Skocz do zawartości
Ziewal

Wymontowanie foteli

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chcę wyjąć przednie fotele i zamienic poddupniki :) bo mam kubełki i od kierowcy przez boczne trzymanie przy nogach czuć metal :/ i moje pytanie jest następujące.

Czy jak odłącze fotel a mam w nim poduszkę to czy przy ponownym podłączeniu nie wyskoczą jakieś błedy i czy muszę na coś szczególnego zwrócić uwagą przy demontarzu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

nie pojawią ci sie błędy jeśli przy odłączonych poduszkach nie włączysz zapłonu, a jak będziesz demontował fotele to ściągnij najpierw te czarne listwy które osłaniają szyny po których fotel jeździ (z tyłu za fotelami są zaślepki na tych listwach wystarczy je ściągnąć i wykręcić jedną śrubkę i listwa ściągnięta) potem odkręcasz dwie nakrętki (chyba klucz nr 13) z przodu pod fotelem i wyjeżdżasz fotelem do tyłu i gotowe( nie zapomnij wcześniej odpiąć poduszki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
darekw6 wielkie dzięki kolego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie tak, lecz niedokładnie. Nie ma zwykłych śrub a torxy, to raz. Po drugie - wewnętrzne osłony prowadnic demontuj ostrożnie. Po trzecie - po odkręceniu torxów fotel trzyma jeszcze zatrzask. Po czwarte - uważaj na przewód (przewody) dochodzące do fotela, łatwo urwać bo do wtyczki wredny dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecieła ci sie gąbka na konstrukcji siedziska fotela.

Można to zrobić samemu.

Zdejmujesz tapicerkę siedziska czyli tą na której siedzisz( bez oparcia) nie trzeba wyciagać fotela.

Ja mam fotele welurowe więc u mnie się tą tapicerkę zdejmuje od tyłu. Zdejmujesz osłonę fotela tą plastikową i tapicerkę wyciągasz z z takiego plastikowego korytka(taśmy plastikowej) nic się nie urwie. Jak zdejmiesz tapicerkę to póżniej zdejmij gąbkę i będziesz widział konstrukcję fotela.

Z drugim fotelem robisz to samo.

Zamieniasz gąbki miejscami kierowca-pasażer i wtedy pęknięcie gąbki wypada w miejscu które się praktycznie nie przeciera bo jest to po stronie pasażera od strony tunelu środkowego.

Oklejasz pręt gąbką w zniszczonym miejscu i z wierzchu przykrywasz warstwą gąbki na płasko gr. gąbki 0,5cm. Zakładasz tapicerkę wciskając w korytka i gotowe.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie tak chcę zrobic dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajduja sie kostki od kabli ? jak ja kupilem to niedzialaja mi podgrzewania foteli a jeszcze niemialem czasu tam zagladac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kazik gdz
Przecieła ci sie gąbka na konstrukcji siedziska fotela.

Można to zrobić samemu.

Zdejmujesz tapicerkę siedziska czyli tą na której siedzisz( bez oparcia) nie trzeba wyciagać fotela.

Ja mam fotele welurowe więc u mnie się tą tapicerkę zdejmuje od tyłu. Zdejmujesz osłonę fotela tą plastikową i tapicerkę wyciągasz z z takiego plastikowego korytka(taśmy plastikowej) nic się nie urwie. Jak zdejmiesz tapicerkę to póżniej zdejmij gąbkę i będziesz widział konstrukcję fotela.

Z drugim fotelem robisz to samo.

Zamieniasz gąbki miejscami kierowca-pasażer i wtedy pęknięcie gąbki wypada w miejscu które się praktycznie nie przeciera bo jest to po stronie pasażera od strony tunelu środkowego.

Oklejasz pręt gąbką w zniszczonym miejscu i z wierzchu przykrywasz warstwą gąbki na płasko gr. gąbki 0,5cm. Zakładasz tapicerkę wciskając w korytka i gotowe.

Zrobiłem tak jak w opisie !! proste jak cholera DZIEKI Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ja również jestem po operacji przekładanie i tez potwierdzam że jest to proste jak je... :) zupełnie inaczej sie siedzi teraz :) Wielkie dzięki nakonr bo już chciałem wyciągać fotele :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem nie mona tych gąbek kupić w ASO??? Ktoś coś wie na ten temat?

Pytam bo też czuję druty pod udem od strony drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przypadkiem nie mona tych gąbek kupić w ASO??? Ktoś coś wie na ten temat?

Pytam bo też czuję druty pod udem od strony drzwi.

 

Jasne, że można kupić cena 370zł za gąbkę.:crazy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jasne, że można kupić cena 370zł za gąbkę.:crazy:

 

no to nie złe zdzierstwo za kawałek gąbki z drucikiem :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekonstrukcja powiodła się sukcesem. Koledzy a poradzcie- jakim środkiem najlepiej odświerzyć welurową tapicerke aby ładnie wyglądała i miło pachniałam. Mam ja w jasnym kolorze także wiecie ładnie wygląda ale każdą plamke widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prawie tak, lecz niedokładnie. Nie ma zwykłych śrub a torxy, to raz. Po drugie - wewnętrzne osłony prowadnic demontuj ostrożnie. Po trzecie - po odkręceniu torxów fotel trzyma jeszcze zatrzask. Po czwarte - uważaj na przewód (przewody) dochodzące do fotela, łatwo urwać bo do wtyczki wredny dostęp.

 

witam , jako że mój post z pytaniem o wyjęcie foteli zostal usuniety , to zapytam się w tym poscie , Zrobiłem tak jak pisaliscie zdjałem listwy odkreciłem te śruby a fotel dalej trzyma, fotel ma sterowanie ELEKTRYCZNE , w którym miejscu znajduje sie jakiś zatrzask, albo co trzeba jeszcze odkręcić ?

 

z góry dziekuję , sprawa bardzo pilna bo mam zalane auto i chcę jak najszybciej wysuszyć tapicerkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu fotela jest nakrętka 13, która też trzyma fotel, odkręciłeś ją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

między tymi dwiema srubami ? bo jak ta , to jej nie odkręcałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wetne się trochę ale nie chce nowego postu zakładać, czy da się rozebrać fotele tak żeby zdjąć z nich materiał i wsadzić do pralki?? W sprinterze tak zdejmowałem i po praniu jak nówki wyszły, mam bananowe wnętrze i pasowałoby je odświerzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja też pozwolę podpiąć się pod temat. czy ktoś z Was miał popsute sterowanie lędźwiami? mam taką sytuację, że nie "chodzi" mi podparcie kręgów lędźwiowych. kolega mechanik sprawdził mi wnętrzności i stwierdził, że silniczki pracują (słychać je), nie poruszają się linki. uważa , że popsuły się tryby przy silniczkach. dzwonił do serwisu i powiedziano mu, że jeden silniczek kosztuje 1200 złotych. macie może jakiś pomysł co zrobić z tym fantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności