Skocz do zawartości
Gość mariusz13

Jaki olej do TDI?

Rekomendowane odpowiedzi

no i jeszcze banalna sprawa.... w miarę płasko masz samochód przy sprawdzaniu????

 

Tak samochód stał w miarę płasko. Myślę nad tym żeby wlać Motula tylko jakiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego miałby nie być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to tej pory mój Passat jeździł na oleju loglife i miał wymianę co 30tys.km., co 10 miesięcy, sprawdzone po VIN-ie w serwisie. Ja zamierzam wymianiać co 15tys.km., to czy muszę lać longlife, czy wystaczy Castrol EDGE 5W/30 504.507, ale nie longlife?

PS. Każdy mój VW jeździł na Castrol EDGE i nigdy auta ani nie brały dużo oleju, od wymiany do wymiany ok.0.5l. na 15tys.km. VW Passatem B5 zrobiłem na tym oleju od 212tys.km. do 330tys.km, Touranem od 160tys.km. do 280tys.km. Widzę, że niektórzy narzekają na ten olej, ale ja na nim zrobiłem już 250tys.km. i złego słowa nie napiszę.

Edytowane przez macvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz informację na opakowaniu Castrol EDGE 5W/30 504.507, to dowiesz się, że ten olej też jest odpowiedni do serwisu LL. Oczywistym jest, że jak chcesz zmieniać olej częściej to możesz lać olej "nie do LL" jak i olej "LL".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki jest koszt wymiany oleju LL w AS a jak to wychodzi w nie zaleznych warsztatach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B6 i ciągną więcej olejum niż stare B3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy jaki olej zalewacie do silników do swoich passków w common rail ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
B6 i ciągną więcej olejum niż stare B3

ale jeżdżą i wyglądają znacznie współcześniej:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeżdżą i wyglądają znacznie współcześniej:wmorde

Co racja to racja... jak przystalo na auto wspolczesnie jezdzace bardzo czesto bywaja na warsztacie i to nie na wymiane oleju;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale jeżdżą i wyglądają znacznie współcześniej

mój też jeździ i robi dużo kilometrów ;)

A co wyglądu to jedni lubią jajka, a drudzy ostre kształty, więc o gustach się nie dyskutuje ;)

Co racja to racja... jak przystalo na auto wspolczesnie jezdzace bardzo czesto bywaja na warsztacie i to nie na wymiane oleju

no ewentualnie silnika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Koledzy jaki olej zalewacie do silników do swoich passków w common rail ?

 

Powinna być krecha za takie pytanie. Czytałeś ten wątek !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co racja to racja... jak przystalo na auto wspolczesnie jezdzace bardzo czesto bywaja na warsztacie i to nie na wymiane oleju
no ewentualnie silnika

Bez przesady,większość tych z poważnymi usterkami,to truchła z niewiadomym przebiegiem.Ale pewnie tanie były.:chytrus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lub miały głowicę PD z wadliwymi pompami, wtryskami... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 2.0tdi BLB to juch chyba slynne jest w temacie objechanej zembatki napinacza wlakow wyrownowazajacych ktore zreszta cholera wie po co tam wstawili, przeciez to tylko zedowa 4rka a nie w8 czy w8 heheh gdzie czesto trzeba zabic wibracje walkami pomocniczymi z przeciw wagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymamy się tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, takie pytanko...

 

niebawem bede wymienial olej w moim passacie b6 2.0 TDi I mam pytanko w sprawie oleju...

 

Czy myslicie ze olej Castrol Magnatec 5w30 A1 bedzie ok? (fully synthetic oczywiscie) Czy musi byc koniecznie Castrol Edge?

Edytowane przez passiorVW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nadaje się (inne normy). Czytałeś temat? Co Ci nie pasuje w edgu?

 

ze swojej strony polecam Motul specyfic 504/507 tylko oryginalny nie z allego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam panowie, takie pytanko...

 

niebawem bede wymienial olej w moim passacie b6 2.0 TDi I mam pytanko w sprawie oleju...

 

Czy myslicie ze olej Castrol Magnatec 5w30 A1 bedzie ok? (fully synthetic oczywiscie) Czy musi byc koniecznie Castrol Edge?

 

Różnica w cenie pewnie max 4 zł/litr lub mniej to po co ryzykować. Castrol Edge Profesional kosztuje 32 zł/ litr a ile Magnatec ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Różnica w cenie pewnie max 4 zł/litr lub mniej to po co ryzykować. Castrol Edge Profesional kosztuje 32 zł/ litr a ile Magnatec ?

 

Panowie po co przepłacać, nie lepiej zmieniać olej na nowy w terminie>osobiście polecam http://cokupic.pl/produkt/Mobil-Super-S-10W-40-4-Litrow?gclid=CKqPoKOU1LgCFYZb3godKQgAVQ

akurat tyle ile potrzeba! poza tym dobra jakość w stosunku do ceny:)

Dodatkowo zakupiłem preparat o nazwie ceramizer firmy Xeramic

http://www.rolcar.pl/xeramic-ceramiczna-ochrona-silnika-dodatek-do-oleju-silnikowego-500-ml

Jeżdżę na tym specyfiku już rok , i nie zauważam ubytków oleju ani tez pocenia się silnika!!!

Edytowane przez misku79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności