Skocz do zawartości
  • 0
Gość samababa

Numer na skrzyni

Pytanie

Gość samababa

Mam prosbę, czy ktoś może rozszyfrować mi numer ze skrzyni biegów WW0502A301107B i czy pasuje ona do passata 1,9 TDI z silnikiem 1Z z 1994r. :)jestem laikiem i na dodatek kobietą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

wiesz patrze w mądrą książkę vw itu są podane nr. skrzyń stosowane w passatach B3 zaczynające sie na ; AFE AFF,AGC,ASA,ASB,AYH,AYK natomiast do B4 takie

02A CCM

02A GGX

02A CHA

02A CRU

02A CMZ

02A CTM

WERSJA Z SILNIKIEM 1Z OD VIII 1993 DO I 1994 02A CHU

WERSJA Z SILNIKIEM 1Z OD I 1994 02A CTN

 

to co podałaś to jest pewnie nr. vin z przegrody czołowej a nie oznaczenie skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Dzięki, że się zlitowałeś:)Przerobiłam w tym temacie juz sporo i powiem to co wiem. Z wlepki w bagazniku dowiedziałam sie,że jest to skrzynia CTN , numer, który podałam jest umiejscowiony (nie wiem czy dobrze to wytłumaczę) wewnątrz obudowy(zdjętej skrzyni) od strony silnika, tej szerszej przy wystającym wałku sprzęgłowym. Nigdzie natomiast nie ma oznaczenia że jest to skrzynia CTN.

To jest VIN:

Регион: Германия

Производитель: Volkswagen

Город: Emden (Германия)

Модельный год: 1995

Дата выпуска: 31.08.1994

Тип автомобиля: легковой автомобиль

Модель кузова: Passat B4

Период выпуска: 01.10.93-31.12.96

a to kody z wlepy w bagażniku:

X0A national sales program Germany

T2F components for base engine, unit 028.C

Q3K sports front seats w/ integrated storagetrays and angular adjustment, left

M2K 4-cyl. turbo diesel eng. 1.9 L/66 kW TDIand MVEG 2 base engine is T2F

J1D battery 380 A (72 Ah)

H1V TYRES 205/50 R 15 V

G0C 5-speed manual transmission

C5W cast alloy wheels 7J x 15 offset 37 (3B0 601 025 S)

B0A component parts set without country-specific design requirement

8TC rear fog light for driving on the right

8RM eight loudspeakers (passive)

8LS MAN M-Number

8GL alternator 120A

8E2 local interference suppression for FM/AMradio reception

8AD radio "gamma"

3YG door pockets, front

3S2 black roof rails

3FE electric slide/tilt sunroof with sun screen/sunblind

3BS outer left rear view mirror: non-spherical, powered, heated

3AF outer right rear view mirror: convex, powered, heated

2PH leather steering wheel

1N1 power steering

1LB disc brakes, front

1KC drum brakes, rear

1G7 space-saving spare wheel (radial tire)

1BA standard suspension/shock absorption

1AC anti-lock brake system (ABS)

Tyle sie już naczytałam, ze jestem teraz głupsza niż byłam:)

A problem polega na tym, że nie mam w samochodzie 5 i zaproponowano mi wymianę skrzyni, chcę kupić własnie tę skrzynię, której numery podałam, ale nie wiem czy będzie odpowiednia a wyjmowac skrzynię i dopiero szukać nie usmiecha mi się, bo samochód jeździ na 4 biegach, więc mam jeszcze poruszenie. Dzięki bardzo za zainteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

też za bardzo to ja sie nie znam ale czytałem gdzieś na forum że brak 5-go biegu jest spowodowane pęknięciem jakieś łapy w skrzyni koszt wymiany jest chyba mniejszy niż wymiana skrzyni ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Witam!

Co do tego,że skrzynię trzeba wymienić nie miałam watpliwości tylko chodziło mi czy skrzynia, która nie ma oznaczenia CTN na swojej obudowie bedzie własciwa, właściciel skrzyni zapewniał ze jest ona z rocznika 94, ale czy bedzie ona pasować tak na 100% to dopiero będzie wiadomo po wymontowaniu mojej skrzyni a taka operacja kosztuje bagatela 300 stówki, więc to wkładanie i wyjmowanie byłoby trochę kosztowne(tylko proszę bez podtekstów :591:) Chyba jednak będę musiała wyjąć i włożyć :641: bo bez tego ani rusz.Napiszę dla potomnych jak to się skończyło. Jeszcze raz dzięki za próbę pomocy.:>>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

typ skrzyni masz wybity na górze skrzyni zaraz przy silniku , nie trzeba wymontowywać skrzyni ażeby porównać te dwie skrzynie, facet może ci ją wymienić i będzie na przykład pasowała ale co z przełożeniami skrzyni ??? musisz wymienić na taką samą skrzynie z takimi samym oznaczeniu, te nr. co podałaś to pewnie jest nr. seryjny skrzyni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Własnie odstawiłam samochód do warsztatu.Obejrzałam dokładnie tę skrzynię i zarówno na obudowie po zewnętrznej jak i w środku był ten sam numer. Klamka już zapadła, zobaczymy co powiedzą na to "fachowcy" mam nadzieję, że będę miała czym jeździć:???? czy będę szukać następnej skrzyni na piechotę:-(((((( Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

a powiedz mi gdzie robisz tą przekładkę ? czy maja też inne skrzynie biegów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Skrzyń niestety nie mają, bo ja musiałam szukać sama, a przekładkę robię w Nowym Dworze Mazowieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
TU są pokazane miejsca w których występuje wybity typ skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Witam!

Już po przekładce. Skrzynia okazała się z takim samym numerem, więc w sumie chyba był to jakiś numer seryjny. Co zaś sie tyczy symbolu CTN czy CHU to nigdzie na skrzyniach nie ma tego oznaczenia, więc tak naprawdę to dopóki nie wyjeli mojej skrzyni i nie porównali to nie bylismy pewni czy bedzie pasować. Ach te helmuty, ale w sumie passaciki są niezłe.Dzięki za pomoc i życzę jak najmniej awarii w waszych autkach.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i powodzenia w rozwiązywaniu problemów( oby jak najmniej):528::597::hurra::564:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

jeśli można wiedzieć to jaki koszt wymiany samej skrzyni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Witam!!!

Tak jak pisałam wcześniej ta przyjemność kosztowała mnie 3 stówki (to drogo czy tanio??). Wprawdzie zapłaciłam 370, ale dodatkowo okazało się, że mam dziurkę w rurce od ogrzewania i zużyte (popekane) takie zabezpieczenie na półosi (tej krótszej). Tylko sie nie śmiej, ze tak piszę ale niekiedy kobiety tak mają z wiedzą w nazewnictwie motorowym:) I tak przez tę awarię sporo się podszkoliłam.:cwaniak: ciekawe jak długo pojeżdzę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja tam wszystko zrozumiałem :)cena wydaje mi sie ze dobra - za te dodatki skasowali cie w zasadzie po kosztach czesci - rurka po rabacie okolo 45zł a oslona niecałe 20 byla chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Skrzynia okazała się z takim samym numerem, więc w sumie chyba był to jakiś numer seryjny. Co zaś sie tyczy symbolu CTN czy CHU to nigdzie na skrzyniach nie ma tego oznaczenia, więc tak naprawdę to dopóki nie wyjeli mojej skrzyni i nie porównali to nie bylismy pewni czy bedzie pasować.

Czyli dalej nie wiesz jaką masz (i jaka miałeś):D

A tan numer to nie czasami 020 ? :-DDDDDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Czyli wychodzi na to, ze skrzynie były jednakowe (wszystko działa) może ktoś kiedyś dojdzie do tego co oznaczają te numery, w ksiązce passata jest tylko taka uwaga, że w tym numerze po oznaczeniach 2A pierwsze pięć cyfr to data i tyle wiem.

Co do kasy to wyszło na to ze jednak są jeszcze prawdziwi gentelmani i czasami potraktują kobietę jak kobietę a nie jak głupola od którego mozna wyrwać kasę:)

A teraz do kogoś kto firmuje się nickiem AMANDA - ja jestem kobietą jak mówi nick i nie ukrywałam tego od samego poczatku:721: Pozdrawiam wszystkich prawdziwych facetów na tym forum Basia g:DD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
A teraz do kogoś kto firmuje się nickiem AMANDA - ja jestem kobietą jak mówi nick i nie ukrywałam tego od samego poczatku:721:

Przecież ja też tego nie ukrywam, nick to jest tylko nick - gdzie jest napisane że ma określać jednoznacznie pć? :D

 

Co do skrzyni to wg ETOSa w latach 94-96 przy silnikach 1Z były montowane tylko skrzynie CTN (5 biegów)

 

Numer WW05 (02A 301 107 B) to numer katalogowy obudowy skrzyni biegów (m.in dla skrzyni CTN).

 

Mimo wszystko powinien być na zewnątrz wybity typ skrzyni w miejscu pokazanym pod pozycją 9 na poniższej fotce (podany wcześniej link czasami nie działa -?).

 

17a5078f5343afbf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa
Przecież ja też tego nie ukrywam, nick to jest tylko nick - gdzie jest napisane że ma określać jednoznacznie pć? :D

 

Nie musi określać płci, ale ja w swoich postach pisałam jako kobieta niezaleznie od nicka, wiec trochę byłam zdziwiona, że zostałam facetem.

Dzieki za odpowiedz choc spóźniona, ale może komuś innemu też się to przyda, żałuję tylko że tak po czasie bo oszczędziło by mi to stresu, ale wielkie dzieki.:721:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
wiec trochę byłam zdziwiona, że zostałam facetem.

Wery Sorry - nie zwracałem uwagi na "końcówki" i z rozpędu pisałem jako do faceta :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

No az tak nie musisz przepraszać:) rozumiem, ze moze to być dziwne iz grasuje po tym forum kobieta, ale czasami zycie lubi płatać figle i trzeba sobie jakoś z tym radzic i szukać ratunku:591:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Gość samababa

Skrzynia przełożona i miałam nosa, ze nie wiadomo jak długo pojezdzę numery takie same jak na mojej a auto przy 80km juz ma 2100 obrotów:mad::mad::mad:Nie mato jak Syrenka:). I co Wy na to Panowie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności