba cos przerabiac dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WITAM jestem posiadaczem passata b5 fl z fabryczna nawigacja i chciałem zamontowac kamere cofania jak to zrobic czy jest to wogole mozliwe czy trzeba cos przerabiac dzieki za info
Podałem Ci linki.... http://forum.vw-passat.pl/threads/69687-Pytania-nowego-uzytkownika?p=1952322&viewfull=1#post1952322

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nikt nie wie od czego mogą być to kabelki :( ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności