Skocz do zawartości
Gość stefanoo

wymiana oleju w tiptronic-u??

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z firm sprzedajaca ten olej, napisala mi ze ten olej nie smierdzi, i trzeba sie w wachac zeby go wyczuc.

Tak samo jak ten, ktory zamowilem u innego sprzedawcy.

 

Śmierdzi, śmierdzi. Stary i nowy śmierdzą tak samo, chemia daje po nosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Śmierdzi, śmierdzi. Stary i nowy śmierdzą tak samo, chemia daje po nosie.
Olej wymieniony. Mechanik nie mial uwag do nowego oleju. Wg niego zapach, konsystencja i barwa byly OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Olej wymieniony. Mechanik nie mial uwag do nowego oleju. Wg niego zapach, konsystencja i barwa byly OK.

 

Bardziej ważne jest jaka jest konsystencja oleju zlanego ze skrzyni bo on wiele może powiedzieć o jej stanie.

U mnie tak nowy jak i stary śmierdział podobnie-ot olej przekładniowy i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardziej ważne jest jaka jest konsystencja oleju zlanego ze skrzyni bo on wiele może powiedzieć o jej stanie
Tylko wiem, ze byl czarny ;). Zreszta mam stary filtr to jutro zobacze i powacham dokladniej ;) Moze po tygodniu lezenia w bagazniku nie wywietrzal jeszcze - haha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze to żeby olej nie śmierdział spalenizną i żeby nic w nim nie pływało. Jeśli jest tylko czarny to można przyjąć, że skrzynia jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile magnesikow powinno byc na filtrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli opiłków?

Bo magnesy u mnie bynajmniej, są na dnie miski olejowej i tam galarety opiłkowej było sporo. W filtrze u mnie nie było żadnych opiłków.

Jak to u Ciebie jest to nie mam pojęcia, bo to zupełnie inne konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, magnesy do opilkow. Mechanik jednego nie wsadzil spowrotem, ale twierdzi ze jest ich tam ok 5szt, wiec bez paniki.

Dzisiaj sprawdzilem stary filtr, i resztki oleju na nim nie smierdza. Mozna powiedziec, ze bezzapachowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar wymienic olej w skrzyni w swoim pasku ,bylem u mechanika i powiedzial mi ze calkowity koszt wymiany oleju i filtra to okolo 600-650.Mam pytanie czy to normalna cena i ile kosztowala was wymiana oleju??pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że może nie całkiem najtaniej ale do przyjęcia. Musisz liczyć za olej, filtr i uszczelkę, no i za jego robotę (a tu nie wiadomo ile sobie za robotę życzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie czy to normalna cena i ile kosztowala was wymiana oleju??pozdro
MNie olej kosztowal ok 220zl z przesylka za 7l, filtr z uszczelka ok 70zl z przesylka, robocizna 100zl.

 

Srednio serwisy ze swoimi materialami krzycza 450-650zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jericho a gdzie kupowales olej?? Bo ten koles u ktorego wymieniam ma swoj warsztat i pracuje tez na serwisie VW i stamtad bierze filtr i olej , wiec pewnie dlatego takie ceny.I jeszcze mam jedno pytanko jak wymienie olej to jesli dzialo by sie cos ze skrzynia i musial byc znow spuszczony to potem jest zalewany ten sam czy znow trzeba nowy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale to chyba nie jest oryginalny olej tylko poprostu zastepczy??Chodzi mi o to czy jak zaleje ten olej to nie zacznie sie cos dziac ze skrzynia ??

Edytowane przez luki19910903

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ten olej który oryginalnie stosuje VW. Kiedys firmowany przez Esso, teraz Mobil. Info o tym jest w książce napraw Passata.

 

Co do ceny to z aukcji wynika, że 7 litrów to 280 zł z przesyłką a nie 220 (ale ty tylko w kwestii ścisłości ;)).

 

Inna rzecz, że co innego jak sam kupujesz a co innego jak kupuje mechanik i dirzuca swoja marże, nierzadko sa to bardzo duże marże ! :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok ale to chyba nie jest oryginalny olej tylko poprostu zastepczy??Chodzi mi o to czy jak zaleje ten olej to nie zacznie sie cos dziac ze skrzynia ??
Oryginal 90-110zl/l w ASO.

 

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

Co do ceny to z aukcji wynika, że 7 litrów to 280 zł z przesyłką a nie 220 (ale ty tylko w kwestii ścisłości ).
A gdzie ty patrzysz? ;)

http://allegro.pl/olej-do-skrzyni-aut-mobil-lt71141-audi-vw-bmw-i1995782837.html

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

 

Inna rzecz, że co innego jak sam kupujesz a co innego jak kupuje mechanik i dirzuca swoja marże, nierzadko sa to bardzo duże marże !
I jeszcze ci powie, ze on po znajomosci ma taniej, niz ty sam bys kupil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oryginal 90-110zl/l w ASO.

 

 

Ale chyba nie wierzysz, że VW ma rafinerie i produkuje olej ? Olej ten sam opakowanie inne i stąd cena tez inna ;)

 

 

---------- Post added at 18:50 ---------- Previous post was at 18:49 ----------

 

A gdzie ty patrzysz? ;)

http://allegro.pl/olej-do-skrzyni-aut-mobil-lt71141-audi-vw-bmw-i1995782837.html

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:50 ----------

No właśnie tam patrze, 26+15=41 (bo wczesniej było, ze z przesyłką), stad 7 litrów x 41=

 

I jeszcze ci powie, ze on po znajomosci ma taniej, niz ty sam bys kupil ;)

 

Warsztat ma taniej niz Ty (czasami upusty sa bardzo duże jak np Inter Cars) ale i tak jak sie uda to klientowi doliczą ile sie da ;)

Edytowane przez RomanS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warsztat ma taniej niz Ty (czasami upusty sa bardzo duże jak np Inter Cars) ale i tak jak sie uda to klientowi doliczą ile sie da
Wlasnie o to chodzi, ze z ich marza nie wychodzi taniej ;)

 

Co innego, ze dajac wlasny material, nie masz wtedy gwarancji na montaz, albo jest z tym duzy problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie przesadzajmy, oryginał gdzieś pisałem da się kupić około 50-55 zł, filtry z uszczelką 160 zł... przy statycznej wymianie to potrzeba 6 litrów czyli całość około 460 zł.

 

Co do gwarancji... jeśli daje się oryginały to nie ma problemu żadnego... tyle że co tu miałby serwis gwarantować, sam nie wiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Przemek, skoro takis madry, to powiedz mi, dlaczego nikt na forum Audi A6 nie pisze o takich rzeczach jak ty, a tam ten automat tez czesto wystepuje. Malo tego, zebrali calkiem ladne kompedium na jej temat. Temat Dextrona czytalem, i nie spelnia on normy.

Olej ESSO (mobil chyba teraz) ATF LT 71141 jest olejem do skrzyni tiptronic 5hp19 przewidzianym przez jej producenta ZF (to nie jest skrzynia audi/vw)

Wszystko inne lacznie z "oryginalnym olejem z ASO" to zamienniki

Sa oleje, ktore na liscie zgodnosci maja wypisane "do czego one sa" i maja wymioniona zarowno norme dexron jak i LT 71141

Przyklady:

http://www.valvolineeurope.com/deutsch/products/transmission__38__gear_oils/automatic_transmission_oils/cid(978)/maxlife_atf

http://www.top1oil.com.pl/produkt/atf-mv/

http://www.oelbrack.ch/pdf/31120_omnimatic.pdf

To, ze jakis olej jest zgodny z dexronIII nie musi oznaczac relacji zwrotnej

przyklad obrazujacy: jasno zielony jest kolorem spelniajacym norme "jasny" podobnie jak kolor jasnoniebieski ale nie kazdy kolor niebieski bedzie zgodny z norma "jasny"

awaria o ktorej wspomnialem wystapila prawdopodobnie np u tych userow

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=114569

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=81008&hilit=wyciek+oleju+tiptronic (uwaga na wcisnieta pod przykrywka porady reklame sserwis)

http://www.a6klub.pl/viewtopic.php?t=3528

i u mnie

Pozdrawiam,

Przemek

Edytowane przez przemek4net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności