Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze ja dorzuce zdjęcia czujek, sorki za jakość ale robiłem je telefonem, czujki działają dobrze.

Czujka.gif

Czujka 1.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Fajnie wygląda na tym pasie czarnym. Tez będę właśnie tak chciał założyć.

Jeszcze jedno pytanko, czy do zakładania tych czujek trzeba ściągnąć tylni zderzak ;(. Jakoś mi nie pomyśli rozbierać część samochodu.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zderzak jest z każdej strony zabudowany i wydaje mi się że nie można założyć czujek bez sciągnięcia go, ale samo ściągnięcie zajmuje 5-10 min więc nawet nie warto kombinować przy założonym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

No właście nie zabardzo będę miał czas z ściągnięcie i zakładanie. Może uda się wyciągnąć przewody od spodu, a jak nie to trzeba bedzie zdemontować.Ile śrubek trzeba odkręcić i gdzie żeby dostać sie i ściągnąć go całkowicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dasz radę zamontować czujniki bez demontażu zderzaka. Zdjęcie zderzaka to parę minutek.

 

proszę oto mój manual jak to zrobić http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=19750&highlight=zderzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Dzieki za parę informacji na temat demontażu tylniego zderzaka. Mam jeszcze jedno zapytanie, jak prowadzicie przewody z czujek, którędy? Jakoś trzeba je przymocować do wewnętrznej strony zderzaka?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki trzymają się bez problemu w zderzaku, wiercimy dziurki i je wkładamy w otwory, czujniki są na zatrzaskach. Jeśli dobrze pamiętam to w lewym dolnym tylnym rogu auta jest otwór zaślepiony gumą. Przez ten otwór wbijamy się do auta w okolice tylnego światła (tam mam centralkę). Rozbieramy próg, kładziemy tam kable i idziemy do bezpieczników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozbieramy próg, kładziemy tam kable i idziemy do bezpieczników.

Hej.

Co znaczy "idziemy do bezpieczników"? Ja mam bezpiecznik przy całym układzie sterowania w osobnym torze? Trzeba jeszcze dobezpieczy z samochodu, nie wystarczy tylko ten bezpiecznik?

Proszę o wytłumaczenie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

franek261, adams ma również czujki z przodu wiec u niego podłaczenie centralki do zasilania będzie inne, zresztą z czujnikiem cofania dostałeś schemat podłaczenia wiec widzisz jak masz podłaczyć. Przedstawiliśmy Ci już tutaj tyle informacji i zdjęć że powinienieś wszystko wiedzieć, wiec zacznij działać i już nie zadawaj pytań w stylu "jak sie dostać czy jak przymocować przewody",(bo to jest tylko przeciąganie tematu) kiedyś mówiło sie - "masz łeb i chu.....to kombinuj" no chyba że naprawde boisz się że coś spiepszysz, ale jeżeli masz takie obawy to powierz montaż fachowcowi. Mam nadzieje że w następnym poście już sie pochwalisz że założyłeś czujki :). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarek.123

Jakiego producenta masz czujniki parkowania ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do hha:

 

czy można kupić komplet od valeo tzn. centralka i cztery czujniki ale już srebrne?

 

Na stronce: http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/produits.focusdetail.php?wid=6828004364582B65709C4C

 

wygląda na to że są tylko do kupienia oddzielnie, czyli trzeba by kupić zestaw i do tego dokupić malowane srebrne czujniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jarek.123

Jakiego producenta masz czujniki parkowania ?:)

Nie wiem :), kupiłem na allegro tani czujnik, ale już rok dobrze mi służy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hej.

Co znaczy "idziemy do bezpieczników"? Ja mam bezpiecznik przy całym układzie sterowania w osobnym torze? Trzeba jeszcze dobezpieczy z samochodu, nie wystarczy tylko ten bezpiecznik?

Proszę o wytłumaczenie.

Pozdro

 

moje czujniki się aktywują po wrzuceniu wstecznego, lub po przekręceniu kluczyka. Podpięte mam to pod bezpiecznik ( koło drzwi kierowcy) od światła wstecznego i "pod stacyjkę"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności