Skocz do zawartości
Gość dombi

Air Bag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podłącze się pod już istniejący temat... dzisiaj podłączałem emulator zmieniarki do radia, a więc musiałem zdjąć tą ramkę i wypiąć taką małą kostkę, która jest do niej podłączona (coś od airbagu). Po ponownym podpięciu i złożeniu wszystkiego, pali się kontrolka poduszek. Czy da się to jakoś zresetować czy musze na kompa z tym pojechać?

Nie powinno się to jakoś samo wyłączyć?

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo nie zniknie, jedź niech usuną błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie było - tylko komputerem można błąd usunąć

 

Jak już raz się zapali kontrolka air bag to już bedzie sie świeciła puki nie usuniesz usterki i nie skasujesz błędu podpinając kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję za pomoc.

 

Teraz pytanko, czy jechac na kasowanie czy kupić może dla siebie jakies narzędzie diagnostyczne i samemu na przyszłość takie rzeczy robić? Jeżeli jest coś czego używać do diagnostyki i usuwania błędów to proszę o info co.

 

Dzięx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK dziękuję za pomoc.

 

Teraz pytanko, czy jechac na kasowanie czy kupić może dla siebie jakies narzędzie diagnostyczne i samemu na przyszłość takie rzeczy robić? Jeżeli jest coś czego używać do diagnostyki i usuwania błędów to proszę o info co.

 

Dzięx

HEX-CAN+USB kabel z softem VCDS i robisz co chcesz w autach o aktualnym roczniku prócz korekcji licznika i kodowania immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do osób, które przerabiały podłączeni poduszek z kostki na łącze sztywne.

Czy te przewody lutowaliście bezpośrednio czy wystarczy połączyć odpowiednimi zaciskami i rurką termokurczliwą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam pytanie do osób, które przerabiały podłączeni poduszek z kostki na łącze sztywne.

Czy te przewody lutowaliście bezpośrednio czy wystarczy połączyć odpowiednimi zaciskami i rurką termokurczliwą ?

 

Zawsze zlutowane połączenie będzie lepsze od zaciskanego,Chcesz mieć spokój-tylko

lutownica,cyna i kalafonia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

kolega ma racje w momencie gdy kontrolka się świeci twoje poduszki wszystkie są nie aktywne u mnie problem polegał we wtyczce w siedzeniu pasażera po wycięciu i polutowaniu przewodów problem ustąpił pozdrawiam

 

Tu akurat nie masz racji jesli blad jest sporadyczny to poduszki odpala normalnie ... Tez tak myslalem az do maja tego roku kiedy mialem zderzenie czolowe z pijanym kierowca u ktorego w aucie wskazowka zatrzymala sie na 160 km/h, cala lewa strona auta zmasakrowana , szczescie ze jechalem anglikiem ... U mnie w Audi swiecila sie kontorolka caly czas a wszystki poduszki odpalily....

 

Jednak w moim B6 mam ten sam problem... zaczelo sie od momentu w ktorym szukalem dlugopisu ktory wpadl pod fotel kierowcy ... prawdopodobnie naruszylem wtyczke i teraz jest jakis luz bo tez co jakis czas pojawia sie blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie miales usterki, tj. rozpietej wtyczki czy podobnej. Kontrolka poduszek potrafi sie zaswiecic gdy jest slaby aku, lub pprzy odpalaniu jest duzy spadek napiecia. Wtedy kontrolka juz sie swieci, ale jak cos poduchy odpali. Jesli gdzis wtyczka jest odpieta itp. to poduchy nie powinny wypalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisalem o bledzie sporadycznym :D czyli chwilowe przerwanie sygnalu a nie stale jak w wypadku rozpietej wtyczki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a czy przy palącej sie lampce poduszek, w przypadku kolizji poduszki odpalą

?

 

nie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał szprycha

a czy przy palącej sie lampce poduszek, w przypadku kolizji poduszki odpalą

?

 

nie,

 

Patrz wyzej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej jaki masz bład n199 czy n200 a wiec 199 to poduszka fotela kierowcy a 200 poducha siedzienia pasazera wystarczy jak wymieną piny we wtyczce od poduchy która jest koło fotela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Koledzy czy umielibyście dobrać sterownik air bag po numerze VIN?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy odpięcie siedzenia kierowcy i po czyszczeniu podłączeniu go spowoduje zapalenie się lamki od airbagu na desce czy może robić to na odłączonym akumulatorze dziękuje i Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie włożysz kluczyka do stacyjki to błędu nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw odłącz akumulator a później odłącz przewody i wyjmij fotel to błąd poduszki się nie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba odłączać aku. Aku trzeba odłączyć tylko przy zdejmowaniu poduszki kierownicy bo tam jest realna groźba że coś pierdyknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Podłączę się pod temat. W wakacje miałem małą awarię, podczas jazdy stłukła się butelka z piwem na podłodze od strony pasażera, po dojechaniu do jakiegoś parkingu ok 10 min, zacząłem wycierać, ale na drugi dzień pojawiła się kontrolka airbagu. Pojeździłem tak do końca wakacji, żeby dobrze wyschło, pojechałem na kompa, niestety cały czas błąd jest aktywny. Czy to też może być kostka, czy coś grubszego pod dywanikiem, jakiś sterownik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności sprawdź kostke pod fotelem bo może podczas wycierania cis ja ruszyłes. Jak to nie pomoże to byc może czujnik uderzenua bocznego zalany i szwankuje.

Edytowane przez Sensor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności