Skocz do zawartości
mz1

Czy można zamontować kontrolę trakcji?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem passata 1.8T - w wersji B5 FL variant z 2002 niestety bez kontroli trakcji - czy można ją zamontować czy niestety jest to już niemożliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się da, nawet przebudować cały samochód. Nie sądzę jednak, abyś był chętny na taką inwestycję.

Kontrola trakcji to kawał dodatkowej elektroniki i wymiana podzespołów zawieszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jest to na tyle podobne jak z tempomatem - ale jestem laikiem i dlatego pytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie podzespoły zawieszenia?

 

Trzeba dołożyć czujnik przeciążeń bocznych/skrętnych, czujnik skrętu kierownicy oraz wymienić sterownik przy pompie ABS + najprawdopodobniej serwo układu hamulcowego - mowa tutaj oczywiście o ESP. Przy samym ASR nie wiem jak wygląda sprawa. ECU silnika jest fabrycznie przystosowana do współpracy z tymi układami.

 

Są ludzie którzy się tym zajmują i z powodzeniem przeprowadzają takie operacje. Za sam montaż widziałem ceny w okolicy 500zł, do tego części. Jest to układ krytyczny więc byle czego kupować nie można więc może to troszkę kosztować.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź

pozdrowienia ze Słupska

 

mam jeszcze pytanie czy ktoś z forum zrobił u siebie taką przeróbkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładanie kontroli trakcji hmm... moim zdaniem dziwne posunięcie. Jeśli to dla Ciebie niezbędny system w aucie, warto było poszukać zautka z zamontowaną fabrycznie k.t. A tak poza tym, czy ta k.t. jest aż tak potrzebna do jazdy?? No mi się wydaje, że zbyt wiele zachodu a raczej mało przydatny efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wytłumacz mi dlaczego sądzisz że Twoje auto nie posiada kontroli trakcji ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładanie kontroli trakcji hmm... moim zdaniem dziwne posunięcie. Jeśli to dla Ciebie niezbędny system w aucie, warto było poszukać zautka z zamontowaną fabrycznie k.t. A tak poza tym, czy ta k.t. jest aż tak potrzebna do jazdy?? No mi się wydaje, że zbyt wiele zachodu a raczej mało przydatny efekt.

 

Mało przydatny efekt? No mnie parę razy uratowała przed poślizgiem. Ten kto raz spróbował jazdy z ESP raczej będzie już się tego trzymał. Uważam to osobiście za rewelacyjny i nieodzowny dodatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mało przydatny efekt? No mnie parę razy uratowała przed poślizgiem. Ten kto raz spróbował jazdy z ESP raczej będzie już się tego trzymał. Uważam to osobiście za rewelacyjny i nieodzowny dodatek.

 

oczywiscie ze masz racje. ESP jest bardzo przydatne pod jednym warunkiem. ze mozna je odłączyć!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam w Smarcie ESP ale bez możliwości odłączenia. Szkoda, bo jako, że Smart ma napęd na tył, to chętnie bym sobie pochodził bokami na śliskiej nawierzchni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładanie kontroli trakcji hmm... moim zdaniem dziwne posunięcie. Jeśli to dla Ciebie niezbędny system w aucie, warto było poszukać zautka z zamontowaną fabrycznie k.t. A tak poza tym, czy ta k.t. jest aż tak potrzebna do jazdy?? No mi się wydaje, że zbyt wiele zachodu a raczej mało przydatny efekt.

 

skąd wiem - brak kontrolki na zegarach

 

a co do zamontowanej fabrycznie fakt mogłem sprawdzić przy kupnie ale dałem ciała bo miała być ale nie było ..... proszę nie komentować - przeoczenie

 

Ponawiam pytanie - czy ktoś z forum robił już taki manewr z montowaniem kontroli trakcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wiem - brak kontrolki na zegarach

 

a co do zamontowanej fabrycznie fakt mogłem sprawdzić przy kupnie ale dałem ciała bo miała być ale nie było ....

 

quote]

Twierdzisz że nie masz kontrolki oznaczonej numerem 22 w tym opisie http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172 więc po lewej stronie klimatronica masz klawisz z napisem ESP czy ASR tak jak tu http://www.warsztat.vw-passat.pl/foty/2din/podwojny_din_5_duzy.jpg

 

??

 

To co to jakiś amerykaniec jest ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem wszystkie b53bg nie mialy seryjnie k.t.? - chyba mialy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skąd wiem - brak kontrolki na zegarach

 

a co do zamontowanej fabrycznie fakt mogłem sprawdzić przy kupnie ale dałem ciała bo miała być ale nie było ....

 

quote]

Twierdzisz że nie masz kontrolki oznaczonej numerem 22 w tym opisie http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=8172 więc po lewej stronie klimatronica masz klawisz z napisem ESP czy ASR tak jak tu http://www.warsztat.vw-passat.pl/foty/2din/podwojny_din_5_duzy.jpg

 

??

 

To co to jakiś amerykaniec jest ?

 

Tak nie mam kontrolki nr 22 wg opisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak nie mam kontrolki nr 22 wg opisu

 

... a przycisk masz na konsoli kolo radio, bo moze spalila sie tylko dioda na szafie. Wedlug mnie to wszystkie pasi po lifcie mialy ESP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przypadkiem wszystkie b53bg nie mialy seryjnie k.t.? - chyba mialy.

 

mój był sprzedawany przez salon w polsce więc chyba na polskę jakaś bieda wersja była wypychana

 

 

... a przycisk masz na konsoli kolo radio, bo moze spalila sie tylko dioda na szafie. Wedlug mnie to wszystkie pasi po lifcie mialy ESP.

 

niestety nie mam takiego przycisku - w miejscu tego jest zaślepka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kontrola trakcji (ASR) może nie jest czymś rewelacyjnym jednak kontrola stabilności toru jazdy (ESP) zdecydowanie tak.

 

ESP i tak włącza się przy około 40km/h bo poniżej tej prędkości faktycznie idzie samemu zapanować nad samochodem. Sam nie znam i nie jestem takim kozakiem który przy niespodziewanym manewrze przy ponad 130km/h potrafi wyprowadzić samochód z poślizgu, ESP zadziała zanim ja zdarzę o tym pomyśleć i zapobiega poślizgowi zanim stanie się nie do opanowania. Pozdrawiam tutaj tych wszystkich którzy na autostradzie myślą że można sobie tak po prostu bez kierunku wskoczyć na lewy pas.

 

Niestety, moje doświadczenia dotyczą samochodu brata który ma te wszystkie systemy w swoim samochodzie, niestety mój Pasek nie został doposażony nawet w ASR ... może kiedyś, bezpieczeństwo jest dla mnie czymś istotnym, zwłaszcza aktywne.

 

Długo szukałem odpowiedzi w internecie, da się czy się nie da. Ten odnośnik na stronie BOSHA wyjaśnia wszystko ->http://rb-kwin.bosch.com/pl-PL/start/esp/esp_6_3.html

 

Znalazłem też osobę która trudni się tego typem zabiegów, był na tyle łaskawy że na swojej stronie zamieścił nawet instrukcję jak to się robi (przykład chyba dla Leona) - http://www.leonseat.prv.pl/

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kupowany w Belgii też nie miał ani ESP ani Kontroli Trakcji :( . Trochę to dziwne ale prawdziwe. Kilka m-cy wcześniej zadałem pytanie odnośnie założenia ESP lub samej kontroli ale bez odzewu. Ciekawi mnie czy ktoś się tym zajmuje i ile by to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój kupowany w Belgii też nie miał ani ESP ani Kontroli Trakcji :(

 

ESP = kontrola trakcji :)

zapewne chodziło Ci o ASR i ESP ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ESP = kontrola trakcji :)

zapewne chodziło Ci o ASR i ESP ;)

O to mi właśnie chodziło, po prostu golas jeżeli chodzi o te systemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności