Skocz do zawartości
Ziewal

Dziwny nalot przy rozrządzie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę ze to jest metalowy pył z rolek i z kół pasowych który się akurat tam osadza, a po jakimś czasie rdzewieje. Pasek po prostu szlifuje i poleruje te wszystkie rolki i kółka. Ale to tylko ja tak myślę wiec mogę się mylić :)

Edytowane przez kubus44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na starym pasku, czy na nowym po roku czasu nie mam nic takiego, jednak u szwagra w A6 właśnie z grudnia 2001 jest taki sam nalot jak u Ziewala na zdjęciach. Do wymiany jeszcze sporo, a pod pokrywą kolorowo... nie wiem o co biega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę ze to jest metalowy pył z rolek i z kół pasowych który się akurat tam osadza, a po jakimś czasie rdzewieje. Pasek po prostu szlifuje i poleruje te wszystkie rolki i kółka. Ale to tylko a tak myślę wiec mogę się mylić

i tu kolega ma racje, pył jest z rolek które przez noc/postój zachodzą rdzą po odpaleniu pasek "przeszlifuje" swoją gładką stroną rolkę i stąd pył. (tak samo z tarczami hamulcowymi które przez noc też mogą zajść cienką warstwą rdzy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, tylko dlaczego nie wszystkie to mają tylko te z okolic 2000 2001 jak hha pisał i co potwierdzają wpisy tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

być może te koła pasowe są bardziej wytarte i rdza się szybciej na nich osadza lub z innej mieszanki metalu są zrobione i są bardziej podatne na korozje lub też samochód jest mniej używany i np stoi 2 dni lub dłużej nie odpalany i koła pasowe zachodzą grubszą warstwą rdzy i potem ruda się wyciera.

Edytowane przez maxdax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak budyn sie kruszy :D

 

A tak serio ... na moje oko to rdza ktora robi sie od nalotu wilgoci jak autko postoi(tak samo jak na tarczach) tak samo na kolach zebatych sie robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam pomarańczowy nalot pod obudową rozrządu, wydaje mi się ze to normalna rzecz, samochód jest z 2002 roku.

Czerwony nalot zrobił mi się na altku w momencie gdy rolka się zacierała... Na szczescie udało sie ją wymienić przed całkowitym wysypaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę ze to jest metalowy pył z rolek i z kół pasowych który się akurat tam osadza, a po jakimś czasie rdzewieje. Pasek po prostu szlifuje i poleruje te wszystkie rolki i kółka. Ale to tylko a tak myślę wiec mogę się mylić
IMO Kol. ma rację i to jest cała przyczyna zaistniałej sytuacji. Nic więcej tu nie wymyślimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Paszteta z 1998 roku i też mam taki nalot,choć pasek wymieniony.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam trochę.

Mam podobny nalot i wydaje mi się że jego ilość rośnie w ostatnim czasie bardzo szybko. Ostatnio zgasł mi nagle i nie mogłem go odpalić i wychodzi na to że rozrząd się przestawił. Po tym jak mi się go udało uruchomić telepie go na luzie i momentami ma missfire.

Będę jeszcze dzisiaj podłączał vag ale spodziewam się w grupach 90-93 ostro rozjechanych korekcji.

I tu pytanie do mądrych, bo pojawiło się w poście stwierdzenie że winą może być napinacz rozrządu, czy możliwe jest że napinacz siada i przycina się powodując rozjechanie się synchronizacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności