Skocz do zawartości
Gość Kass

Problem z wymianą żarówki świateł pozycyjnych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kass

3bg z xenonami - chodzi o lewą stronę (prawą na przyszłość też) nie wiem jak do tego dojść - udało mi się tą plastikową klapkę otworzyć ale nic nie widać wiec nawet po omacku nie daje rady. Help!

 

Przy okazji moze polecicie jakieś żarówki - ostatnio widziałem w gdańsku passata z białmi pozycjami i ksenonami i cakiem spoko to wyglądało ale nie wiem jakie to były - moze ktoś ma takie o jakich mówię?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem z tym problem i jak pisali koledzy, nie ma innego wyjścia jak ciągnąć za kable od postojówki i wylezie, ja sobie dałem spokój i mam dalej zółte a własnie chciałem włozyć diodówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

tak trzeba mocniej pociagnac za kable a zarowka sie wypnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lustereko w dłoń i włożysz, jest ciezko ale włozyć je łatwiej niż wyjąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koordynacja wzrokowo ruchowa...patrzysz w reflektor a postojowka manewrujesz zeby trafic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

juz sobie dałem radę i w sumie nawet nie specjalnie trudne to było. narazie wrzuciłem normalną żarówkę a jak znajde jakieś białe to zmienie. tylko zdziwiło mnie ze fabrycznie była niebieskawa żarówka - a teraz w sumie różnicy względe drugiej strony nie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lospuperoz

wrzuc sobie biala diode flux,bedzie roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy wkładaniu z powrotem najlepiej włączyć światła postojowe - będzie ci łatwiej trafić jak będzie się świecić żarówka, mnie nie były potrzebne żadne lusterka itp. od zewnątrz będziesz widział łunę światła i po sprawie :ok: też założyłem sobie ledy, tylko że ich trwałość (w moim przypadku) pozostawia wiele do życzenia. Albo się palą po paru miesiącach - do pół roku, albo nagle jedna z nich zmienia kolor z białego na bardziej niebieski :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

a ta dioda ma identyczne wpięcie jak w5w? i gdzie to dostać

 

przy wkładaniu z powrotem najlepiej włączyć światła postojowe - będzie ci łatwiej trafić jak będzie się świecić żarówka, mnie nie były potrzebne żadne lusterka

 

no właśnie tak zrobiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass

na allegro są tylko takie kwadratowe - czy w związku z tym trzeba zmieniać oprawę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swego czasu kupiłem takie DIODY - świecą ładnie, wejście mają takie same jak normalne żarówki postojowe. Ktoś tu pisał że miał włożone żarówki z niebieskimi szkłami, czyli miał wymieniane bo fabrycznie były wkładane żaróweczki z przezroczystym szkłem o barwie światła biało/żółtej. Też kiedyś miałem żarówki postojowe Pchilipsa z niebieskim szkłem, ale nie polecam, żaróweczki diodowe ładniej świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem diody, które przedstawił w swoim linku Adams, ale osobiscie ich nie polecam. Maja bardzo słabe swiatło, a soczewka powoduje, że świecą punktowo i prawie nic nie oświetlają. Ostatnio kupiłem diody z tego linku: http://www.allegro.pl/item315298157_zarowki_led_w5w_hyper_power_180st_80000mcd_nowosc.html i świecą duzo jaśniej i szerzej rozświetlając cały klosz, w przeciwieństwie do tamtych, gdzie wyraźnie widać było "kółko" swiatła na kloszu....

 

A co do meritum ... wyjąć ciągnąc za kabelki, a wkładać przyglądając sie przez klosz. Będziesz widział, gdzie celujesz. Nawet nie potrzeba jej właczać, jak jest jasny dzień na dworze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kass
Ktoś tu pisał że miał włożone żarówki z niebieskimi szkłami, czyli miał wymieniane bo fabrycznie były wkładane żaróweczki z przezroczystym szkłem o barwie światła biało/żółtej.

 

jeżdże tym samochodem od nowości i jakoś nie przypominam sobie żebym wpinał niebieskie żarówki toshiby i nie sądzę żeby ASO to zrobilo - z drugiej strony jest taka sama - i co dziwne wcale nie daje innej barwy światła niż nowozamontowana bezbarwna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jedno pytanie odnośnie wyciagania postojówek za "kabelki". Jakiej siły do tego używacie? Boje się że urwę kabelek no i wtedy problem się zrobi. Podejrzewam że innej opcji wyjęcia tych światełek nie ma a mi obie nie świecą a więc musze je wymienić. Bezpieczniki mam ok, podejrzewam że poprostu żarówki padły a poprzedni właściciel nie wymieniał bo albo nie zauważył albo nie wiedział jak. Ja próbowałem wczoraj rozpracować inny sposób wyjęcia postojówek ale niestety trzebaby chyba demontować lampe a więc chyba i zderzak a nie uśmiecha mi się taka zabawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam jedno pytanie odnośnie wyciagania postojówek za "kabelki". Jakiej siły do tego używacie? Boje się że urwę kabelek no i wtedy problem się zrobi.

 

Tez mialem takie obawy i podchodzilem do tego chyba 3 razy. Po prostu mocno ale z wyczuciem trzeba je za kabelki wyciagnac - nic sie nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakiej siły do tego używacie?

 

Sporej. Śmiało nic się nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owinąć wokół palca wskazującego i bez problemu wyłazi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc OK bedzie następne podejście, a pamietacie może jakie tam są żarówki? 5W? zwykłe jak w każdym innym aucie czy jakieś inne bo wymieniałem z tyłu to już wiem że nie 5W a 4W a jakbyście podpowiedzieli to najpierw sobie kupie a potem od razu zmienie bo jakby nie było to i tak trzeba pare rzeczy odkręcić żeby rękę wcisnąć. Może lepiej diodowe założyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności