Skocz do zawartości
Gość darekw6

wymiana oleju

Rekomendowane odpowiedzi

pierwsze 2 linijki opisują 1 uszczelke. Tyle ze po jakims tam roku zmienili uszlczelke na inną takze masz podajne nr vin.
Dokładnie tak , zmiana nr kat powyżej numeru nadwozia 050 001.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie tak , zmiana nr kat powyżej numeru nadwozia 050 001.[/qu

Właśnie wróciłem z ASO z uszczelkami, do mojego idzie ta uszczelka już po zmianie kosztowała mie 36zł za kawałek gumy i plastiku druga 8zł.Jutro zabieram sie za wymianę oliwy, mam nadzieję , że nie będe miał problemów z odkręceniem tego odstojnika. Napisze po zabiegu jak chodzi motor po zmianie z Castrol EDGE na Motul Specific.

Dziękówa:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z ASO z uszczelkami, do mojego idzie ta uszczelka już po zmianie kosztowała mie 36zł za kawałek gumy i plastiku druga 8zł.Jutro zabieram sie za wymianę oliwy, mam nadzieję , że nie będe miał problemów z odkręceniem tego odstojnika. Napisze po zabiegu jak chodzi motor po zmianie z Castrol EDGE na Motul Specific.

Dziękówa:cool:

 

i jak poszło? jak dostac się do tego odstojnika? bo ostatnio wymieniał mi olej mechanik,a tym razem chciał bym to sam zrobic, i chciał bym by poszło bezproblemowo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak poszło? jak dostac się do tego odstojnika? bo ostatnio wymieniał mi olej mechanik,a tym razem chciał bym to sam zrobic, i chciał bym by poszło bezproblemowo ;)

Sorki , że tak długo trwało zanim odpowiedzaiłem ale nie było mie trochę w kraju.

1. Najlepiej zrobić to w głębokim kanale, a jeszcze lepiej na rampie.

2.Jak już spuścisz sobie oliwę odkręisz filtr to wchodzisz pod spód z kluczem nr 32 ,nie tak jak pisał tataj gdzieś Nasz kolega nr 26.

3.Pod filtrem oleju jest taki kwadratowy element metalowy chyba aluminiowy zwany dalej chłodniczką oleju, pod nim jest okrągły element coś jak duża podkładka i śruba nr 32.

4.Odkręcasz sobie ta śrubkę, idzie w miare łatwo i chłodiczkę masz na wierzchu, zlej z niej cały olej przeczyść, może być Nitro a i uważaj na głowę bo gorąca oliwa nie zbyt dobrze wpływa na ph skóry:) wiem coś o tym;)

5. No i chyba wsio, a i wtej chłodniczce jest taka jakby uszczelka ja bym raczej nazwał to elemntem plastikowo-gumowym , wchodzi do środka chłodiczki ja miałem ją rozerwaną, guma odzieliła się od plastiku, także nejlepiej zaopatrzyć się od razu w ten element, gdzies na forum jest zdjęcie. No i dolna uszczelka zwykła gumka, a i pamietaj abyś nie przesadził z dokręcaniem śruby od odstojnika żeby dolnej uszczelki nie uszkodzić.

Szczeżę mówiąc chwilę musiałem sie ztym pobawić,i dosyć sporo pobrudzić olejem, bo tak jak pisałem potrzebne jest trochę miejsca w kanale na ten zabieg, myślałem że pójdzie gładziej:confused::)

Mam nadzieję że ten opis przysłuży sie jeszcze komuś.:634: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniłem dzisiaj, ale nie zdołałem odkręci tej śruby od odstojnika, dostęp kiepski a i klucza porządnego nie miałem... a i ściemniło mi się...

 

ostatnio mechanik mi odkręcił i wymienił te uszczelki, tym razem nie dałem rady, ale przy następnej wymianie się poprawię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek1

mam pytanie kupilem pasata b5 2000 rok ichciałbym wymienic olej wiem ze sygnalizacja powiadomi mnie o wymianie chciałbym to zrobic szybciej i jak ustawic powiadomienie od momentu mojej wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie kupilem pasata b5 2000 rok ichciałbym wymienic olej wiem ze sygnalizacja powiadomi mnie o wymianie chciałbym to zrobic szybciej i jak ustawic powiadomienie od momentu mojej wymiany

 

VAG Twoim przyjacielem jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie kupilem pasata b5 2000 rok ichciałbym wymienic olej wiem ze sygnalizacja powiadomi mnie o wymianie chciałbym to zrobic szybciej i jak ustawic powiadomienie od momentu mojej wymiany
VAG Twoim przyjacielem jest ;]

albo szukajka ... zmiana na piechotę :D

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przepraszam za odgrzanie schabowego, ale nie ma sensu zakładać nowego tematu. Mam pytanie odnoście wymiany oleju.

W moim silniku jest wymienny tylko wkład filtra papierowy, wkładany od góry. Czy jak założę ten nowy wkład w obudowę filtra to muszę zalać go nowym olejem? Bo nie znalazłem tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, ale jest to wskazane tak samo jak zalewanie metalowego filtra. Dlaczego, pewnie wiesz, ja wysysam resztę starego oleju, który tam siedzi, potem wkładam czysty wkład i oblewam go olejem dookoła, starając się go namoczyc jak najbardziej. I tak, aż do napełnienia. Wtedy mam pewność, że jak silnik odpali to od razu dostanie olej, anie dopiero po nasączeniu filtra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest rozmiar klucza do odkręcenia obudowy filtra? Znalazłem info, że 74mm albo 76mm, czy może występują obydwa rozmiary?

 

PS. to nie do mojego auta, chodzi mi o AVF'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi mi o AVF'a

No właśnie chodzi o silnik AVF. Mierzyłem obwód obudowy czyli tzw. KAPY i wynosi 24cm ni jak to się ma do rozmiaru oferowanego na allegro.

P.S. Tomcio dziękuję za pytanie w moim imieniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacji o wymianie oringów przy filtrze oleju. Oringi powinny być w zestawie z filtrem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności