Skocz do zawartości
Gość falis

Pompowtryskiwacze, pytanie do znawcow w tym temacie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość falis

Witam.

Posiadam 4 nowiutkie, nie uzywane identyczne pompowtryskiwacze do passata. Problem polega na tym ze nie wiem do jakiej konkretnie wersji silnika one pasuja. Ja ma silnik 1.9 TDI 115KM AJM. Pompowtryskiwacze maja oznaczenie 038 130 073 AG. Czy ktos moze wie do jakiej wersji silnika sa one przeznaczone???? Jesli sa od wersji 130KM to czy moge je zalozyc do swojej 115KM?? Jesli je zaloze to co sie moze stac??? Czy musze zmieniac oprogramowanie do silnika (sterowanie pompowtryskiwaczami) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Posiadane przec Ciebie pompowtryskiwacze są do silników 101KM (AXR, ATD, AXB, AKC ) i do 105KM (AVQ, BRU, BKC, BAY, BJB) i były stosowane w autach Audi A2, A3 oraz w Volkswagenach Bora, Golf IV/V/V+, New Beattle, Caddy, Polo, Touran, Transporter. Nie były stosowane w Passatach. :644:

 

Generalnie nie zakładałbym tego typu pompek do 115KM. Sprzedaj i kup odpowienie lub o większej wydajności paliwowej do 130-tki.

 

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andrii

Witam.A taki pompowtryskiwacz bedzie nadawal się do AVB?On tez ma 101km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

Do silnika AVB powinny być zamontowane tylko i wyłącznie pompowtryskiwacze o symbolu 038 130 072 AJ!!!

 

Jeżeli wymiana pompowtrysków to tylko i wyłącznie na te same symbole (bądź ich zamienniki), dopuszczalna jest niekiedy wymiana na inne (jedynie cały komplet) lecz, nie obędzie sie wtedy bez korekcji w sterowniku!!!

 

Zdecydowanie polecam REGENERACJĘ pompowtrysków zamiast wymiany na nowe o innych symbolach. Zajmuję sie tym juz troszeczke czasu i jak narazie nie było jeszcze problemów by sie coś działo z nimi bądź też niezadowolonych klientów.

Oczywiście na regenerację udzielana jest gwarancja, a np. okazyjny zakup nowych pompek jest na własną odpowiedzialność przeważnie, chyba ze kupuje sie je w serwisie.

 

Oczywiście cena jest zdecydowanie konkurencyjna!!! :ok:

 

Wszelkie info:

 

tel. 504-57-52-49

gg: 8155038

[email protected]

Edytowane przez jarzyg1
zmiana numeru tel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość spiotrek1

Ten typ pompowtrysku jest do silnika 105 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego jarzyg1 a gdzie regenerujesz pompki i jaka jest cena?jeśli można wiedzieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież wiadomo ze nie mam problemu ze zmiana pompo wtrysków na inne....potem trzeb mala korekte zrobic i bedzi smiało....

jazyk1 po co straszysz i piszesz o tym jak o jakiejs skomplikowanej operacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jestem nowy na forum, zaczynam przygodę z pompowtryskiwaczami i z VAG-w pasacie b5 silnik AVB, przebieg 270k, zaczeło się od nierównej pracy silnika podłączyłem pod VAG-a i okazało się w bloku 18 że pompka na pierwszym cylindrze nie daje sygnału (liczba 15) na pozostałych cylindrach było 0 , w bloku 23, 1 cylinder nie dawał sygnału, na 2- 30, na 3- 50, na 4- 50 czyli pompki na wykończeniu, zdjąłem przewody z wszystkich pompek i odpiąłem złącze w celu oczyszczenia, po ponownym podpięciu nie man sygnału z wszystkich pompek liczba 2 na wszystkich w bloku 18. Czy jest możliwe że coś innego uległo awarii, czy też wszystkie pompki skończyły się w jednym czasie? VAG nie pokazuje żadnych błędów w skanowaniu, nie wiem jakie logi wykonać Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Nie mogłem czekać tak długo na odzew speców od

pompo wtryskiwaczy, więc wziąłem sprawę w swoje ręce, jestem mechanikiem lotniczym, nie zajmuję się naziemną techniką. No i mój syn (14 lat) rozwalił WAG w dwa dni(na przerwach) mi problemy techniczne zajęły też dwa dni (masa czasu) zważając że to mój pierwszy VW, który miał być trwały (20-30 kkm rocznie). Więc Pozdrawiam, nie spotkamy się na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz, nie jestem specem od pompek, ale ja bym sprawdził wiązkę, po jej odpięciu straciłeś sygnał z wszystkich i w tym kierunku chyba trzeba iść. może któryś przewód jest wspólny. nie musisz się od razu na forum obrażać, po prostu nikt z osób znających się na tym nie zajrzał do tego tematu. pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem, muszę zmienić pompowtryskiwacze w moim avb. Wyczytałem, że do avb podchodzą pompki z końcówkami J_ i AJ. W moim były J_. Teraz pytanie, czy kupując pompki, musze mieć komplet J_, lub komplet AJ, czy też mogą być mieszane, np 2x J_ i 2x AJ? pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem, muszę zmienić pompowtryskiwacze w moim avb. Wyczytałem, że do avb podchodzą pompki z końcówkami J_ i AJ. W moim były J_. Teraz pytanie, czy kupując pompki, musze mieć komplet J_, lub komplet AJ, czy też mogą być mieszane, np 2x J_ i 2x AJ? pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź ;)

 

Wszystkie mają być z tymi samymi oznaczeniami, numerami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest to zależne? Wyczytałem, że po 01r zamiast J_ wkładano pompowtryskiwacze z końcówką AJ, skoro można wymienić cały komplet J_ na AJ bez żadnych modyfikacji w sofcie, to chyba nie powinny się różnić parametrami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli wymiana pompowtrysków to tylko i wyłącznie na te same symbole (bądź ich zamienniki), dopuszczalna jest niekiedy wymiana na inne (jedynie cały komplet) lecz, nie obędzie sie wtedy bez korekcji w sterowniku!!!
ekksmasz to napisane na samym początku na następny raz może czytaj całość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, o jakim oznaczeniu powinny być pompowtryskiwacze do AWX 131km ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak z czystej ciekawości, o jakim oznaczeniu powinny być pompowtryskiwacze do AWX 131km ?
całe 30 sekund aby wpisać w wyszukiwarkę ;) bo jest tego pełno na forum a co do samego numeru to AWX - 038 130 073BA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całe 30 sekund aby wpisać w wyszukiwarkę ;) bo jest tego pełno na forum a co do samego numeru to AWX - 038 130 073BA

 

Rzeczywiście, dzięki wielkie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poprawcie Mnie jesli źle zrozumiałem .

Jeśli wymieniam pompke na dokładnie taką samą jak była ( czyli z takim samym oznaczeniem ) w takim przypćadku mogę wymienić tylko np, jedną tą uszkodzoną tak?

nie ma konieczności wymiany całego kompletu?

Czy sie myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wg. mechaników muszę wymienić 3 pompowtryski w swoim pasku.

Czy warto interesować sie ofertami z allegro (pompki wyjete z silników o przebiegach 132-165tys km?)

Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Czy można w jakiś sposób (poza montażem i VAGiem) sprawdzic czy kupowane wtryski sa OK?

Poszykuję: 038 130 073 AJ lub odpowiedników: 038 130 079 CX

Silnik: AVB 1.9

S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy warto interesować sie ofertami z allegro (pompki wyjete z silników o przebiegach 132-165tys km?)

Szczerze? Szkoda twojego czasu.

Pokaż mi AVB z takim przebiegiem. Nie ma pompek z takimi przebiegami. :)

Rozejrzyj sie na naszym forum w dziale Sprzedam. Często chłopaki sprzedają swoje sprawdzone pompki.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności