Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko w kwestii sprezyn - w zaleznosci jaki gwint i jak dluga sprezyna. w kw nie sadze by dalo sie jezdzic bez podkladki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co po maszynce nie bedzie konieczna?

nie oszukujmy sie.. wypychanie i poszerzanie w 99% konczy sie lakiernikiem

 

patent z rurka nie jest wykorzystywany wcale na wsi tylko do driftu czy w japonii dosc czesto bo i tak pozniej to trzeba malowac i tyle i wcale nie jest taki zly bo w miare rowno wypchnie nadkole...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszystko w kwestii sprezyn - w zaleznosci jaki gwint i jak dluga sprezyna. w kw nie sadze by dalo sie jezdzic bez podkladki
gwint to mts

 

wypychanie i poszerzanie w 99% konczy sie lakiernikiem
ale ja chcę tylko zagiąć ten malutki rancik nic nie wypychać i nie poszerzać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to to nie jest wypychanie :)? tez jest tylko ze gniesz rancik.. farba nie jest na tyle rozciagliwa by nie uszkodzic jej przy takim zabiegu wg mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zobaczymy bo nie uśmiecha mi się wizyta u lakiernika.pierwsze co to będę musiał przymierzyć bo takie gdybanie na sucho to nic nie da.no cóż trzeba felgi przywieść pomierzyć może się uda bez zabiegu.kolega witek pisał że to nie musi być na maksa zaklepane,jak nie musi to ile tego zagiąć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko nie probujcie panowie tej durnej metody wyzej opisanej, to jest jakies nieporozumienie...stac cie na auto, na gwint to i na maszynke cie stac, a powyzsza metoda przypomina mi sposob obnizenia auta np. poprzez ucinanie sprezyn, wlasnie tak to mozna porownac. Co ty wogole wypisujesz??? U siebie tak robiles, czy naczytales sie glupot na forum golfa i probujesz tu zabłysnac metodami wiejskich kretynów??? Aha no i po tej metodzie oczywiscie wizyta u lakiernika...

 

robiłem tak u siebie i jakoś obyło się bez wizyty u lakiernika (wystarczy mocno nagrzać lakier opalarką), no ale jak ktoś się nie zna to może tylko krytykować. Łukasz w swoim B5 (srebrny na BBS LM) też tak robił, jak i miliony inych osób. A niby zaginarka do rantów na jakiej zasadzie działa?! Co za różnica czy punktem podparcia jest opona czy piasta? Zatem kolego na przyszłość, zanim odpiszesz coś radzę wcześniej wziąć rozbieg i przywalić pare razy głową w ściane -może metoda wstrząsowa pomoże temu co powinno być pod czaszką i zacznie w końcu działać. :D

pozdro

 

---------- Post added at 15:36 ---------- Previous post was at 15:32 ----------

 

ale ja chcę tylko zagiąć ten malutki rancik nic nie wypychać i nie poszerzać

opierasz po prostu rurkę o opone i ten mały rancik (gdybyś oparł o rant błotnika to wtedy byś wypchnął nadkole)

 

nie musi być na maksa zaklepane,jak nie musi to ile tego zagiąć??

owszem nie musi. wystarczy, że zagniesz o 45 stopni i już nie będzie Ci cieło opony.

Edytowane przez witek-b5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radzę wcześniej wziąć rozbieg i przywalić pare razy głową w ściane -może metoda wstrząsowa pomoże temu co powinno być pod czaszką i zacznie w końcu działać. :D

to bylo mocne :rotfl: i rozbawilo mnie do lez :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tzn?? wogóle tego nie zakładać??tak od sprężynę bez niczego??a co jak na zimę będę chciał go trochę podnieść :/

 

Dokładnie nie zakładać tego skoro chcesz skrecić gwint na maxa.

 

wszystko w kwestii sprezyn - w zaleznosci jaki gwint i jak dluga sprezyna. w kw nie sadze by dalo sie jezdzic bez podkladki

 

Jeśli chodzi o 19'' to zdecydowanie bez podkładki jeśli o 18'' i max glebe to tak samo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18'' i max glebe to tak samo
pro - ty chyba nie wiesz o czym mowisz albo ja widzialem mniej niz ty :P

widziales set KW na pasku? dlugosc regulacji i dlugosc sprezyn? na takim secie bez podkladek nie wjechal bys pod Ace, nie mowiac o jezdzie po osiedlowych drogach! tymbardziej w pl!!! wiec moim zdaniem nie sugeruj chlopakow itakiego set up'u bo sobie tylko kosztow narobi.

acha - jesli juz nawet zdjalbys podkladki i chcial pojezdzic, to powiedz nam jeszcze czy zalozyl bys fele 9j 9.5j na tyl?

chyba do bagaznika...... :hyhy: bo bez modyfikacji blotnikow by sie nie obeszlo......

 

moze i mam mniej praktyki z air niz TY, bo podniesienie auta na gwincie w "kryzysowej" sytuacji zajmuje mi o wiele dluzej niz TOBIE, ale chyba mam wiecej w glowie, by nie sugerowac ludziom glupot - nie zaponinaj o polskich drogach forumowiczu.

Edytowane przez pobs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

wszystko zalezy od gwintu niekiedy mozna wyjac to bo jest za wysoko tyla a niekiedy nie ma to sensu

ja mam z tylu w passku na KW wlasnie skrecone regulacje prawie na maxa w gore tzn da sie podniesc z 1,5 cm jeszcze gdzies bezpiecznie ale obnmizyc da sie ze 3 :D ale to juz by mi weszlo kolo w nadkole i nadal mialbym regulacje na sprezynie ;)

 

takze potestowac pierw najlepiej jak opada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takze potestowac pierw najlepiej jak opada

tak będę musiał zrobić bo widzę co użytkownik to inna odpowiedź.

Witku metodę już rozumiem ale i tak to wszystko musi czekać do wiosny na cieplejsze dni.

ten mały rancik mogę zagiąć ale żadne wypychanie nie wchodzi w grę prędzej sprzedam koła.a ma może ktoś foto jak wygląda 18"9.5 et35 na tyle??najlepiej już z glebą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o 19'' to zdecydowanie bez podkładki jeśli o 18'' i max glebe to tak samo

przy mts / ta tehnix -nie da rady wyjąć bo po wyjęciu skrężynę wkładasz ręką (jakaś hopka czy coś i dopiero jest gleba)

 

a ma może ktoś foto jak wygląda 18"9.5 et35 na tyle??najlepiej już z glebą

jak się nie mylę Endrju z Paska z frontem po lifcie, na Th line i air miał tak właśnie (koło z tyłu wystawało, wiec wyciągał błotnik)

tu masz foto:

passat_02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobs widze, że nie czytasz tego co napisałem.

Sam miałem w pasku KW i tył skręnony na maxa. Przy 19'' od rs6 9'' regulacji już nie było, wiec faktycznie mało widziałeś...

Skoro ktoś pisze, że chce skręcić gwint na maxa to chce mieć auto dosłownie posadzone na ziemi ,a nie wersje uliczną taką jak ty masz.

Ktoś z forum cultsyle jezdził paskiem z wyjęta regulacja z tyłu przy feldze 19''.

 

przy mts / ta tehnix -nie da rady wyjąć bo po wyjęciu skrężynę wkładasz ręką (jakaś hopka czy coś i dopiero jest gleba)

 

No to sprawa jasna, regulacja zostaje.

Edytowane przez pro rider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak się nie mylę Endrju z Paska z frontem po lifcie, na Th line i air miał tak właśnie (koło z tyłu wystawało, wiec wyciągał błotnik)
no tak ale czy w pasku przed liftem i po lifcie nadkola są identyczne??
Skoro ktoś pisze, że chce skręcić gwint na maxa to chce mieć auto dosłownie posadzone na ziemi ,a nie wersje uliczną taką jak ty masz.
chłopcy tylko spokój was uratuje:) skręcę ile pójdzie i zobaczymy pośmigam trochę(zazwyczaj ta sama trasa)i się okaże:D chcę żeby był posadzony ale jeśli to zmusi mnie do zostawienia samochodu przed miastem to będę musiał coś pomyśleć dalej

 

---------- Post added at 15:43 ---------- Previous post was at 15:40 ----------

 

i na razie to tylko plan i gdybanie :) zrobić nie zrobić o to jest pytanie,trochę obawiam się tego zaginania bo nie mam ochoty jechać do lakiernika.aha a w przypadku gdy wizyta będzie niestety konieczna z jakimi kosztami mogę się liczyć??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy 19'' od rs6 9'' regulacji już nie było, wiec faktycznie mało widziałeś...
masz jakies zdjecia, bo jestem ciekaw jak to siedzialo ;)

i jesli jest tak jak mowisz no to respect :ok:

czesto nim jezdziles czy stal w garazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no tak ale czy w pasku przed liftem i po lifcie nadkola są identyczne??

 

zdecydowanie nie

 

hcę żeby był posadzony ale jeśli to zmusi mnie do zostawienia samochodu przed miastem to będę musiał coś pomyśleć dalej

 

to będziesz musiał pomyśleć.... przy 18'' i gwincie skręconym (mówię o KW) ciężko poruszać się po mieście. Przy 19'' zdecydowanie łatwiej.

 

masz jakies zdjecia, bo jestem ciekaw jak to siedzialo

 

gdzieś mam, a siedziało nisko (przypominam że mówię o 19'')

 

czesto nim jezdziles czy stal w garazu?

 

Nie było źle, dawałem rade.

 

Obecnie będąc w pl odpycham się borą brata na dogwintowanym zawiasie Eibach wiec jezdzić nisko po prostu trzeba się nauczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzieś mam
no to czekamy, bo 19" zakladam tuz tuz i jesli jest faktycznie jak piszesz to i u mnie pojda out :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mówisz o kołach Bentley to tam jest 9'' i et cos w granicach 40 wiec w czym problem??

Przecież to koło idealnie wchodzi w nadkole i nic nie wystaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic nie wystaje
wiem :D , mam tylko dylemat ktory zestaw zalozyc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam tylko dylemat ktory zestaw zalozyc

 

tzn???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności