Skocz do zawartości
Gość szczepko

Rozmowy na tematy różne - bez pytań technicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jak najbardziej polecam Unidena 520'tkę. Mała poprawka... President ma cały środek z Unidena a nie odwrotnie a jest illegal bo President wyje...ał Uni z europejskiego rynku "zabierając" mu homologacje a ten ma się sprzedawać w JuEsEj i innych slumsach. Sam mam Unidena 68XL i jestem mega zadowolony - błoga cisza w aucie i słyszę tylko to co chcę. Do czasu jego zakupu używałem Pres Harrego (w środku wszystko od Uni 510) i wytrzymał "tylko" 15 lat bez najmniejszej awarii - ojciec go kupił jak jeszcze trzeba było załatwiać pozwolenia na CB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam 520 i też polecam, 4 lata bez najmniejszego problemu. My kupowaliśmy jak jeszcze uniden był legalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstawać śpiochy do pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za nowa świecka tradycja pobudkowa? :)

 

Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Jest kilka opcji i muszę się zastanowić co wybrać. Generalnie podoba mi się jedna funkcja w alanie 48 i tti nasłuch dwóch kanałów. Można słuchać 19 i w tym samym czasie nawijać z kimś na 22 lub innym. Wydaje mi się że to przydatny bajer. Jadąc grupą można swobodnie rozmawiać na wolnym kanale i nasłuchiwać co się na drodze dzieje jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prywatnie używam Midlanda Alana 109 z Sirio ML-145 - i jest gites.

W służbówce mam President JOHNNY II także z Sirio ML-145 i też gites.

Alan jest tani i funkcjonalny, poza dziebko gorszej jakości wbudowanym głośnikiem i brakiem redukcji zakłoceń (od instal. el.) to to samo, co President :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem radio za grosze z 5 lat temu (kolega wisial mi kase i w zamian dal mi radio) MAGNUM MX radio tanie a powiem wam ze nigdy si enie zepsuło, reczny korektor szumów, kwestia przyzwyczajenia.

myslalem ze sie szybko zepsuje czy cos to bym sobie kupil inne ale nie chce sie zepsuc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gites filmik:)

Ps. Asia ile Ci wyplulo na ''hamowni'' ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ps. Asia ile Ci wyplulo na ''hamowni'' ;p
a nawet mi o tej "hamowni" nie przypominaj :wmorde 10 razy hamowany i za każdym razem inny wynik, stanęło na 151KM :taksobie chociaż może średnią powinnam wyliczyć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nawet mi o tej "hamowni" nie przypominaj 10 razy hamowany i za każdym razem inny wynik, stanęło na 151KM chociaż może średnią powinnam wyliczyć

 

hehe na minusie ile razy pokazalo;;p a nawet widzialem przez chwile ponad 1500 KM:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hehe na minusie ile razy pokazalo;;p a nawet widzialem przez chwile ponad 1500 KM
na filmiku nie wszystko widać, pierwszy pomiar zrobili na kołach, bo na silniku im nie wychodziło, podobno za mokro było ;) będę na korekcie w tune-up to będzie wiadomo ile koników zdechło naprawdę :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Bo na hamowni z Agmy można jedynie sprawdzić hulajnogę :dance5

Chociaż jak ona jest RWD to raczej nie ogarną tematu :lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na filmiku nie wszystko widać, pierwszy pomiar zrobili na kołach, bo na silniku im nie wychodziło, podobno za mokro było będę na korekcie w tune-up to będzie wiadomo ile koników zdechło naprawdę

 

czekam na relacje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za zainteresowanie moim problemem. Jest kilka opcji i muszę się zastanowić co wybrać. Generalnie podoba mi się jedna funkcja w alanie 48 i tti nasłuch dwóch kanałów. Można słuchać 19 i w tym samym czasie nawijać z kimś na 22 lub innym. Wydaje mi się że to przydatny bajer. Jadąc grupą można swobodnie rozmawiać na wolnym kanale i nasłuchiwać co się na drodze dzieje jednocześnie.

Nasłuch mam w presidencie jamesie, żadko korzystam, a jak korzystam to srednio to działa. Zbyt duża różnica w sile zakłóceń pomiędzy 19 a innym kanałem. TTi odradzam, słyszałem jak to działa powiesić się można - szumofon. Radii przerobiłem sporo alan 109, przyzwoite jak na tą klasę. nadajnik znośny modulacja ok, ale odbiornik szumi i bardza dzwieku mnie drażni, ale to też zależy od modelu. Osobiście uważam, że radio do mobila jak najprostsze powinno być. Z fajnych starych radii to president herbert ale I nie II. Poszukać dobrej werscji unidena 520XL. NIby to samo co jahny I ale nadajnik nieporownywalny na korzyść unidena. Fakt potrafi z bliska przesiewać jeden lub dwa kanały, ale za to zagłusza innych na dobrej antenie :) Z unidena to fajne są jeszcze 68 xl no oczywiście jak ktoś ma kase to odpowiednik presidenta czyli walker. Ogólnie temat CB to temat rzeka. Co do anten to sirio ml 145... no coż mam taka do frimowki. Antena w sumie spoko, jak się w niej pogrzebie. Jakieś folie na magnes, cuda inaczej nie daje się zestroić na SWR 1 lub bliski. Fajnie pracuje ml 100 z sirio, ale niestety strojona na 1/4 fali. Podsumowanie anten, najlepiej jak strojona na minimum 5/8 fali ( równa praca w cały zakresie częstotliwości, choć w tak zwanej podstawie nie ma to zbyt wielkiego znaczenia), i dłuższa tym lepsza, tylko ochrona na parkingach podziemnych się burzy :)

Co do logowania samochodów, wątek z przed kilku stron, to mam kabelek i VAGa. Jak na razie bez żadnych problemów włacznie z podłączeniem golfa z 2006r., lub coś koło tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sirio ml 145... no coż mam taka do frimowki. Antena w sumie spoko, jak się w niej pogrzebie. Jakieś folie na magnes, cuda inaczej nie daje się zestroić na SWR 1 lub bliski.

 

mi to stroi na SWR 1 :hmm więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz ;)

 

Ogólnie temat CB to temat rzeka.

 

Tu się zgadzam.Jeżeli ktoś potrzebuje radia do "pracy" zwykłej czyli pytania o drogę a nie zabawy w poszukiwanie bazówek hen hen daleko to najtańszym kosztem bym poszedł i sru.

 

Mam takie radio Superstar 360FM ,klofta wielka na bazówkę raczej.Miałem to zamontowane w ciężarówce jak jeszcze w IRL pracowałem z anteną Eagle 1000 i praktycznie z każdego miejsca w Europie mogłem się porozumieć ze stacjami bazowymi w PL.Wstęgi,modulacje cuda na kiju to radio ;)

superstar_360fm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi to stroi na SWR 1 więc nie bardzo rozumiem o czym piszesz

Nastroiłem się tych anten sporo i są egzemplarze, które maja około 1. Mój był około 2 i trzeba było z folią kombinować. Z resztą z większością tak miałem. Choć jak się ją zrobi to dobrze pracuje. Trzyma się dachu przy 205km/h. Dalej mi skodzinka nie poszła:)

Tu się zgadzam.Jeżeli ktoś potrzebuje radia do "pracy" zwykłej czyli pytania o drogę a nie zabawy w poszukiwanie bazówek hen hen daleko to najtańszym kosztem bym poszedł i sru.

No i tak i nie. Radio musi mieć dory odbiornik, aby nie szumiało bo męczy, ale też musi być proste, aby łatwo się je odsługiwało

Mam takie radio Superstar 360FM ,

No to górna pólka jest. Klamot i owszem, sam mam radio wielkości normalnego radia audio samochodowego. Wstęg nie mam, bo nie potrzebuje. Dla mnei najważniejsze, aby radio nie było szumofonem. A niestety tego na rynku jest mnustwo. Potem słychać takich co maja poskrecane radia i co minute się pytają o to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności