Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

Marek lej motul bo ja taki leje

 

Oki, od dziś smażę tylko na motulu :). Czas przestać być konserwą i posłuchać dobrych rad. Który motul do inspekcji LL polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oki, od dziś smażę tylko na motulu :). Czas przestać być konserwą i posłuchać dobrych rad. Który motul do inspekcji LL polecacie?

 

Motul Specific 504.00-507.00 5W30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja moge tego motula specifika 5w30 lac do mojego passata na pompowtryskach i z DPF-em???I jak poznac ze to oryginalny olej?? A moze ten MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30?tez ma normy 504.00 507.00

I wychodzi ze ten drugi tanszy.....czym sie roznia??

A silniki BMP sa na pompowtryskach PD czy CR ??

Bo troszke teraz zglupialem

Edytowane przez arek810316

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ja moge tego motula specifika 5w30 lac do mojego passata na pompowtryskach i z DPF-em???I jak poznac ze to oryginalny olej?? A moze ten MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30?tez ma normy 504.00 507.00

I wychodzi ze ten drugi tanszy.....czym sie roznia??

A silniki BMP sa na pompowtryskach PD czy CR ??

Bo troszke teraz zglupialem

Z tego co widzę to masz w opisie BMP to jest PD.

Jak masz PDF to norma 507.00 cie interesuje

Motul Specyfic 5w30 i będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam BMP i filtr czastek stalych DPF. Czyli musze miec norme 504 i 507?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mam BMP i filtr czastek stalych DPF. Czyli musze miec norme 504 i 507?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5w30 zawsze bedzie tanszy od 5w40;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale od motula specyfika 5w30 ten jest tanszy MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 a tez ma normy 504.00/507.00 i czym sie roznia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego motula, ją też na nim jeżdżę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5w30 zawsze droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale od motula specyfika 5w30 ten jest tanszy MOTUL 8100 X-CLEAN+ 5W30 a tez ma normy 504.00/507.00 i czym sie roznia?

 

możesz zalać

Motul Specific 504 00 507 00SAE 5W-3050400/50700 lub

Motul 8100 X-clean + SAE 5W-3050400/50700

 

Ale jak ci ludzie radzą, żeby zalać Specifica to nie ma się co zastanawiać. Jeździsz autem za ..dziesiąt tysięcy a kompinujesz na kilkanaście złotych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5w30 zawsze droższy.

 

Chyba u ciebie heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz zalać

Motul Specific 504 00 507 00SAE 5W-3050400/50700 lub

Motul 8100 X-clean + SAE 5W-3050400/50700

 

Ale jak ci ludzie radzą, żeby zalać Specifica to nie ma się co zastanawiać. Jeździsz autem za ..dziesiąt tysięcy a kompinujesz na kilkanaście złotych

Nie kombinuje o ok 20zl nie chodzi, tylko tak czytale ,szukalem i znalazlem te dwa rodzaje motula do naszych passatow i mnie ciekawi jaka jest ich poprostu roznica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to sorka :). Obstawiam, że różnią się nieznacznie składem dodatków. A tak w ogóle 75% różnic to marketing, a reszta to rzeczywiste różnice. Podtrzymuję, jeśli użytkownicy radzą żeby zalać specific to nie ma co kombinować tylko taki zalać. Warto korzystać z dobrych doświadczeń innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten tańszy jest produktem bardziej warsztatowym, spełnia normy do innych aut np. nowe mercedesy i bmw. Specific jest tylko pod VW robiony. No i jeszcze różnia Specific jest Low Saps, a X-clean+ jest Mid Saps.

Mam klienta w 3.0 tdi co twierdzi że na specificu rzadziej mu się dpf wypala, jednak ja leje X-clean+ do ojca passata z dpf i nie zauważyklem takiej zależności a specifica też lałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie kombinuje o ok 20zl nie chodzi, tylko tak czytale ,szukalem i znalazlem te dwa rodzaje motula do naszych passatow i mnie ciekawi jaka jest ich poprostu roznica?

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale chlopaki z hurtowni w ktorej sie zaopatrujemy powiedzieli (mysle ze cos wiedza) ze seria X-clean to olej z dodatkiem czyszczacym ktorego zwykly specific nie ma.

I podobno wszystko jest ladnie opisane na butli z olejem;0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mają racjeze mają dodatki czyszczące, dlatego między innymi taka nazwa, na bańkach jest łądnie opisane i na internecie można znaleźć karty produktów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ile w tym prawdy ale chlopaki z hurtowni w ktorej sie zaopatrujemy powiedzieli (mysle ze cos wiedza) ze seria X-clean to olej z dodatkiem czyszczacym ktorego zwykly specific nie ma.

I podobno wszystko jest ladnie opisane na butli z olejem;0

 

Na chłopski rozum: skoro jest dodatek czyszczący (jak sama nazwa wskazuje) to jest to coś w rodzaju "bonusa" względem Specific. Dlaczego więc X-clean jest jednak tańszy od Specifica? Zwykła polityka firmy? Pytam z czystej ciekawości - od ponad 3 lat zadowolony użytkownik Motula :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

specific jest linia dedykowana pod dana marke, np spec 505 01 tylko pod pompki, 507 pod auta z dpf, Specific 913c tylko pod fotda, Specific 0720 tylko pod renault. Nie spełniają one norm do innych aut.

seria 8100 X-clean to produkty bardziej uniwesalne, stworzone między innymi pod warsztaty, gdzie jednym olejem załatwia się kilka marek i taki warsztat nie musi mieć na półce oleju dedykowane pod każde auto, tylko jeden produkt, którym obleci np 5 marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności