Skocz do zawartości
Gość stonao

[B5] Obniżenie zawieszenia - dyskusja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam aktualnie posiadam na aucie(b5 fl) zamontowane sprężyny MTS -35mm + seryjne amory. Na wiosnę chce kupić Gwint od MTS i zejść niżej ok 5 cm i moje pytanie brzmi jaka będzie różnica w jeździe, komforcie po tej zmianie. Na czym zyskam, a na czym stracę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komfortu napewno nie stracisz, na mts sie fajnie śmiga. Czasem nawet mi sie wydaje że przód jest za miękki.

Zyskasz napewno lepsze prowadzenie... jedynie czego można się obawiać to krawężników, progów i wysokich kolein;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki, widział ktoś relatywnie tani komplet sprężyn do 4motion -35, -40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie z innej beczki, widział ktoś relatywnie tani komplet sprężyn do 4motion -35, -40?

 

polecam Eibach, ale o połowę tańsze są MTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy komplet jaki znalazłem to AP za 740zł :poddajesie

 

4673083685

 

Ktoś widział coś za mniejsze pieniądze? Czy po prostu trzeba się z tym pogodzić że do 4motion wszystko jest 2 razy droższe? :lol2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowego raczej nic nie znajdziesz taniej. Był ostatnio na allegro używany zestaw do 4motion z tym że przód gwint a tył sprężyny obniżające ale nie wiem czy jeszcze jest. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ja nic nie widzę z używek ani na allegro ani na olx. Co trochę mnie dziwi bo do poprzedniego golfa 4motion nie było problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mniej więcej km robicie na MTS-ach? Jak bardzo są trwałe w porównaniu do Eibacha? Myślę już całkiem poważnie nad wrzuceniem jakichś -30 albo -40mm na auto. Ale nie więcej, zdarza mi się jeździć mocno załadowanym autem ;)

Edytowane przez Krzych_MetFuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile mniej więcej km robicie na MTS-ach? Jak bardzo są trwałe w porównaniu do Eibacha? Myślę już całkiem poważnie nad wrzuceniem jakichś -30 albo -40mm na auto. Ale nie więcej, zdarza mi się jeździć mocno załadowanym autem ;)

 

 

Podłączam się do pytania i dodam od siebie. Czy to prawda, że na serii amorku -30 spring to maks ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ilez razy mozna to walkowac- mozej wrzucic i -60 tylko pożegnaj sie z amortyzatorami. -30/35 to granice rozsadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy te sprężyny będą pasowały do mojego paska Eibach KBA 90492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chętnie zamienię na oryginał zawieszenie które zmieniłem pół roku wstecz:

amortyzatory Sachs Sport Performance 995 255 oraz 556 287

sprężyny H&R 29794

to daj -40mm, nie jest to wygodne dla żony oraz dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fredbest, mam te same sprezyny, i jestem z nich bardzo zadowolony. Powiedziałbym ze momentami wygodniej niz na serii;) czesto jezdze w 5 osob + pełen bagaznik i na seryjnych felgach z odpowiednim ET nie ma ŻADNYCH problemów;)

Gdybyś chciał ori sprezyny w stanie JAK NOWE to priv;)

Pozdrawiam

Edytowane przez Misior1993

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

używam ich na oryg 17 passata, 225/45, przeszedłem teraz na zimowe 15stki i jest lepiej (na tyle ze 17stki pojda na sprzedaż, jakby cos to sprzedam 225/45/17 dunlop sport max z fv, kupione w tym roku przebieg ok 5000km, założone są na oryginalnych 17 passatowskich, do drogi kleją się bajecznie)

Edytowane przez fredbest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie mogę kupić sprężyny albo gwint do obniżenia tyłu w 4x4? Teraz na przodzie mam H&R a na tyle regulowany zawias KONI ale nadal stoi za wysoko.

k013iv.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie mogę kupić sprężyny albo gwint do obniżenia tyłu w 4x4? Teraz na przodzie mam H&R a na tyle regulowany zawias KONI ale nadal stoi za wysoko.

k013iv.jpg

 

napisz do mapeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie znalazłem. Zna ktoś lub jeździ ewentualnie doczytał gdzieś jak sprawuje się twardościowo i jakiej jakości jest gwint firmy ART tuning?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. nabyłem paska 2.8 syncro kombi i chciałbym zmienic sprezyny na sportowe czy podejda z przednionapedówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności