Skocz do zawartości
Gość melu

Wymiana filtra oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Gość melu

witam moze sie powtarzam , ale nigdzie nie znalazłem....jak wykręcic wieko od filtra oleju, czy koniecznie musze dysponowac jakims specjalnym kluczem ( w takim razie serwis) czy znacie jakies domowe sposoby na odkręcenie tej plastikowej nakrętki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz użyć paska klinowego bądź ściągacza dostępnego w sklepach motoryzacyjnych. Wymaga to trochę siły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to robię (aż wstyd się przyznać) tzw. żabką. Bardzo skuteczne. Ale zaznaczam musisz to robić z wyczuciem i najlepiej przez kawałek skóry. Ja używam kawałek paska skórzanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najgorszym wypadku gdy już nie ma nic pod ręką normalnego to można użyć wkrętaka ślusarskiego i młotka.

Przebić filtr wkrętakiem na wylot, i odkręcić.

Trzeba się liczyć z tym że filtr rzygnie olejem i masz syf.

Ważniejsza rzeczą jest przesmarowanie uszczelki filtra olejem, aby jej nie zerwać przy dokręcaniu.

Trzeba pamiętać,że filtr dokręcamy rękami do maksymalnego oporu nigdy nie kluczem. Oczywiście mówimy tu o filtrach tzw. bocznikowych, a nie o wymianie filtra z wymiennym wkładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zippo bój się boga. Kolega mówi że chce odkręcić plastikową obudowę w której znajduje się wkład filtra. Jeśli to przebije śrubokrętem będzie musial kupować obudowę w serwisie. No własnie jakiego masz passka. Bo ja ci podaję jak się odkręca u mnie, a ty możesz mieć inny rodzaj filtra. Piszesz rok produkcji passka 73 to nie szukasz w tym dziale. A może masz foto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o auto z 1973 r. to można to zrobić dokładnie tak jak pisze ZIPPO .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zippo bój się boga. Kolega mówi że chce odkręcić plastikową obudowę w której znajduje się wkład filtra. Jeśli to przebije śrubokrętem będzie musial kupować obudowę w serwisie. No własnie jakiego masz passka. Bo ja ci podaję jak się odkręca u mnie, a ty możesz mieć inny rodzaj filtra. Piszesz rok produkcji passka 73 to nie szukasz w tym dziale. A może masz foto.
Najpierw zerknąłem na rocznik potem poradziłem a na koniec zaznaczyłem że nie dotyczy filtrów z wymiennym wkładem.W Focie cena filtra z Filtronu dla rocznika 1973 - 14,74PLN jest to cena dla klienta indywidualnego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najpierw zerknąłem na rocznik potem poradziłem a na koniec zaznaczyłem że nie dotyczy filtrów z wymiennym wkładem.W Focie cena filtra z Filtronu dla rocznika 1973 - 14,74PLN jest to cena dla klienta indywidualnego. :)

Masz rację zippo nie spojrzałem na rocznik. A poleciałem po dziale. Myślałem że jak ktoś pisze w dziale passata B5 to odpowiedziałem sztampowo. Moja pomyłka. A do ciebie kolego melu uzupełnij swoje dane aby nie było pomyłek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markecie na stoisku pseudo-motoryzacyjnym powinieneś znaleźć urządzenie pomocne w okręceniu filtra. Koszt około 15zł. Składa się z kawałka łańcucha rowerowego i gumowanego uchwytu. Wiem, bo sobie kupiłem takie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Tuniek, ja polecam filtry oleju z PZL Sędziszów - PP-8.7A pasuje do 1,6D/TD i ma zgrzana wytloczke w ksztalcie nakretki od spodu - swietnie sie poprostu plaskim kluczem odkreca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
polecam filtry oleju z PZL Sędziszów - PP-8.7A pasuje do 1,6D/TD i ma zgrzana wytloczke w ksztalcie nakretki od spodu - swietnie sie poprostu plaskim kluczem odkreca ;)

 

Z tego co pamiętam to FILTRON też ma jakieś ustrojstwo w szczycie obudowy, ale na pewno nie odkręci się go kluczem. Przy najbliższej wymianie oleju w takim razie kupię filtr z Sędziszowa. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

filtron ma na jakis klucz smieszny, sedziszow na 24 albo 30? nie pamietam ale bardzo wygodna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności