Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

40/35 a 40/40 nie ma roznicy ... to sa dane pogladowe i te 5 mm nie ma znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos sie orientuje i mogłby podpowiedzieć czy zawieszenie w passacie b5 kombi 4x4 2.8 bedzie takie same jak sedan 4x4 badz same kombi. Bo szukam używek w miare przystepnej cenie ale sprzedawcy czesci rzadko daja dokladny opis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bo założeniu sprężyn eibach ustawialiscie zbieżność? Bo po zakrętach prowadzi sie idealnie a na prostej muszę lekko korygować kierownica…sam nie wiem tak powinno być? Zauważyłem ze jak skręcamy w lewo to kierownica inaczej sie odkręca niż w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapsun
Koledzy bo założeniu sprężyn eibach ustawialiscie zbieżność? Bo po zakrętach prowadzi sie idealnie a na prostej muszę lekko korygować kierownica…sam nie wiem tak powinno być? Zauważyłem ze jak skręcamy w lewo to kierownica inaczej sie odkręca niż w prawo.

 

#1767 :wmorde

Edytowane przez kapsun

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazda ingerencja w zawias = ustawienie geometrii!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie o rozpórce? warto zakładać? mam gwint AP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co powiecie o rozpórce? warto zakładać? mam gwint AP

 

Trzeba !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzeba !

 

Dzięki.a co z osłoną akumulatora?Jak ją zdejmę całkiem to w czymś jest problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup rozpórkę od audi to osłona zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest orginalne zawieszenie w Passacie B5 ? Chodzi mi o rozmiar sprężyn przodu i tyłu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie rozglądam się za nowym zawiasem -30 do mojego autobusu B5 FL 1,9TDI.

 

Myślałem o komplecie Eibach B12, ale cena troszkę przerasta moje możliwości.

Dużo poczytałem forum i na pewno wiem, że NIE ZAŁOŻĘ sprężyn -30 do seryjnych amorów.

Popełniłem ten błąd w poprzednim aucie i była tragedia, szczególnie z komfortem.

Dlatego szukam czegoś razem z amorami o skróconym skoku.

 

Wiecie może gdzie można sprawdzić cenę takiego cuda ? Koni Str.t Fixed damping Sports Suspension Kits

 

Dość ciężko o ofertę Koni w Polsce...

 

Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panie i Panowie rozglądam się za nowym zawiasem -30 do mojego autobusu B5 FL 1,9TDI.

 

Myślałem o komplecie Eibach B12, ale cena troszkę przerasta moje możliwości.

Dużo poczytałem forum i na pewno wiem, że NIE ZAŁOŻĘ sprężyn -30 do seryjnych amorów.

Popełniłem ten błąd w poprzednim aucie i była tragedia, szczególnie z komfortem.

Dlatego szukam czegoś razem z amorami o skróconym skoku.

 

 

Wiecie może gdzie można sprawdzić cenę takiego cuda ? Koni Str.t Fixed damping Sports Suspension Kits

 

Dość ciężko o ofertę Koni w Polsce...

 

Z góry dzięki wielkie za wszelką pomoc :)

 

znalazlem z za oceanu jeden http://www.urotuning.com/KONI-STR-T-H-R-Sport-Suspension-Kit-B5-Passat-p/uro-0038.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś fotek na samych sprezynach H&R -30 lub -40, ewentualnie innej firmy i na kicie może być. Kola 16 lub 17. z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Po suchym przeliczeniu na PLN wychodzi około 1k taniej niż za zestaw Eibach B12.

 

Jeśli chodzi o KONI to znalazłem ofertę sklepu xteam, jednak na stronie nie mają ceny ani widocznego takiego zestawu do B5 FL.

 

Napisałem maila i czekam, może dostanę jakąś odpowiedź to też od razu dam Wam znać jeśli ktoś byłby zainteresowany też takim zestawem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po suchym przeliczeniu na PLN wychodzi około 1k taniej niż za zestaw Eibach B12.

 

Jeśli chodzi o KONI to znalazłem ofertę sklepu xteam, jednak na stronie nie mają ceny ani widocznego takiego zestawu do B5 FL.

 

Napisałem maila i czekam, może dostanę jakąś odpowiedź to też od razu dam Wam znać jeśli ktoś byłby zainteresowany też takim zestawem.

zerknij na te adresy i zadzwon ;)http://www.koni.com.pl/car_polska.php?woj=13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Mam gwint KW, nie wiem ile ma już przejechane, bo nie ja go zakładałem, ale jakość podróżowania dalece odbiega od ideału. Chciałbym zmienić ten stan rzeczy, i tu moje pytanie: czy można zmieniać same sprężyny, czy trzeba razem z amorkami i jakie byście polecali (bardziej stawiam na komfort, może jakieś delikatne obniżenie -3mm)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nei zrobis zmusisz jak ci sie niepodoba wywalic gwint amorki i sprezyny i wstawic co innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy posiada ktoś jakąś wiedzę na temat sprężyn sportowych KONI 1020-6170 do passata, obniżających o 40mm. Czy są twarde czy resztki komfortu pozostaną, tak bardziej w stronę eibacha pro kit czyli komfort ok czy w stronę H&R czyli bardzo twardo.

Z góry dzięki za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem się w temacie chcąc obniżyć auto na samych sprężynach Eibach-30mm w tym zostawiając ori amorki to nie będzie miało to prawa bytu. Czy jest jakieś wyjście, albo sprężyny Eibach obniżające np. 20mm i czy wtedy zostawiając ori amorki będzie miało to sens czy odpuścić sobie w ogóle temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności