Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Hmm.

Tak zadowolony tylko pytanie brzmi czy zadowolenie jest na tyle, by iść w koszta. Lampy Angel eys -550 i zestaw HID- 350= 900 zł. Wydając 900 zł chciałbym nie ryzykować tylko usłyszeć opinie użytkowników jak bardzo jest widoczna różnica w nocy podczas jazdy. Czy te lampy nie parują, nie żółkną odbłyśniki. Nie jest to kwestia, że mi na nie szkoda kasy tylko kwestia wydania 900 zł nie dla wyglądu, estetyki tylko realnie dla mojego komfortu jazdy w nocy.

 

jak nie chcesz zeby policja sie do Ciebie przyczepiła to kup lampy z homologacją na xenon (nie wiem czy Engel Eyes ja mają) zobacz sobie w moim profilu mam lampy soczewkowe DEPO wzór oryginału z homologacja na xenon (oznaczenie lampy DC) świecą o niebo lepiej jak moje wcześniejsze oryginały mimo że były jak nowe a na przeglądzie nikt sie nie przyczepił tylko sprawdził homologację na źródło światła i piecząteczka jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafbud1986

Panowie a jak by zrobic to http://allegro.pl/item526870566_regeneracja_lamp_oswietlenia_samochodowego_vw.html z moimi odbłysnikami kupic nowe szkła i je spolerowac na gładko a do tego widziałem w Focie zestawy uniwersalnych spryskiwaczy raz z pompką to myślici ze az tak bym nie łamał przepisów :) Xenony sa super i auto ładnie wyglada ale jak miał bym was razic to.... prosze o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
`

 

nie wiem bo nie wiem na co maja homologacje

 

ale te na pewno mają

http://moto.allegro.pl/item549774117_nowa_lampa_przednia_vw_passat_b5_xenon_h7_lampy.html

 

i te na D2S

http://moto.allegro.pl/item550176526_lampy_xenon_vw_passat_b5_96_00_depo.html

 

---------- Post added at 14:51 ---------- Previous post was at 14:49 ----------

 

Panowie a jak by zrobic to http://allegro.pl/item526870566_regeneracja_lamp_oswietlenia_samochodowego_vw.html z moimi odbłysnikami kupic nowe szkła i je spolerowac na gładko a do tego widziałem w Focie zestawy uniwersalnych spryskiwaczy raz z pompką to myślici ze az tak bym nie łamał przepisów :) Xenony sa super i auto ładnie wyglada ale jak miał bym was razic to.... prosze o opinie

 

nie rób tego dla naszego i swojego dobra bo na pierwszym przeglądzie diagnosta Cie wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ziewal, te DEPO (wersja H7) maja homologację na XENON? Mam dokładnie te reflektory i ten temat mnie interesuje. Które z tych oznaczeń (na kloszu) mówi o tym że mogę tam zamontować takie źródło światła?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ziewal, te DEPO (wersja H7) maja homologację na XENON? Mam dokładnie te reflektory i ten temat mnie interesuje. Które z tych oznaczeń (na kloszu) mówi o tym że mogę tam zamontować takie źródło światła?

 

Pozdrawiam

 

na tej aukcji na drugim zdjęciu masz oznaczenie DC i to jest na xenon

http://moto.allegro.pl/item549774117..._h7_lampy.html

 

Good Luck w montażu zenonków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafbud1986

nie rób tego dla naszego i swojego dobra bo na pierwszym przeglądzie diagnosta Cie wywali

 

Przekonałes mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie rób tego dla naszego i swojego dobra bo na pierwszym przeglądzie diagnosta Cie wywali

 

Przekonałes mnie :)

 

właśnie o to mi chodziło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które z tych oznaczeń (na kloszu) mówi o tym że mogę tam zamontować takie źródło światła?

HCR - halogenowe mijania + drogowe

DC HR - ksenonowe mijania + halogenowe drogowe

DC/R (oip) - biksenon mijania + drogowe

legenda:

H - halogen | D - ksenon | C - światła mijania | R - światła drogowe

 

Jakie żarniki planujesz (rodzaj, barwa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co muszę zrobić to zamontować spryskiwacze reflektorów - mam założone dobre markowe żarówki H7 (żadne niebieskie filtry czy +200% światła) i w złą pogodę momentalnie i tak gorzej świecą. Muszę się zatrzymywać i je myć na co drugiej stacji. Co z tego że zenon się przebije przez ten brud, jak przy okazji oślepi innych.

 

Dzięki za wytłumaczenie mi tej kwestii homologacji, byłem ciekaw. Jestem przeciwnikiem pakowania zenonów do wszystkiego co się rusza. Jeżeli już montować to tak żebym przeszedł przegląd a to nie tania zabawa.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli już montować to tak żebym przeszedł przegląd a to nie tania zabawa.

 

Pozdrawiam

 

przejdziesz przegląd bez problemu bez sprysków bo jakis przepis gdzieś jest ale nikt go jeszcze nie widział a wiem to bo robiłem przegląd tydzień temu i specjalnie pytałem o to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIE WIEM CZY TU TAKI PROBLEM MOZNA PORUSZYC ALE TO DLA MNIE WAZNE :(

Koledzy i kolezanki. mam taki bardzo ale to bardzo zajebisty problem. pierwszy raz mi sie to zdazylo z xenonem w moim aucie.ostatnio pisalem ze wszystko gut ale nie dzisiaj. zostałem zatrzymany przez pana inteligentnego policjanta za to ze oslepialem go swoimi swiatlami...(OKREGOWA STACJA KONTROLI POJAZDOW STWIERDZILA ZE WSIO JEST OKI) no ale to nie jest ten problem...PAN PAŁA powiedzial nastepujace slowa co to xenonow JEZELI CHCE MIEC PAN ZAMONTOWANE LAMPY WYLADOWCZE TO

- musi miec pan soczewke w reflektorze

- musi pan posiadac samoregulator wysokosci wysokosci soczewki

-musi pan posiadac spryskiwacze lub wycieraczke

no i ja powiedzialem ze jezdza pojazdy oryginalne z xenonami i nie maja soczewki, samoregulacji, czy spryskiwacza, a koles do mnie mowi ze te pojazdy nie posiadaja xenonow maja zwykle zarowki.

to ja sie pytam moj ojciec ma lagune z 2003 roku i kuu.... ma xenon i ma spryskiwacz przetwornice ma w lampach oryginalne auto jest z salonu.

KOLEDZY CO WY POWIECIE O TYM WSZYSTKIM JA MAM ZALAMKE W CH..... BO POLICJA SIE NIE ZNA MOIM ZALAMANYM ZDANIEM.

 

BARDZO BYM PROSIL DORADZCIE MI JAKIE LAMPY SOBIE MOGE WSTAWIC DO MOJEGO PASSATA B4 ABY MIEC SPOKOJNIE XENON DZIEKI I POZDRAWIAM SERDECZNIE

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A że się tak spytam jaką barwę miałeś zenków ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6000K zamontowane mam obecnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz je w soczewce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zwykłej lampie no to gratulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy istnieja lampy w ktore moge zamontowac xenon do tego auta.... jak nie ma to je wyj... dzieki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do B4 niestety nie ma lamp z soczewkami :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności