Skocz do zawartości
Gość iro

Zarówki do reflektorów jaka moc?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość iro

Witam wszystkich-próbowałem doszukac sie odpowiedzi na moje pytanie ale nie mogłem nic znależć.Otóż chodzi mi o moc żarówek do reflektorów przednich czyli ilu watowe mają być, i czy jezeli założe mocniejsze to może stac sie cos złego np z instalacja.Niedawno załozylem nowe niebieskie H7 o mocy 80 Watt obawiałem sie że bedą za mocne ale sprzedawca powiedział mi że nic złego nie będzie sie działo.Po założeniu poczułem zapach jak gdyby przegrzewajacych sie kabelków zaczałem zagladać z kazdej strony reflektora ale nie zauważyłem nic złego.Jak na razie cały czas na nich jeżdze i ostatnio po godzinnej jezdzie na swiatłach otworzyłem maskę i dosłownie wąchałem czy coś nie smierdzi-i nic złego nie wywąchałem.Zastanawia mnie jeżeli założe H1 przykładowo o tej samej mocy i czy przy włączeniu równoczesnie swiateł mijania z drogowymi7 nie będzie zbyt duzego obciązenia dla instalacji?Mam jeszcze kompletniebieskich zarówek H7 z H1 o mocy 100 Watt kazde i ponoc na 12Volt tak bynajmniej na nich pisze.Czy po załozeniu takiego kompletu moze stać się coś złego mam na mysli przepalenie się instalacji albo tym podobne.Bede wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

Instalacja to raczej się nie przepali, ale żarówki możesz już nie wyjąć z oprawy, tak miał mój kolega przy 100 watowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iro

Dlaczego mógłbym ich nie wyjąc z oprawy?-czyżby przez zbyt wysoką temperature jaką produkują żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

tak podtopiły mu się w mercedesie oprawki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ArturG

Potrafi stopić się izolacja przewodów przy włączniku , a przy żarówce będzie OK. Znam to z innych samochodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iro,

 

w Passkach żarówki powinny być 55 W. Jezeli chcesz mieć lepsze światła to lepiej jak włożysz żarówki + 30% lub 50% np, firmy OSRAM lub Philips. Mam takie zamontowane. Dobrze świecą (dalej) i nie muszę martwić się że coś mi się stopi albo spali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że seryjnie montowane sa BOSHe 55W. Jak przepali sie jedna, najlepiej wymienić obie. Cena za sztukę ( przed świętami Bożego Narodzenia) 22 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 100w Philipsa,tszeba wymienic komplet, bo jak wymienisz iednol to w naibliszym czasie kturas sie przepali.ja tak zrobilem i musialem kupic nastepny komplet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam 100w Philipsa,tszeba wymienic komplet, bo jak wymienisz iednol to w naibliszym czasie kturas sie przepali.ja tak zrobilem i musialem kupic nastepny komplet

 

Kolego, ja rozumiem, że masz problemy z ortografią. Ale na litość Boską - są słowniki i w Operze i w Mozilli i można takie byki wyeliminować. Bo to, co napisałeś to już nie masakra. To już czarna rozpacz jest... Na czerwono orty na zielono gdy Ci się nie chciało alta wcisnąć, a jesteś z Warszawy i takie możliwości masz.

 

PS. Nazwy własne (Warszawa) piszemy z wielkiej litery. Może by modowie dawali jakieś ostrzeżenia za takie kaleczenie języka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i tak nic w porównaniu z żarówkami firmy BOSHe. Dobrze, że nie użył żarówek firmy KoFfAnY.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie żarówki polecacie z biało-niebieską barwą ? I tak jak piszecie które dalej świeca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niebieskie 100wat i zmieniłem na białe 55wat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już różne żarówki H7 ale takich jeszcze nie nadają się to do samochodu

http://moto.allegro.pl/zarowka-led-h7-18led-smd-biala-nowosc-i1547801384.html

osobiście mam wątpliwości ale może ktoś próbował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście mam wątpliwości

I dobrze, że masz wątpliwości, bo tych żarówek ledowych nie zogniskujesz ze zwierciadłem w lampie-będzie to świecić w każdym kierunku i mało światła będzie dawać.

Odpuść sobie-szkoda kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem zamiaru w to się pchać wystarczy że przeczytałem o strasznej mocy 3,5 W czyli do szukania grzybów w dzień ale tak na serio pewnie bagażnik by oświetlił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności