Skocz do zawartości
Gość stefanoo

wymiana oleju w tiptronic-u??

Rekomendowane odpowiedzi

Czytales post 149?

 

Oryginal do tej skrzyni to ZF Lifuardluid 5. Pozostale, ktore spelniaja jego specyfikacje to zamienniki.

 

Jericho, nie wiem po co mam czytać to co napisałeś w poście 149 (chyba 148?) skoro widziałem dokumentacje ZF gdzie był wpisany olej Esso. Nie wiem, czy firma Renz jest wiarygodnym źródłem (może maja z kimś umowę i dlatego tak twierdzą ?) wolę pozostać przy informacji producenta.

Byc może producent obecnie, dla starej juz przecież konstrukcji wpisał olej Lifeguard5, może to dokładnie ten sam olej ale produkowany przez innego (tanszego? ) dostawcę ???

Skoro przez dekadę obowiązywał ESSO i wszyscy go stosowali i zalecali (oficjalne materiały VAG) i skrzynie na tym jeździły to obecnie gdy nowych skrzyn juz nikt nie stosuje a najmłodsze jeżdżące mają 7 lat to nie ma o co kruszyć kopii. Nikt tego nie będzie rozwijał i udoskonalał.

 

Oczywiście tu na forum mozecie koledzy ambitnie pracować nad rozwojem tej konstrukcji (ale zastosowanie innego, "lepszego" oleju nie spowoduje, że stanie sie ta skrzynia jakimś odrzutowcem ;)), ja osobiście pozostaję przy tym oleju który został do tego wymyslony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem, czy firma Renz jest wiarygodnym źródłem (może maja z kimś umowę i dlatego tak twierdzą ?) wolę pozostać przy informacji producenta.
Korespondencja byla prowadzona z ZF Friedrichshafen AG SA Przedstawicielstwo w Polsce, a w firmie Renz uzyskalem info na temat cen.
może to dokładnie ten sam olej ale produkowany przez innego (tanszego? ) dostawcę ???
Moze, ale kto to wie?
ale zastosowanie innego, "lepszego" oleju nie spowoduje, że stanie sie ta skrzynia jakimś odrzutowcem
Powiedz to tym, ktorzy stosujac olej long life wymieniaja go co 10-15kkm, z nadzieja jak najlepszej kondycji silnika przez dlugi (pytanie jak dlugi) czas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedz to tym, ktorzy stosujac olej long life wymieniaja go co 10-15kkm, z nadzieja jak najlepszej kondycji silnika przez dlugi (pytanie jak dlugi) czas ;)

 

Long life to IMO wynalazek, który najbardziej zabijał wałki rozrzadu w 2,5 TDI ;).

 

Ja wymieniam olej co 10-15 tys km (zaleznie w którym silniku) ale nie long life ! ;)

 

Co do oleju do tiptronika to naszła mnie jeszcze jedna refleksja. Mianowicie skoro skrzynie nie sa od kilku co najmniej lat produkowane to nie robiłbym sobie zbyt wielkich nadziei, że w ZF ktos jeszcze pracuje nad m.in. doborem lepszego oleju do nich.

 

Mogło natomiast nastapic pewne zjawisko marketingowe, mianowicie uszeregowano oleje wg jednolitego nazewnictwa, czyli Lifeguard 5, 6 ...itd. Kazdy z nich może byc produkowany przez innego producenta. Albo dobierają jakiś najbliższy z katalogu ;).

Dlaczego ?

 

Otóz przez lata użytkownicy zdołali się dowiedziec kto robi olej do tipa 5 biegowego, więc nikt chyba nie kupował go do A^C5 w ASO (bo nasze wiekowe auta juz tam chyba nie zagladają ;)).

Obecnie, po zmianach nazwy przynajmniej część zwatpi co ma nalać, a częsć po prostu z niewiedzy i jednak trafia po olej np. do ASO :).

 

Mozna bedzie go sprzedać po 100 czy 200 zł za litr a nie po 25 zł :).

 

A moze jeszcze przy okazji wykonać wymianę ? Z ciekawości zapytałem ze 3 lata temu ile by w ASO kosztowała, to po zastanowieniu odpowiedzieli, że 1700 zł (statyczna, z filtrem) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z ciekawości zapytałem ze 3 lata temu ile by w ASO kosztowała, to po zastanowieniu odpowiedzieli, że 1700 zł (statyczna, z filtrem) !
W tamtym roku wymiana w B5 w ASO jakies lekko ponad 1 tys zl, a do kumpla DSG jakies 700zl - materiał z robocizna.

 

Co do oleju, to koledzy z forum prowadzacy sklep, polecali mi Motula do 5HP19, ale nie znalazlem w jego specyfikacji, aby odpowiadal wymogom VW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pisałem z przedstawicielem firmy Peter Renz i olej ZF jest dostępny:

 

do tej skrzynia zalewany jest olej ZF LifeguardFluid 5.

Dostępny jest w litrach lub w kanistarach po 20 L.

Cena za 1 L to 16,80 Eur netto, natomiast za kanister 288,96 Eur netto.

Termin realizacji dla kanistra do 10 dni roboczych, natomiast przy zakupie na litry termin realizacji to druga połowa października.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie pisałem z przedstawicielem firmy Peter Renz i olej ZF jest dostępny:

 

do tej skrzynia zalewany jest olej ZF LifeguardFluid 5.

Dostępny jest w litrach lub w kanistarach po 20 L.

Cena za 1 L to 16,80 Eur netto, natomiast za kanister 288,96 Eur netto.

Termin realizacji dla kanistra do 10 dni roboczych, natomiast przy zakupie na litry termin realizacji to druga połowa października.

A o czym ja pisalem w poscie nr 148?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A o czym ja pisalem w poscie nr 148?

 

fajnie ładnie ten post napisałeś, ale chodzi mi czy cena jest ok?? czy to jest na prawdę ori ZF czy kolejny zamiennik, bo skoro sprzedają na litry to bańka też jest zastępcza, chyba ze się kupi 20l :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze sprzedaja ori dedykowany. Nie wykluczone, ze tez jest sprzedawany jako Mobil 71141 ;)

No ale chyba tego nikt nie wie oprocz producenta.

Ja bym zalewal to co wiekszosc, ewentualnie Ravenol http://www.midparts.com.pl/pl/p/ZESTAW-DO-WYMIANY-OLEJU-5HP19-Audi/3080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybkie pytanie ma ktoś numer, wymiar ewentualnie namiar gdzie mogę kupić oring lub cały korek, ten którym sprawdza się stan oleju w skrzyni??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gdzie mogę kupić oring lub cały korek
Najszybciej w ASO. Po nr VIN dojda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jericho ok spoko dzięki będę pytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki deliktany problem czy po odlaczeniu chlodnicy skrzyni biegow w tip tronicu trzeba dolac olej?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam taki deliktany problem czy po odlaczeniu chlodnicy skrzyni biegow w tip tronicu trzeba dolac olej?? :)

 

Jesli sam robileś i wiesz, że nie wyciekło Ci to nie musisz. Natomiast jeśli nie wiesz jak było lub odłączone przewody wisiały to mogło wyciec z nich i i z pół litra (nie wiadomo w sumie ile). W takim razie nalezałoby sprawdzic poziom oleju w skrzyni i ewentualnie uzupełnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dziekuje za szybka odpowiedz. Bo wlasnie martwi mnie to ze z przewodow nic nie wycieklo i to mnie martwi bo przypuszczam ze beda braki ale skrzynia nic nie szarpala. I tak planuje wymienic ten olej w jakims serwisie co ma pojecie tylko jakos dojechac tam musze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli skrzynia pracuje normalnie, to pewnie wszystko OK ale i tak bym sprawdził w miarę szybko ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , to może i ja dorzucę swoje trzy groszę do tematu . Otóż olej w moim tipie był wymieniany w 2009roku , tak mam na fakturze , którą dostałem jak kupiłem auto , następnie skrzynia się rozsypała tzn szarpało biegami i została naprawiona za 4 tysie w 2011 roku przez poprzedniego właściciela , oczywiście on jej osobiśnie nie naprawiał :P. W skrzyni zostały wymienione bebechy. Teraz ja się stałem posiadaczem tego auta z tipem i mam wątpliwośći czy wymienić olej czy nie . Niby nic nie szarpie , jakiś tam zgrzytów nie ma, czy coś w tym stylu , ale nie wiem czy po tejże wymianie bebechów w 2011roku , po przejechaniu 5000km został wymieniony olej. Wymienia się go bodajze dlatego , że skrzynia po wymianie bebechów musie się dotrzeć. Facet zajmujący się automatycznymi skrzyniami , mówi że olej oczywiście się wymienia. Teraz ja , po przeczytaniu części wątku mam dylemat czy wymienić czy nie? Nie chciałbym , żeby po jakimś czasie skrzynia się posypała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podsysłam Ci link warsztatu, który naprawia automatyczne skrzynie.

 

Żeby było jasne moja skrzynia jest sprawna , chodzi tylko albo aż o wymiane oleju. Dzięki za link zadzwonie do nich i się zapytam co polecają zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby było jasne moja skrzynia jest sprawna , chodzi tylko albo aż o wymiane oleju. Dzięki za link zadzwonie do nich i się zapytam co polecają zrobić.

 

Wysyłając tego linika delikatnie chciałem podpowiedizeć żebyś jednak zdecydował się na wymianę tego płynu. Ztego co pamiętam wymienia się go co 60 tyś km lub co pięć lat. Zresztą zadzwoń do autojózefów a na pewno uzyskasz wyczerpujących odpowiedzi. Mogę ci tylko powiedzieć, że wymiana płynu z filtrami do tpitronica VA lub audi kosztuje 500zł. (jest to cena z przed prawie dówch lat) Pracują na olejach castrola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pracują na olejach castrola.

 

a nie Mobil ATF , bynajmniej taki mam na fakturze na jaki wymieniali w 2009?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności