Skocz do zawartości
trafyc

Zarowka, podswietlenia pokretel nawiewow, co jest?

Rekomendowane odpowiedzi

:o Witam, kupilem zarowke podswietlenia nawiewow z obudowa (jak na zdjeciu), potem w chalpie z auta wymontowalem sama zarowke bez obudowy.

No i teraz nie wiem co robic zeby nowa zamontowac:

1.czy mam wyciagac obudowe starej zarowki z deski (nie wiem czy jest na pinach, czy na stale)?

2.Probowalem nowa zarowke wyciagnac z plastiku i nie da sie.

3.A moze sa dwa rodzaje zarowek w pokretlach, i musze ja wymienic w ASO (juz mi sie nie chce z nimi gadac)? :rolleyes:

zarowka nawiewu.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja niedawno wymieniałem te żarówki dramat po pierwsze sie do nich dostać walczyłem długo z tymi nawiewami.Co do wymiany żarówek ja wymieniłem z całymi obudowami nie chciało mi sie bawić w wlutowywanie samych żarówek z obudowy i wlutowywanie nowych.Do tego trzeba mieć bardzo precyzyjna lutownice więc nie warto się bawić no chyba że lubisz takie wyzwania.Ja swoje żarówki kupiłem w salonie skody po 12zł bo w salonie Vw krzyczeli za jedna 25zł masakra.Na allegro nie znalazłem ich przynajmniej wtedy jak szukałem.A ty gdzie je znalazłeś i po ile jeśli można wiedzieć???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem w ASO za 15zl, tylko moja zarowka wyglada inaczej tzn wyszla z pokretla bez tej czarnej plastikowej obudowy i nie wiem o co biega?:confused: czy ten plastik tez mam wyrwac z pokretla, czy mam inny rodzaj zarowki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarówka ma być w oprawie. Skoro wyjąłeś samą szklaną bańkę, to niestyty musisz usunąć resztę. Żeby to zrobić należy wąskim wkrętakiem odblokować zaczep. Wkrętak delikatnie przekładasz przez otwór w czarnej oprawce żarówki i naciskasz na "wąsa" z czerwonego (chyba) plastiku. Upierdliwa robota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal

wiem ze to dla was moze byc banalne ale jak mam sie dostac do tych zarowek,dopiero zaczynam przygode z passkiem i nie mam pojecia jak to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male sprostowanie, ta zarowka ktora dalem na zdjeciu to jest w nawiewach, natomiast to co ja potrzebowalem to podswietlenie pokretel nawiewu, tam jest tylko banka, w ASO im sie pojeb....

 

Michal do zarowki w pokretlach dostajesz sie tak:

-ustawiasz pokretlo regulacji nawiewu w pozycji 2 i ciagniesz do siebie az wyjdzie, troche sily trzeba uzyc,

-jak pokretlo zejdzie to zobaczysz zaroweczkke, i tu delikatnie peseta lub malymi kombinerkami lapiesz zaroweczke (delikatnie!!!!!) ;) i wyciagasz,

-potem wkkladasz nowa , pokretlo i idziesz na piwo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal

Wielkie dzieki chlopaki teraz wkoncu mi swieca:),i przynajmniej zrobilem to sam i nie musialem do mechanika jezdzic.Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pablok82

Mam pytanie !? zgasla deska, rozrusznik kreci ale nie zapala passat b5 1989r.! Co sie stalo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie !? zgasla deska, rozrusznik kreci ale nie zapala passat b5 1989r.! Co sie stalo??

 

nie dochodzi napięcie do nich

sprawdź czy na czarnym kabelku od stacyjki przy wyłączonym zapłonie masz napięcie, może masz zrobione na tym kablu podpięcie pod alarm, ukryty włącznik itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wtrącę się do tematu...

mianowicie może ktoś ma fotki dokładne tej żarówki z podświetlenia bo ja szarpie się ze swoja prawie dwie godziny i tylko 1mm się ruszyła i koniec nie mogę jej z nawiewu wyszarpać z żaden sposób....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trochę wtrącę się do tematu...

mianowicie może ktoś ma fotki dokładne tej żarówki z podświetlenia bo ja szarpie się ze swoja prawie dwie godziny i tylko 1mm się ruszyła i koniec nie mogę jej z nawiewu wyszarpać z żaden sposób....

 

Sprawdź czy wypustka na obudowie żarówki nie blokuje wyjścia (nie haczy o obudowę).

 

Ja też nawalczyłem się z żarówkami, ale u mnie był inny problem. Nie wiem dlaczego u mnie te prostokątne w ogóle nie pasowały. Otwór na żarówkę mam okrągły a nie jak wszyscy kwadratowy :) Panowie z VW rozłożyli ręce i zostało mi rękodzieło i skrobanie zaworek żeby je dopasować :D

 

p.s. udało się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość migass

ja też wymieniałem żaróweczki dwie, w nawiewie nad panelem środkowym, od strony kierowcy i pasażera. Faktycznie dramat zajeb... z tym żeby to otworzyć te białe plastiki gdzie sie znajdują zarówki ale wkońcu wydarłem te żarówki razem z tymi plastkikowymi czarnymi obudowami.

Chciałem tylko powiedzieć że niema sensu płacić za żaróweczkę 12 zł w skodzie czy jakimś innym ASO bo ja jedną kupiłem za 1zł w SzikU. Polutowałem wszysko i działa :). Pozdrawiam może sie komuś przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze Ktos mi pomóc i napisac jaka to zarówka jest konkretnie w pokrętle nawiewu. Ja wyjełem swoją i była tylko banka szklana bez plastików no i chce włozyc cos na jej miejsce... z góry Dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciężka sprawa z wyjęciem tego nawiewu. Jak juz się uda to odłączamy żarówkę wciskając plastyk na kostce i podważamy. Do wyjęcia żarówki z obudowy najlepiej posłużyć się cieniutkim śrubokrętem (precyzyjnym). Ten czerwony plastik ma ząbek, który trzeba wcisnąć. Inaczej żarówka nie wyjdzie. Między obudową, a żarówką jest specjalny rowek na śrubokręt. Może komuś się przyda:

 

DSC07991.jpg

DSC07994.jpg

DSC07997.jpg

DSC07996.jpg

DSC07986.jpg

Edytowane przez lukasz-po

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności