Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

To na 15 tys km okolo ile l ci bierze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dolewasz? bedzie latwiej ocenic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 15 tys pol litra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spoko ja dolewam 0.7 na 15kkm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tyle co nic:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Czy może ktoś potwierdzić oryginalność tego oleju? Motul Specific 5W40

Przeglądałem fora i jakoś ciężko mi stwierdzić, czy to faktycznie oryginał. Patrząc na niektóre aukcje allegro z zapewnieniami oryginalności towaru, też jakoś trudno uwierzyć w to co piszą. Olej zakupiony w sklepie, jednak nigdy nic nie wiadomo.

 

[ATTACH=CONFIG]108806[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108807[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108808[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108809[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108810[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108811[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108812[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108813[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108814[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]108815[/ATTACH]

 

Potwierdzam, oryginalne co może świadczyć właściwe przetłoczenia na butelce oraz kolory naklejki. Dobry zakup!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobil 1 ESP Formula 5W-30 czy Castrol EDGE 5W/30? Dużo się naczytałem o podrabianu olejów Castrol. Zastanawiam się, czy Mobila też podrabiają? Który z tych oleji jest lepszy? Mój dylemat polega na tym, że poprzednim VW Touranem na EDGE zrobiłem 130tys.km. bez żadnego problemu, VW Passatem B5 120tys.km. też bez żadnych zażaleń, teraz 30tys.km. w B6 też, ale jak tak czytam, to ogólnie źle opiniuje się Castrola, to zastanawiam się czy nie przejść np. na Mobila, w mojej małej miejscowości Motula nie dostanę. Co myślicie koledzy, zostać przy Castrolu? Pozdr.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 czy Castrol EDGE 5W/30? Dużo się naczytałem o podrabianu olejów Castrol. Zastanawiam się, czy Mobila też podrabiają? Który z tych oleji jest lepszy? Mój dylemat polega na tym, że poprzednim VW Touranem na EDGE zrobiłem 130tys.km. bez żadnego problemu, VW Passatem B5 120tys.km. też bez żadnych zażaleń, teraz 30tys.km. w B6 też, ale jak tak czytam, to ogólnie źle opiniuje się Castrola, to zastanawiam się czy nie przejść np. na Mobila, w mojej małej miejscowości Motula nie dostanę. Co myślicie koledzy, zostać przy Castrolu? Pozdr.

a nie lepiej zamówić przez forum np?:)) dla mnie osobiście jakościowo porównywalne oleje, ale osobiście chyba bym mobila z tych 2 wybrał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Mam teraz wymianę oleju. Dotychczas lany był olej Mobil 5w-30 ESP Formuła. Mam usunięty DPF, a słyszałem że ten olej leje się jak ma się DPF. Czy mogę zmienić na inny olej? Poco przepłacać jak to mi nic tak nie da. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mobil 1 ESP Formula 5W-30 czy Castrol EDGE 5W/30? Dużo się naczytałem o podrabianu olejów Castrol. Zastanawiam się, czy Mobila też podrabiają? Który z tych oleji jest lepszy? Mój dylemat polega na tym, że poprzednim VW Touranem na EDGE zrobiłem 130tys.km. bez żadnego problemu, VW Passatem B5 120tys.km. też bez żadnych zażaleń, teraz 30tys.km. w B6 też, ale jak tak czytam, to ogólnie źle opiniuje się Castrola, to zastanawiam się czy nie przejść np. na Mobila, w mojej małej miejscowości Motula nie dostanę. Co myślicie koledzy, zostać przy Castrolu? Pozdr.

 

 

Ten Mobil jest okej jeżeli już zależy Ci na olejach średniej marki. Castrola unikaj, to są oleje bardzo słabe które w dodatku zostawiają chaos w silniku w postaci syfu. ! Jak zależy Ci na silniku proponuje darować sobie oleje, które zalegają w każdym sklepie motoryzacyjnym w polsce, a zalać coś z klasy premium Motul, Valvoline, Millers, Liqui Moly. Osobiści używam Valvo jakoś najbardziej do mnie przemawia.

Poczytaj sobie kolego trochę o olejach i oznaczeniach typu Lepkość kinematyczna (mm2/s), liczba TBN itd.

 

Producenci olejów często robią nas w przysłowiowe "bambuko" Niby napis Syntetic, ale nie oznacza że jest to 100% baza syntetyczna. Full Syntetic jest dopiero 100% pewnym olejem syntetycznym niestety tych na rynku nie jest za wiele.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Motul, Valvoline, Millers, Liqui Moly. Osobiści używam Valvo jakoś najbardziej do mnie przemawia.

 

właśnie się zastanawiam którym z tych czterech zalać. i nie wiem który wybrać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
właśnie się zastanawiam którym z tych czterech zalać. i nie wiem który wybrać!

jak kolega wyżej napisał, który nie zalejesz będziesz zadowolony, ja do taty leje motula do passata, a do siebie liqui moly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten Mobil jest okej jeżeli już zależy Ci na olejach średniej marki. Castrola unikaj, to są oleje bardzo słabe które w dodatku zostawiają chaos w silniku w postaci syfu. ! Jak zależy Ci na silniku proponuje darować sobie oleje, które zalegają w każdym sklepie motoryzacyjnym w polsce, a zalać coś z klasy premium Motul, Valvoline, Millers, Liqui Moly. Osobiści używam Valvo jakoś najbardziej do mnie przemawia.

Poczytaj sobie kolego trochę o olejach i oznaczeniach typu Lepkość kinematyczna (mm2/s), liczba TBN itd.

 

Producenci olejów często robią nas w przysłowiowe "bambuko" Niby napis Syntetic, ale nie oznacza że jest to 100% baza syntetyczna. Full Syntetic jest dopiero 100% pewnym olejem syntetycznym niestety tych na rynku nie jest za wiele.

To, co napisałeś o syfu w silniku, jeżeli chodzi o Castrola, to nie dawno przekonałem, zanieczyszczony EGR, mój mechanior ma dojście w hurtowni do olejów Valvoline. Może takiego będę lał? Jaki najlepiej wybrać Valvoline?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mój passat na oleju Castrol EDGE 5 w 30 ma przejechane 197 tyś. Zbliża się kolejna wymiana i myślę o wymianie na Motula .Czy konieczne jest płukanie silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój passat na oleju Castrol EDGE 5 w 30 ma przejechane 197 tyś. Zbliża się kolejna wymiana i myślę o wymianie na Motula .Czy konieczne jest płukanie silnika.

napewno nie zaszkodzi, a koszty znikome, także ja bym zrobił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
napewno nie zaszkodzi, a koszty znikome, także ja bym zrobił

Chyba przejdę z Castrola na Valvoline, więc proszę napiszcie, jaki dobry środek użyć do płukanki i jak ją odpowiednio wykonać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszsytkie maja takie samo działanie, millers, motul, liqui moly i podobne, wlewasz juz na warstacie na 10-12 min i silnik sobie chodzi na jałowym, najstepnie zlewasz wsio:) i zalewasz nwy olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który olej Liqui Moly do mojego silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mój passat na oleju Castrol EDGE 5 w 30 ma przejechane 197 tyś. Zbliża się kolejna wymiana i myślę o wymianie na Motula .Czy konieczne jest płukanie silnika.

 

Na pewno jest wskazana. Ja u siebie po zakupie auta też dowiedziałem się że poprzednik lał Castrola. Zrobiłem w ten sposób że zmieniłem na Valvo 5w40 zrobiłem 1000 km i zmieniłem po raz kolejny olej + oczywiście 2 razy filtr oleju.

 

To, co napisałeś o syfu w silniku, jeżeli chodzi o Castrola, to nie dawno przekonałem, zanieczyszczony EGR, mój mechanior ma dojście w hurtowni do olejów Valvoline. Może takiego będę lał? Jaki najlepiej wybrać Valvoline?

 

Wybrałem także Valvoline. Nie wiem co to jest zapchany EGR, zaolejone turbo czy inne przewody od intercolera. Silnik mam tylko mokry w miejscu pokrywy zaworów (jest do wymiany ze starości)

Masz silnik nowszej generacji. Wybierając olej sugeruj się wartościami 505.01 / 506.00 lub jeżeli posiadasz PDF 507.00. Konkretnie nie podam Ci jaki nie jestem zwolennikiem zalewania olejów o wartości niżej niż w40 (nie dotyczy nowych aut)

 

---------- Dodano o 09:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:46 ----------

 

Który olej Liqui Moly do mojego silnika?

 

Jeżeli silnik nie ma przebiegu większego niż 100 000 km raczej trzeba się trzymać takich wartości jakie zaleca producent !. Mówię to o lepkościach typu 0w30, 5w40 itd. Przykładem jest np. auto marki ford olej do nowego auta zalecany 0w30 po wlaniu oleju np 10w60 silnik się zatrze. Elementy silnika są tak spasowane, że zalanie oleju o grubym filmie olejowym spowoduje brak jego przepływu, przegrzanie a następnie zniszczenia silnika.

Edytowane przez piotrek24dm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
który olej liqui moly do mojego silnika?

top tec 4200 5w-30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności