Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

witam

PO przejechaniu 10tyś.km moim 2.0FSI z ciekawości zajrzałem pod maskę : olej, ponad połowa na bagnecie (jakieś 40-50ml/1000km) wynik bdb! , ale zaniepokoił nie poziomem płynu chłodzącego bo jest prawie na min.. :niepewny: Temp. silnika zawsze w porządku 90*C. Dziwi mnie trochę że od nowości po rozgrzaniu włączają się wentylatory (oczywiście bez klimy) w czasie jazdy jaki na postoju ( wiosna , lato), czyżby silnik miał problemy z chłodzeniem?

Ciekawostką jest ilość oleju 5.2L to tylko 0.3L mniej jak 3.2FSi, może jest chłodnica oleju?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adriankolek

witam tak jak w temacie na jakim oleju smigaci swoimi paskami? zbliza sie mi pierwszy serwis i raczej nie pojade nim do serwisu wiec chcial bym sie dowiedziec jakim olejem go najlepiej zalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie szkoda CI gwarancji? Ja osobiscie mam Castrol Egde turbo diesel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie wlali Mobil 1 Formula ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adriankolek

bylem w VW zakupilem oryginalny podobno dedykowany do 2.0 tdi dziek za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam passata 2.0TDI 140kM z DPF jaki olej powinienem wlac ? Zobaczylem ze poprzedni wlasciciel mial wlany olej castrol 5w40 wiec chyba dieodpowiedni do silnikow z filtrem DPF czy uzywanie oleju nieodpowiedniego moze doprowadzic do uszkodzenia filtra ? prosze o odpowiedz z gory dziekuje i przepraszam za ilosc postow ale naprawde mam problemy z tym moim samochodem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w przeciągu tygodnia kontrolka poziomu oleju zapaliła się już dwa razy i to podczas jazdy. Trochę się wystraszyłem i zjeżdżając na pobocze postanowiłem sprawdzić poziom oleju na bagnecie. Okazało się że jest w połowie pomiędzy max. a min, więc wszystko w normie. Podjechałem następnie do mechanika żeby dowiedzieć się co jest przyczyną zapalania się kontrolki. Otrzymałem odpowiedź że ten czujnik często wariuje i jeśli będzie się to często powtarzać to trzeba będzie go wymienić. Polecił mi również wymianę oleju co 15-20tys.km a nie co 30 jak dotychczas było robione w serwisie w Niemczech. Co do zużycia oleju to przejechałem dopiero 2 tys.km więc nie wiem jaka będzie skala tego zużycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie trochę że od nowości po rozgrzaniu włączają się wentylatory (oczywiście bez klimy) w czasie jazdy jaki na postoju ( wiosna , lato), czyżby silnik miał problemy z chłodzeniem?

 

a ty myslal, ze wentyle to dzialaja tylko z klima? dzialaja bardzo czesto podczas wolnej jazdy i postojow, ale tego nie slychac. poki dzialaja to tylko sie cieszyc. jak przestana to bedzie zonk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.

Od niedawna jestem posiadaczem paska B6 1,9 TDI 105 km. z przebiegiem 82 tyś jak go kupiłem. Po zakupie wymieniłem oleje i filtry (u mechanika oczywiście). Zalałem go Castrolem SLX czy coś takiego wiem że LongLive. Po przejechaniu ok 6 tyś km stan poziomu oleju bez zmian. Obecnie mam 89500 km i się zdziwiłem - błysła mi konrolka niskiego stanu oleju. Jak się okazało san poniżej dolnej kreski na bagnecie. Ciśnienie oleju OK. Z tego co czytałem od górnej do dolnej kreski to ok 1 litr oleju. Więc spalił ok. 1 litra na 2,5 tyś km. W kilka minut zanim zapaliła się kontrolka niskiego stanu oleju silnik stał się troche dziwny tzn 3-4 razy zgasł mi ruszając ze skrzyżowania ale na trasie było ok. Po moich oględzinach stwierdziłem że silnik jest suchy, ale jest problem z wężem (bodajże ODMA) dochodzącym do grubszego węża idącego od obudowy filtra. Wężyk ten jest cały mokry. W poniedziałek mam jechać do mechanika i zobaczymy więc dam znać na forum no i dam jakieś fotki.

Myślę że to turbina ale mogę się mylić.:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a mi zapalila sie taka duzo kontrolka oleju na samej gorze i pisalo ze mam sprawdzic cisnienie oleju w silniku i zgasl sam i juz niemoge go zapalic. Wlasnie niewiem co jest i teraz musze zcholowac do volkswagena.Czy mial ktos taki problem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udaj się do serwisu VW. Jaki przebieg ma samochód? Możliwe że zużył się napęd zabieraka pompy oleju (tzw. "Imbusik").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "Dszyszka". Daj znać jak zakończyła się Twoja historia ?

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz kolejny. Więc dokładnie mówiąc (pisząc) Passacika zalałem olejem Castrol SLX Professional long live 0w-30. fotki silnika (cieknącej odmy) mam tylko jak je dać na forum ????

Pozdrawiam Wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój 2.0TDI od 10tyś. km od ostatniego serwisu nie wziął ani grama oleju :) i jestem Happy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc, powodem wycieków jest zawór (blaszka) w pokrywie zaworów (klawiatury) lub jeszcze inaczej pokrywie głowicy. Jak zwał tak zwał - jestem umówiony w VW w Poznaniu na wymianę tej pokrywki. Cena ok 400 zł + montaż, ale jeszcze o tym opiszę i dam jakieś nowe foto. Turbina jest sprawna :D ale i tak wydatek spory :(. Wycieku oleju było dokładnie 0,7 l. Mechanik stwierdził że mogę na tym jeździć ale nigdy nie wiadomo :confused:.

 

Pozdrawiam

 

Darek

 

P.S.

Serwis VW AUTO PREMIUM

ul. Krańcowa 40/42, 61-037 Poznań

tel. 061 650 15 55

tel. serwis 061 650 15 31 (34)

 

Ma ktoś jakieś wrażenia z tego serwisu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i mam po samochodzie w serwisie mowia ze prawdopodobnie silnik padl dziwne troche jechalem sobie stanal i padl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co konkretnie padło. Bo taki komunikat serwisu to mi przypomina stwierdzenie"ursus stanął"....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi nic niepowiedzieli tylko ze silnik do wymiany cholera wie moze jakas wada fabryczna narazie jeszcze mi samochodu nieoddali to zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności