Skocz do zawartości
Seaquest

Co myślicie o zestawach HID (Xenon) ?

Jaka barwe żarnika polecacie ?  

218 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jaka barwe żarnika polecacie ?

    • 4300k
      83
    • 5000k
      53
    • 6000k
      116
    • 8000k
      15
    • 10000k
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Tak, takie pierścienie potrzebne są by zamontować żarnik d2s w gnieździ H7.

 

Nie trzeba juz nic przerabiać? Zamknięcie dobrze pasuje do tego pierscienia i zarnika d2S?

Na adapterze linia odciecia jest nie wyrazna, czyżby ogniskowa nie pasowała? A moze to wina przeslony w soczewce h7? Albo zarnik gorszej jakosci? Co myslicie?

Edytowane przez filos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie trzeba juz nic przerabiać? Zamknięcie dobrze pasuje do tego pierscienia i zarnika d2S?

Na adapterze linia odciecia jest nie wyrazna, czyżby ogniskowa nie pasowała? A moze to wina przeslony w soczewce h7? Albo zarnik gorszej jakosci? Co myslicie?

Nie myślimy tylko wiemy. Linia jest niewyraźna ponieważ instalujesz źródło światła w reflektorze, który nie został do tego zaprojektowany. H7 to nie D2S, frytek na Castrol'u nie usmażysz, a niby też olej ;)

 

D2S => H7. Nic przerabiać nie trzeba. Żarnik wchodzi do gniazda, a od tyłu trzyma go (poprzez adapter) ta "sprężynka".

 

PS: Nie cytujemy zdjęć!

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tommir51

Czy to możliwe, ze po zainstalowaniu Xenon wytwarza się tak wysoka temperatura, że powoduje matowienie soczewki? tak powiedzieli mi w ASO odradzając montaż dostępnych zestawów + problemy podczas np. stłuczki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to możliwe, ze po zainstalowaniu Xenon wytwarza się tak wysoka temperatura, że powoduje matowienie soczewki? tak powiedzieli mi w ASO

To zle Ci powiedzieli, poniewaz palnik xenonowy wytwarza mniej ciepla niz zarowki halogenowe.

+ problemy podczas np. stłuczki

Tutaj tak, jezeli bioracy udzial w stluczce stwierdzi, ze go oslepiales, moga byc klopoty, za oswietlenie bez homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tutaj tak, jezeli bioracy udzial w stluczce stwierdzi, ze go oslepiales, moga byc klopoty, za oswietlenie bez homologacji.

 

dopkładniej chodzi o lampe a nie palnik bo jeżeli lampa będzie homologowana na xenon to nie ma znaczenia czy będzie tam chińszczyzna czy palnik kupiony w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zle Ci powiedzieli, poniewaz palnik xenonowy wytwarza mniej ciepla niz zarowki halogenowe.

Akurat dobrze opisali skutek, lecz podali złą przyczynę. Palnik ksenonowy (Chińskiej produkcji) może być powodem matowienia soczewki (odblasku), lecz przyczyną nie jest temperatura, tylko słaby filtr UV naniesiony na bańkę żarnika. Dodatkowo palnik ksenonowy wytwarza znacznie więcej światła niż żarówka halogenowa, przez co szybciej zużywa się powłoka odblaskowa.

Nie okłamujmy się światło i promienie uv są przyczyną degradacji nie tylko lakierów i plastików, odblasków wewnątrz lamp również.

Edytowane przez John

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Hudzior

To zle Ci powiedzieli, poniewaz palnik xenonowy wytwarza mniej ciepla niz zarowki halogenowe.

 

Akurat dobrze opisali skutek, lecz podali złą przyczynę. Palnik ksenonowy (Chińskiej produkcji) może być powodem matowienia soczewki, lecz przyczyną nie jest temperatura, tylko słaby filtr UV naniesiony na bańkę żarnika. Dodatkowo palnik ksenonowy wytwarza znacznie więcej światła niż żarówka halogenowa, przez co szybciej zużywa się powłoka odblaskowa.

Nie okłamujmy się światło i promienie uv są przyczyną degradacji nie tylko lakierów i plastików, odblasków wewnątrz lamp również.

 

Moim zdaniem skutek też żle określili. Kupiłem 8 letnie A6 z ksenonami, w lampach były palniki Osram, standardowe. Lampy musiałem poddać regeneracji bo odblask za soczewką (taka kopuła mała) nie był odblaskowy tylko szary, po próbie czyszczenia spłynął cały w postaci proszku i została goła plastikowa kopułka. Wygląda na to, że mimo niższej temperatury (niż od żarówki H7 np) ta powłoka jest bardzo wrażliwa na efekty łuku elektrycznego i ulega degeneracji.

 

Natomiast soczewka jest szklana, była brudna, po wyczyszczeniu jest jak nowa, tak że o żadnym matowieniu soczewki nic nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem skutek też żle określili. Kupiłem 8 letnie A6 z ksenonami, w lampach były palniki Osram, standardowe. Lampy musiałem poddać regeneracji bo odblask za soczewką (taka kopuła mała) nie był odblaskowy tylko szary, po próbie czyszczenia spłynął cały w postaci proszku i została goła plastikowa kopułka. Wygląda na to, że mimo niższej temperatury (niż od żarówki H7 np) ta powłoka jest bardzo wrażliwa na efekty łuku elektrycznego i ulega degeneracji.

 

Natomiast soczewka jest szklana, była brudna, po wyczyszczeniu jest jak nowa, tak że o żadnym matowieniu soczewki nic nie wiem

Pisząc to cały czas miałem na myśli matowienie odblasku. Sorki za błąd.

 

Według mnie 8 lat to sporo i dużo wcześniej udał bym się z odbłyśnikiem do regeneracji. Hella/valeo/zkw ogólnie robią słabe systemy świetlne, co objawia się szybką degradacją odbłyśników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Moro

Witam przyłączam sie do pytania chce w swoim pasku zainstalować hid znalazłem taki zestaw chińczyka :)http://www.allegro.pl/item646810315_zestaw_xenonowy_h1h7_hb3_xenon_hid_wroclaw.html dodam ze mam paska 2006 coś gośc mi tłumaczył ze trzeba coś w kompie pozmieniać zeby działały elegancko a dioda zamiast w5w nie bedzie działać proszę o porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam przyłączam sie do pytania chce w swoim pasku zainstalować hid znalazłem taki zestaw chińczyka :)http://www.allegro.pl/item646810315_zestaw_xenonowy_h1h7_hb3_xenon_hid_wroclaw.html dodam ze mam paska 2006 coś gośc mi tłumaczył ze trzeba coś w kompie pozmieniać zeby działały elegancko a dioda zamiast w5w nie bedzie działać proszę o porade

Kolego przeczytaj ten temat a znajdziesz odpowiedzi na Twoje pytania, było już kilka razy o tym pisane.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ja bym juz te hidy zalozyl bo widzialem jak duza jest roznica w swieceniu soczewki (angel eyes) na hid i zarowce-gigant!

tylko kurde problemy w przypadku stluczki

slyszalem ze jak cie policja zatrzyma to zabieraja dowod i do usuniecia usterki w postaci wymiany na szybko na zarowke i pojechanie na stacje po nowy przeglad(ponoc 30 zl) nic innego nie robia. wiec to mozna by w jeden dzien zalatwic ale co z ta stluczka?....zeby nie bylo ze przydzwonie (odpukac) a oni mi nie wyplaca kasy a jeszcze np bede musial z wlasnej kasy drugiemu kolesiowi placic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...zeby nie bylo ze przydzwonie (odpukac) a oni mi nie wyplaca kasy

Odpukać... ale gdyby jednak się zdarzyło, to z zenonem pod maską można się z odszkodowaniem pożegnać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności