Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam .

 

Orientuje sie tu ktos ile kosztuja takie oleje

5w30 SLX longlife 3

5w30 SLX longlife 3 professional powerflow

w Niemczech

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam.

Mam pytanie czy ktos kupil i jezdzi na oleju castrol slx 5w30 longlife III prof. power. od kolegaberlin z allegro ? Jesli jest ktos taki to prosze o opinie na temat oleju .

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .moze dorzuce swoje 3 grosze w sprawie oleju. ja mam castrol LL .w niemczech w sklepie kosztuje 5l.100euro .na aukcji internetowej ok. 180zl. nie bede podawal nicku sprzedawajacych .odpowiedzcie sobie sami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wczesniej pytalem ile taki olej w niemczech i nikt nic nie odpisal .

 

Dopiero jak pytam o ten z alegro to piszesz ile w Niemczech .

Jak jestes taki madry to wejdz w allegro znajdz kolegaberlin i wejdz w kom. pozytywne . Gosc ma okolo 7000 pozytywow skad to sie wzielo ? Gosc ma tyle adrwsow email sam wysyla sobie pozytywy i kupuje od siebie? Pisze ze olej prosto z niemiec i ze firma Niemiecka , adres Niemiecki , wystawia faktury w euro . Olej sprzedaje po 30PLN 1L, sprzedaje same oleje , aukcji ma 3 strony i znaczek super sprzedawca . Na pytanie jakie ma dowody ze Niemiecki , i dlaczego tak tanio gdy reszta od 50-85 1L ,odpisal

"tak jest orygynalny - co mam tlumaczyc - prosze niech pan zobaczy komentarze

;-) ".

Wiec olej od tego goscia to lipa , wiec jak wyjasnisz w/w fakty , jestem bezstronny .

Zanim odpiszesz wejdz na allegro !!!!!!!

 

Zadalem tez pytanie o olej 4 co kupili ,3 nie odpisalo a 1 jeszcze nie wymienial w aucie . Jeszcze nie kupulem tego oleju narazie sprawdzam.

 

W jaki sposob i co dowiedzie bez watpliwosci o pochodzeniu oleju , ktos wie ? Jakies wskazowki prosze .

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w niemczech w sklepie kosztuje 5l.100euro

 

Nie wiem czy aż taki drogi jest, kiedyś we Francji w markecie Castrola 5L. 5W30 widziałem za ok 40E.. (półtora roku temu, jak euro nisko stało).

 

Sprzedawcy z allegro mają oleje z zachodu, kupują duże ilości i mają inne ceny.

Na taką skalę nikt podróbami nie handluje, bo sam producent oleju by na to nie pozwolił.

 

Osobiście kupowałem olej od thaala czy jakoś tak (ze Szczecina) i wszytko było ok. Chociaż ostatnio mam taniej w Wawie przy Szyszkowej (firma Alcor), odbieram osobiście i odchodzą koszty przesyłki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Garbuslep odpiszesz , czy zmieniles zdanie !!

 

A najpierw wejdz na allegro i zobacz kolegaberlin i powiedz co jest wedlug ciebie nie tak z olejami tego goscia ? Co napawa cie watpliwoscia ?

 

Turbolot kupujac olej z internetu czym sie kierowales ? od kogo i dlaczego ?

 

Ponowie pytanie. W jaki sposob i co dowiedzie bez watpliwosci o pochodzeniu oleju , ktos wie ? Jakies wskazowki prosze .

 

Jakie sa wasze doswiadczenia z kupowaniem olejow z allegro i innych aukcji?

 

Czym sie kierowac i na co zwracac uwage kupujac olej ?

 

Jesli sprzedawcy z allegro kupuja duze ilosci , to jak wytlumaczyc te roznice cenowe :

ASO- 95pln

sklep- 50-85pln

Allegro-30pln

To ile placi ten z alegro kupujac go od producenta , bo zarabia na tym napewno ?

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi , tych co kupowali przez internet olej . Napewno sa tacy bo nie wszyscy chca placic po cenie ASO .!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupowałem wielokrotnie 505 01 i 507 00 od różnych sprzedawców i nigdy nie miałem problemów,ogólnie kupuj u tych co mają dużo komentarzy i wystawiają fv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A jak sprawdzic w allegro od kiedy gosc sprzedaje taki olej ,bo moze pozytywy ma ze sprzedazy innych , a ten dopiero zaczol sprzedawac niedawno ? Pisalem do allegro zeby podali mi niki tych co kupili , znalazly by sie takie osoby co i rok na tym oleju jezdzily i cos by mogly powiedziec .Ale oni zaslaniaja sie ochrona danych . Lub zeby podali numery aukcji z tym olejem tego goscia ale tez nic . Co daje to ze bede mial fakture ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Garbuslep odpiszesz , czy zmieniles zdanie !!

 

A najpierw wejdz na allegro i zobacz kolegaberlin i powiedz co jest wedlug ciebie nie tak z olejami tego goscia ? Co napawa cie watpliwoscia ?

 

Turbolot kupujac olej z internetu czym sie kierowales ? od kogo i dlaczego ?

 

Ponowie pytanie. W jaki sposob i co dowiedzie bez watpliwosci o pochodzeniu oleju , ktos wie ? Jakies wskazowki prosze .

 

Jakie sa wasze doswiadczenia z kupowaniem olejow z allegro i innych aukcji?

 

Czym sie kierowac i na co zwracac uwage kupujac olej ?

 

Jesli sprzedawcy z allegro kupuja duze ilosci , to jak wytlumaczyc te roznice cenowe :

ASO- 95pln

sklep- 50-85pln

Allegro-30pln

To ile placi ten z alegro kupujac go od producenta , bo zarabia na tym napewno ?

 

Pozdrawiam i prosze o odpowiedzi , tych co kupowali przez internet olej . Napewno sa tacy bo nie wszyscy chca placic po cenie ASO .!!!!!

WITAM naturalnie ze odpisze tyle tylko ,ze jestem z dzieciakami na feriach i mam malo czasu na neta .co do oleju to niechce mieszac-i uzywac nicjow z allegro czy nazw sklepow .O ,,kolegaberllin,,juz bylo glosno w radio .sam wachalem sie kupic u niego.bo do berlina ma blizej niz do niejednego mista w polsce .

Napisalem wyraznie ,jezeli castrol LL w niemczech kosztuje 100 euro jak moze kosztowac w polsce na allegro 30 euro.ja serwisuje passata w niemczech jest profesionalnie i tanio -o dziwo-moze gosc ma olej najlepszy jednak ja wybieram sklep w niemczech z paragonem i gwrancja do tego filtr z salonu Vw za 26zlotych i spie spokojnie .

zas kupujac u ,kolega berlin ,olej bez podatku moge sie obawiac ze urzad skarbowy zapuka do mo ich drzwi abym zaplacil ten podatek bo ,,kolega berlin ,jego nie oplacil.jest to cytat z audycji o tym sprzedajacym jaki poruszyl janusz Weiss.naprawde nie taz chce byc bezstronny jednak perfumy kupuje w sklepie wolnoclowym a nie na gieldzie za 1/3 ceny te same w takim samym opakowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To co tam wypytywal Waiss tego sprzedajacego ? A ile taki olej w jakiejs hurtowni Niemieckiej ? I co daje paragon czy faktura ? Jak ma sie ilosc pozytywow dla tego goscia ,do tego co piszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ -niechce pisac na forum wiecej o oleju .

co do tego jaki olej to ja niestety nie kupuje na super okazjach -jednak jak cos jest strasznie tanie to osobiscie unikam -a jezeli to dotyczy auta za ktore wydalem 50000zl. to olej z allegro odpuszczam .i niech bedzie org, ja wole sklep-salon vw nie biore w tej rozmowie pod uwage - .to jest moje podejscie.naprawde niechce sie sprzeczac o piepszone aukcje internet,jednak nawet taki tani olej stal sie w zeszlym tygodniu tematem Weissa czyli to nie jest normalne -przyznasz mi a komentarze -oki zobacz ile dotyczy castrola a ile niewiele LL

 

tak samo jak z paliwem -mozna kupic tanio z koparki lub kombajnu olej napedowy i bedzie to takie samo paliwo jak ze stacji -ja wole jechac na renomowana stacje i tam zatankowac swojego passata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam Marcina nick: elemenateur

Ma tanio i pewnie. Wiele osób kupiło i są zadowolone:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=30102

 

Również polecam tego kolegę. Wczoraj zrobiłem przegląd swojego Passata. Wymieniłem wszystkie filtry oprócz filtra paliwa (był wymieniany 5000km temu) oraz zalałem silnik olejem "Motul Specific 505.01 5W40". Za 5L tego oleju, filtr kabinowy (z węglem aktywnym), filtr powietrza oraz filtr oleju (wszystkie filtry firmy Knecht) zapłaciłem razem z przesyłką kurierską 310zł. Przegląd zrobiłem sam (razem z oględzinami, diagnostyką VCDS, kasowaniem inspekcji, smarowaniem zawiasów, cięgien klamek itp.). Cena w ASO VW za przegląd - ok 1200zł (przegląd po 90kkm), cena bez wymiany rozrządu (wymieniłem rozrząd 5000km temu razem z kołem dwumasowym). Koszty nieporównywalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Turbolot kupujac olej z internetu czym sie kierowales ? od kogo i dlaczego ?

 

Kieruje się opinią i zaufaniem sprzedającego - już chyba 5 olej z kolei od niego biorę i jest wszystko OK. Jak nie pasuje to proponuję oleje po 100E z niemieckich sklepów. PL to wolny kraj, każdy kupuje jak mu pasuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja jezdze na MIDLAND zrobilem w B6 150tys nie narzekam b.dobry szwajcarski olej do B6 polecam-CRYPTO3 5W-30

Opracowany we współpracy z VAG w pełni syntetyczny lekkobieżny olej silnikowy MIDLAND CRYPTO3 5W-30 przeznaczony jest do smarowania nowej generacji silników samochodowych grupy Volkswagen (VW, AUDI, SEAT, SKODA) z lub bez wydłużonej obsługi serwisowej tzw. Long Life/WIV (Wartungs Intervall Verlängerung) również do silników Diesla DPF (Diesel Particle Filters) wymagających normy EURO IV. Kompozycja wysoko zawansowanego technologicznie pakietu dodatków i syntetycznego oleju bazowego pozwala w efekcie wydłużać okres pomiędzy wymianami oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlany MOBIL 1 ESP Formula.

Śmiga ktoś na oleju MOTUL w swoim passku, mechanik poleca podobno bardzo dobre oleje, prawda to :638:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmiga ktoś na oleju MOTUL w swoim passku, mechanik poleca podobno bardzo dobre oleje, prawda to

 

Zalałem Motula Specific 505.01 5W40 do Passata w sobotę (pisałem o tym kilka wątków wcześniej). Przeszedłem z Mobil1 ESP Formula 5W30. Nie wiem tylko dlaczego w ASO zalewali olej z normą 507.00 skoro samochód nie ma filtra cząsteczek stałych DPF. Samochód jest krajowy, Niemcy przewidzieli na Polskę tryb LongLife, a w ASO serwisowany był co rok lub po przekroczeniu 15000km (co w naszych warunkach jest najoptymalniejsze), lecz lali olej LL (co ciekawe nie Castrol, a Mobil1). Na podstawie numeru VIN mojego auta sprawdziłem jaki olej wybrać. Dla LL z normą 506.01, w trybie przeglądów co 15000km można lać 505.01, więc taki zalałem do swojego samochodu (oczywiście dlatego, że nie mam DPF).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy po zmianie oleju z Mobila 5w30 na Motul 5w40 silnik pracuje tak samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdze na Castrolu Edge 5W40 / 505.01 kupionym w Niemczech i z czystym sumieniem mogę go polecić.

Choć w Polsce lubią Castrola podrabiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności