Skocz do zawartości
Ziewal

Dziwny nalot przy rozrządzie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zdjęciu osłony rozrządu widac pomarańczowy nalot, czy to normalne ?

Rozrząd miałem wymieniony przy 180.000 zgodnie z książką serwisową a teraz mam 230.000. Silnik 1.9 TDI-PD 2000 rok ATJ.

 

http://img177.imageshack.us/my.php?image=zdjcie017cv3.jpg

 

http://img256.imageshack.us/my.php?image=zdjcie004jb4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Po zdjęciu osłony rozrządu widac pomarańczowy nalot, czy to normalne ?

Rozrząd miałem wymieniony przy 180.000 zgodnie z książką serwisową a teraz mam 230.000. Silnik 1.9 TDI-PD 2000 rok ATJ.

 

http://img177.imageshack.us/my.php?image=zdjcie017cv3.jpg

 

http://img256.imageshack.us/my.php?image=zdjcie004jb4.jpg

 

 

a wcześniej zaglądałeś?? może to auto po jakiś kapielach??(powodziach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem go miesiąc temu a po kąpielach to raczej nie, auto w super stanie wewnątrz jak i na zewnątrz, 100% nie bite od pierwszego właściciela i z książka serwisową a sprawuje się bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Co masz na mysli piszac "zgodnie z ksiazka serwisowa" bo chyba nie to ze kupiles Passka i uwierzyles na slowo sprzedajacemu kiedy to wymienial rozrzad:confused: Wydaje mi sie ze to nie jest normalne - wystepowanie takiego nalotu - ale tez nie przejmowalbym sie nim zbytnio, to jakby rdzawy nalot na kolach rozdmuchiwany ich obracaniem. Kapiele....:D daj spokoj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli piszac "zgodnie z ksiazka serwisowa" bo chyba nie to ze kupiles Passka i uwierzyles na slowo sprzedajacemu kiedy to wymienial rozrzad:confused: Wydaje mi sie ze to nie jest normalne - wystepowanie takiego nalotu - ale tez nie przejmowalbym sie nim zbytnio, to jakby rdzawy nalot na kolach rozdmuchiwany ich obracaniem. Kapiele....:D daj spokoj

 

auto kupiłem z książka serwisową o to mi chodził może źle to napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co masz na mysli piszac "zgodnie z ksiazka serwisowa" bo chyba nie to ze kupiles Passka i uwierzyles na slowo sprzedajacemu kiedy to wymienial rozrzad:confused: Wydaje mi sie ze to nie jest normalne - wystepowanie takiego nalotu - ale tez nie przejmowalbym sie nim zbytnio, to jakby rdzawy nalot na kolach rozdmuchiwany ich obracaniem. Kapiele....:D daj spokoj

 

 

no ja takiego nalotu nie mam i nie uwazam ze by to było normalne...

ale moge sie mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa tygodnie temu wymieniałem pasek wielorowkowy, rolke i napinacz bo dwa "ząbki" w rolce się skruszyły i cieły mi pasek i moż eto od tego ten nalot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Napisales dobrze, tylko ja nie moge w to uwierzyc. Pierwsza rzecza jaka robisz po zakupie uzywanego samochodu, to wlasnie zmieniasz rozrzad, paski, olej i filtry. Nie wazne jaka masz ksiazke serwisowa (zobacz ile tego jest do sprzedania na allegro, jakie chcesz jezyki, nowe, bez wpisow) zmieniasz rozrzad bez apelacyjnie. U ciebie pasek, nie wyglada tak zle (zmierz grubosc o ile tego nie robiles i dlatego sciagneles oslone), jednak moze w kazdej chwili , ODPUKAC, strzelic.

 

Dokladnie na to bym stawial (dobrze ze zmieniles, to ci sie upieklo:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wymieniałem rozrządu tylko wszystko od paska wielorowkowego a przebieg mam oryginalny i zgodny z książka serwisową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kemot__

u mnie jest podobnie autko sprowadzone powymieniane tarcze,klocki,amortyzarory po 85% paski klinowe ale pod osłoną jest nalot mechanik twierdzi że pasek jest nowy jeszcze widać napisy WV ale ja mam obiekcje co do tego rudego nalotu myśle ze to rolka ale może się myle w tym modelu debiutuje więc jak macie dla mnie jakieś rady to dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

ja tez miałem może nie intensywny ale taki zdeka pomaranczowy nalot pod pokrywą paska rozrządu- jak sie pasek starzeje i traci elastyczność to smigając po tych rolkach taki pył daje, czytałem to na innych forach, to miedzy innymi daje do zrozumienia ze rozrzad sie zbliza do wymiany.... u mnie taki nalot był po kupnie, wymieniłem rozrzad wytarłem i narazie czysto.

 

Nie polecam sprawdzania przydatnosci paska rozrzadu wzgledem napisów- to badzo zawodna metoda.... czesto napisy czytelne a człowiek nawet nie wie ze pasek sie szykuje "strzelic"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze no po 50.000 pasek do wymiany :/ az mi sie nie chce wierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wiele razy widziałęm taki rdzawy nalot podczas wymiany rozrzadu w autach klientów. Widziałem to tylko w TDI-PD w rocznikach 2000 i 2001. Wg. mnie to jakaś norma z paskami z tamtych lat. Może pasek rozrządu jest rodem z produkcji z tamtych lat.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Rozrzad co 90kkm na oryginalnych lub jakosciowo identycznych z oryginalnymi czesciami w zupelnosci wystarczy. Jednak na zywotnosc pasta duzy wplyw ma styl jazdy, jeden pojezdzi 90kkm, drugi po 50kkm bedzie musial sie do wymiany szykowac. Dlatego ocena stanu paska (nie po napisach:D), powinna dac poglad na dalsza eksploatacje i termin wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie było to samo więc to chyba normalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie było to samo więc to chyba normalne

 

a czy wymieniales po tym pasek po tym jak to zauważyłeś ? u mnie pasek wygląda bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy wymieniales po tym pasek po tym jak to zauważyłeś ? u mnie pasek wygląda bardzo dobrze

 

wymieniłem bo i tak zbliżał się czas wymiany

mimo wymiany nalot jest dalej ( nie wiem czy nowy bo starego nalotu nie ścierałem) ale nie przejmuję się tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podlasiak_vw

ale ludzie jak mozna oceniać po tym ze pasek wyglada dobrze?! pasek rorzadu to taki pasek którego zużycie da sie okreslic w minimalnym stopniu.... tu poprostu trzeba trzymać terminów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam osobiście ignorując handlarza od którego kupowałem samochód wymieniłem pasek rozrządu jako pierwszą rzecz w kilka dni po zakupie. Zrobiłbym to nawet gdyby mi machał przed nosem książką serwisową oraz fakturami że pasek był wymieniany 10k temu. Ale to tylko moje zdanie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale ludzie jak mozna oceniać po tym ze pasek wyglada dobrze?! pasek rorzadu to taki pasek którego zużycie da sie okreslic w minimalnym stopniu.... tu poprostu trzeba trzymać terminów.

 

należy wymienić po tylu km ile zaleca producent samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności