Skocz do zawartości
Zabier

Korek zbiorniczka płynu hamulcowego - czy można jeździć z innym dopasowanym?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dziś po podniesieniu maski u mechanika okazało się, że nie mam korka na zbiorniczku płynu hamulcowego :mad: - sprowadzenie oryginału przez ASO to kwestia 2 tygodni - mechanik dopasował tymczasowy (byle jaki) korek.

 

Pytania mam 2:

 

1. czy jezdzenie z korkiem zwykłym (jak od flaszki wody mineralnej 5l) jest bezpieczne?

(gosc twierdzi, ze tak)

 

2. gdzie taki korek szybko dostać? jestem z krakowa, ale moze ktos spoza zna jakis sklep online? Szukam sam ale na razie bez skutku (IC nie ma czegos takiego)

 

Silnik 2.0 AGG 1996 r.

 

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

to bezpieczne jezdzij smialo tylko aby byl dobrze koreczek od butelki dopasowany zeby syfu nie nalecialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Czaro35i, a masz może pojęcie (bądź ktokolwiek inny) skąd wziąć taki koreczek?

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grzegorz k

Śmiało nie śmiało ale jak byś w nim zrobił malutką dziurkę to byłoby bezpieczniej - normalny korek może upuszczać ciśnienie z układu a taki szczelny nie. Myślę że malutka dziurka tymczasowo załatwiłaby sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję obu kolegom - dziurkę zrobię, a do gości z magro już napisałem.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ostatnie pytanie: czy korek tego zbiorniczka może zależeć od modelu paska - innymi słowami czy z B3 będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie czy wyscie ochuj... li. plyn hamulcowy jest substancja silnie higroskopijna. tzn wciaga wode jak ja barszcz. zadnych dziurek tylko oryginalny korek. plyn musi byc jak najlepiej odizolowany od srodowiska. im wieksza ilosc wody w plynie ham tym gorsze jego wlasciwosci. tym wczesniej sie zagotuje.

mam pytanie do forumowiczow- jak sadzicie po jaka cholere poleca sie wymiane plynu hamulc co dwa lata?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zadnych dziurek tylko oryginalny korek

 

Kolega mnie nieco nastraszył, tym bardziej proszę o odpowiedź - czy taki korek z innego silnika benzynowego B3 lub B4 będzie pasował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z tego co sie orientuje ( i co podpowiada EDEK )to jezeli masz ABS to szukaj do ukladu z ABS-em , jezeli nie to do ukladu bez ABS-u . Pomiedzy wersjami silnikowymi roznicy nie ma .

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki herflik-00 za pomoc. Teraz już wiem czego dokładnie szukać.

Szlag mnie trafi jeśli się okaże, że płyn wymieniany miesiąc temu nałapał wody jak mówi lysy78_03 ... No nic jutro walczę.

 

Dziękuję wszystkim i pozdrawiam,

 

Właśnie nabyłem taki koreczek - dla zainteresowanych z Krakowa i okolic: w Rząsce przy Krzyżowej 44 (przecznica Balickiej) jest miły gość, który sprowadza ze Szwajcarii rozbite auta na części i taki koreczek dostałem gratis :) - tym chętniej zostawiam tu jego telefon: 12 636 26 07.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności