Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,szybkie pytanko a mianowicie czy przy obniżeniu zawieszenia np. o 4 cm nie trzeba poluźniać wahaczy i dokręcić ich już jak auto stanie na kołach.Obniżenie o 4 cm powoduje ,że tuleja gumowa w wahaczach (wiecie o co mi chodzi)jest mocno skręcona i należało by ją poluźnić pobujać autem na kołach aby się przestawiła i docisnąć.Co wy na to?

 

cos wiecej gdzies o tym na forum jest?

 

bo dolne to rozumiem ze jak sie opuscie auto jest dojscei ale do gornych jak jest obnizone to sie raczej jak stoi na kolach nie dojdzie pozniej by dociagnac dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale do gornych jak jest obnizone to sie raczej jak stoi na kolach nie dojdzie pozniej by dociagnac dobrze...

auto na lewarek, zdejmujesz koło - drugi lewarek hydrauliczny podstawiasz pod wahacz podnosisz, masz dostęp dokręcasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a jak to robią Ci którzy mają AirRide przecież nikt nie biega w około samochodu i nie odkręca i dokręca zawiechy jak się podniesie albo opuści.I doszedłem do wniosku ,tylko nie wiem czy słusznego ,że te ok4 cm jest na końcu wahacza przy kole a na tulei metalowo gumowej będzie parę milimetrów i czy jest sens żeby to przestawiać?:lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobione :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobione

dokręciłeś wahacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierw poluzowalem ;)

 

hehe tak wahacze poluzowane auto opuszcozne bez kol a wahacze podparte podnosnikiem... i wtedy dokrecone wahacze... pozniej kolo na auto i juz sie jezdzi tak jak powinno :) czyli z 7-8cm nizej :) (dolozylem ok 8mm wiecje jak rok temu )

 

az 1 raz nie umialem wsiasc do auta a przy wysiadaniu zarabalem glowa w krawedz otwory drzwiowego :) - zle nawyki po zimie i wysokich setupach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pierw poluzowalem

 

hehe tak wahacze poluzowane auto opuszcozne bez kol a wahacze podparte podnosnikiem... i wtedy dokrecone wahacze... pozniej kolo na auto i juz sie jezdzi tak jak powinno czyli z 7-8cm nizej (dolozylem ok 8mm wiecje jak rok temu )

 

az 1 raz nie umialem wsiasc do auta a przy wysiadaniu zarabalem glowa w krawedz otwory drzwiowego - zle nawyki po zimie i wysokich setupach

 

to teraz jedź na zbieżność :P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie czy sprężyny H&R (-40mm) z paska 131km z tiptronikiem będą pasowały do paska AKN z góry dziękuje za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanie czy sprężyny H&R (-40mm) z paska 131km z tiptronikiem będą pasowały do paska AKN z góry dziękuje za odpowiedź

 

A czemuż by nie?Springi Kombi do kombi,springi sedan do sedana :) Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czemuż by nie?Springi Kombi do kombi,springi sedan do sedana :) Proste.

 

No nie takie proste Patryk,on ma V6-tkę a ona trochę waży :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie takie proste Patryk,on ma V6-tkę a ona trochę waży :]

właśnie o to mi chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No nie takie proste Patryk,on ma V6-tkę a ona trochę waży :]

 

Faktycznie,nie zauważyłem :wstyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem, jestem świeżo po założeniu gwintu MTSa po 1 ustawieniu musiałem podnieść bo felga haczyła po wew. nadkolu ale najgorsze jest to że w prawym przednim kole wahacz (ten z odbojnikiem u góry) bije o nadkole. Podnieosłem auto o 2cm ale nadal to samo wahacz dalej bije chociaż troche mniej. Przypominam ze sytacja ma miejsce tylko w tym kole ;/ Czy to może być wina nie ustawionej zbieżności bo jeszcze nie byłem ? W ostateczności myślę uciąć ten odbojnik z wahacza i bedzie te 1,5 wiecej prześwitu. Doradźcie coś proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
felga haczyła po wew. nadkolu

trzeba było zagiąć... :P

 

Przypominam ze sytacja ma miejsce tylko w tym kole

może to być wina źle ustawionego gwintu (z jednej strony masz niżej, auto jest na skos i jedna strona bardziej dobija) -tłumaczyło by to dlaczego po podniesieniu o 2cm dalej Ci bije...

możesz też sprawdzić czy wahacze nie są wywalone..

 

W ostateczności myślę uciąć ten odbojnik z wahacza i bedzie te 1,5 wiecej prześwitu. Doradźcie coś proszę.

tnij, tnij -tylko potem nie płacz, że wachacz tak Ci przywalił w kielich, że ten pękł

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wahacze nie są wywalone..

 

wymienione sa wszytskie.

 

może to być wina źle ustawionego gwintu

 

jest ustawiony od suwmiarki wiec nie ma takiej opcji.

 

Sprawa sie wyjaśniła trochę, to na 100% nie bije wahacz a kropka na nadkolu to po prostu jakiś biały punkt który tylko wygladal jak odbicie od wahacza.

 

Najprawdopodobniej górne mocowanie amora nie jest dociągnięte na maxa i stąd te lekkie trzaskanie. W sobotę amory i tak będą wyciagane i przy okazji auto pójdzie troche niżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż później jak siadł na mts'ie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
założyłem i tak to wygląda

Obraz 564.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos wysoko stoi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
racja,a to jest zdjęcie przed założeniem czy po??
czytanie ze zrozumieniem się kłania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności