Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za czyszczenie EGR, pytanie do tych co się w to bawili, na noc nafta czy benzyna ekstrakcyjna? Naftę w castoramie dostane? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Naftę w castoramie dostane?
Tak dostaniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabieram się za czyszczenie EGR, pytanie do tych co się w to bawili, na noc nafta czy benzyna ekstrakcyjna?

 

Arku ja czyściłem z tym, że chłopaki na forum polecali do tego celu rozpuszczalnik toulenowy i ja nim czyściłem

a sam rozpuszczalnik kupiłem w hiper glazur na Świerczewskiej vis a vis shella przy Derdowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na wezwanie - Raport SM......

 

Z dostarczonych dokumentów ( tj. Raportu ze zdarzenia, świadectwa legalizacji, druk oświadczenia ) wynika, że wezwanie jest nie kompletne lub przesłano nie kompletną dokumentację z przeprowadzonej kontroli. Chciałbym zaznaczyć że fotografia twarzy kierowcy jest na tyle niekontrastowa, że nie mogę z całą pewnością stwierdziś iż należy ona albo do mnie, albo do któregoś z mioch krewnych lub znajomych. Zanim zaczne kogoś podejrzewać i ewentualnie oskarżać, proszę o wyjaśnienie kwestii dotyczącej zarzutu, tj. tego, czy w ogóle doszło do wykroczenia.

 

W dokumentacji brak jest kopii dokumentów potwierdzających o:

 

1. Zezwoleniu na prowadzenie kontroli, przy użyciu radarowego przyrządu do kontroli predkości , przez Straż Miejską wydanego i podpisanego przez odpowiednio odpowiedzialnego za rejon Komendanta Policji na wskazany czas kontroli, (Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2005 r. Nr 108, poz. 908, z późn. zm) art.129b ust.4, art. 129e. ust.1.)

2. Brak dokumentów stwierdzających o niewystępowaniu zakłóceń„ mechanicznych, elektromagnetycznych i innych mających wpływ na dokonywanie pomiaru przez radarowy przyrząd do kontroli prędkości wydanych przez właściwy Okręgowy Urząd Miar w formie oficjalnego pisma np. świadectwa legalizacji miejsca dokonywania pomiaru lub świadectwo homologacji miejsca dokonywania kontroli, miejsce musi spełniać wymagania wskazane w (Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 9 listopada 2007 r. w sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać przyrządy do pomiaru prędkości pojazdów w ruchu drogowym. Rozdział 4 &26.1.) tak jak urządzenia do radarowego pomiaru prędkości. Proszę o kopie tych dokumentów.

3. Brak dokładnego adresu ( lub nr słupka/posesji ) przy którym dokonywano w/w kontroli .

4. Brak danych o sposobie instalacji fotoradaru, jego osłonie, warunków zewnętrznych w czasie przeprowadzonej kontroli (temperatury , rodzaj gruntu na jakim posadowiono fotoradar, o kącie jaki oś fotoradaru tworzyła z osią jezdni w chwili pomiaru. Nieprawidłowe ustawienie kąta powoduje przekłamanie zmierzonej prędkości, więc niezachowanie urzędowego wymogu dokładności pomiaru urządzenia. Nie znając kąta pomiaru urzadzenia nie można określić rzeczywistej prędkości mierzonego pojazdu.) Można domniemać iż fotoradar stojąc w miejscu poddatnym na bezpośrednie dzialanie promieni słonecznych mółgl osiągnąć temperature powyżej 50 'C a wtedy pomiar jest niewiarygodny.

5. Brak danych funkcjonariuszy dokonujących kontroli lub instalujących urządzenie wraz z osobowym zezwoleniem do wykonywania kontroli wydanym przez KPP ( Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 18 lipca 2008r. w sprawie kontroli ruchu drogowego Dz. U. z dnia 18 lipca 2008 &14.4 )

6. Z fotografii wynika, że odblask lampy błyskowej fotoradaru odbił‚ się także od obcego samochodu widocznego na zdjeciu, oraz od dachu, a następnie powrócił‚ do obiektywu kamery fotoradaru. Mogę przypuszczać, że w ten sam sposób zachował się sygnał pomiarowy. Czy Straż Międzygminna jest w stanie skserować ten fragment instrukcji fotoradaru, albo pozyskać odpowiedź od producenta, które wyjaśnią, czy nie dochodzi do interferencji sygnałów pasożytniczych z sygnałem pomiarowym, a jeżeli dochodzi, to czy harmoniczne sygnału pomiarowego są eliminowane, a jeżeli tak, to jaka jest skuteczność takiej eliminacji ?

 

Dodatkowo proszę o wyjaśnienie, jak to się stało, że moim samochodem przekroczono jakoby prędkość 50 km/h, podczas gdy widoczny na zdjeciu fragment tablicy D-42 (początek obszaru zabudowanego), tj. miejsce, w którym dokonano pomiaru prędkości znajdowało się już poza obszarem zabudowanym a tu juz obowiazuje prędkość 90 km/h moja rzekomo zarejestrowana prędkość to 84 km/h.

 

 

W związku z w/w lukami proszę o przesłanie brakujących dokumentów. Wezwanie z przyczyn formalnych jest niekompletne i z tego tytułu nie ma mocy prawnej, co ma dla mnie jako osoby proszonej o wskazanie kierowcy ma szczególne znaczenie. Bez tych danych nie ma dowodu, że do wykroczenia w ogóle doszło. Na podstawie art. 61, ust. 1 i 2 Konstytucji RP domagam się przesłania mi kopii dokumentów, wymienionych powyżej. Jeżeli takich nie otrzymam, będę mieć podstawy do przypuszczenia, że Straz Miedzygminna w Pyrzycach , takowych nie posiada

 

 

Ciekawe co opowiedza na moje pisemko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Mr. X , więc muszę się uzbroić w ten że rozpuszczalnik :) coś jeszcze mogę potrzebować? szczotka jakaś druciana? czytałem że też się nada szczoteczka do zębów :)

Nadal nie zwalczyłem samo wyjącego alarmu i najprawdopodobniej wilgoci która gdzieś sobie siedzi w tylnej klapie, czy ten czujnik który jest za to odpowiedzialny znajduje się w samym mechanizmie zamka czy w tym białym głębiej schowanym pudełeczku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek ale dałes do wiwatu. :rotfl:

Skąd brałeś te dane dotyczące radaru i podstawy prawne. Chyba sam tego nie pisałeś?

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba sam tego nie pisałeś?[
No jak nie jak tak. Na forum prawnym jest 93 strony i od wczoraj je czytalem zobaczymy czy sie oplacalo:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jak nie jak tak. Na forum prawnym jest 93 strony i od wczoraj je czytalem zobaczymy czy sie oplacalo
To w takim razie mój szacuneczek :padam:

Myślę że się opłacało bo jak panowie ze straży wiejkiej doczytają i przetłumaczą wszystkie kruczki prawne będą musieli wynająć niezłego "papugę". :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę że się opłacało bo jak panowie ze straży wiejkiej doczytają i przetłumaczą wszystkie kruczki prawne będą musieli wynająć niezłego "papugę"

 

No dokładnie - pocisnąłeś ostro :dobrze - nie zapomnij dać nam znać jak się to zakończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek luknij na to: [ame]

[/ame]

Muza jest dobra na początku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - pełen szacun za taki wywód :dobrze

 

---------- Post added at 18:43 ---------- Previous post was at 18:42 ----------

 

Na 100% opadnie im kopara i to na samą glebę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie nie uda to mowi sie trudno ale na pismo musza odpisac wraz z kompletem dokumentow a nic mi za to nie moga zrobic. Bo jak czytam ze SM wystawiaja po kilka tys mandatow z czego tylko kilkanascie jest za inne wykroczenia to krew mnie zalewa. Ich metody leje deszcz ze psy w budzie siedza a oni foto robia, ale na to tez jest & bo mozna sie podpiac ze wilgotnosc powietrza przekracza X% chyba ze robili w tym czasie pomiary i nie przekraczalo max wymaganej wilgotnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W odpowiedzi na wezwanie - Raport SM......

Tomek jestem pod wrażeniem :) a może "oni" też czytali te forum prawne i mają już gotowe odpowiedzi :) ciekawy jestem co Ci odpiszą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tomek jestem pod wrażeniem a może "oni" też czytali te forum prawne i mają już gotowe odpowiedzi ciekawy jestem co Ci odpiszą
\

 

A może "oni" tez czytaja ten wątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A może "oni" tez czytaja ten wątek
Jeśli czytają ten wątek to znaczy ze są miłośnikami passata, a jeśli są miłośnikami tego super auta tzn. że wśród nich też ktoś jeździ tak wspaniałym autem. Jeśli jeździ tak wspaniałym autem i czyta ten wątek to powinien się wstydzić że wystawia mandaty kierowcom tego forum. Eeeee.... nie wierzę pewnie jeździ jakąś Laguną. Chociaż opowiem wam dzisiejszy przejazd z Mielna do domu. W okolicach Rymania wyprzedziłem Citroena C5. Jechał dość szybko, ale się do mnie przykleił. Nagle słyszę na CB - Kolego czarnym passatem jesteś na radyjku? - Jestem - spodziewałem się jakiś nieładnych uwag że mu zajechałem drogę albo cóś, ale nie koleś jadąc za mną zwrócił mi uwagę że autko puszcza fioletowy dymek i prawdopodobnie kończy mi się motor. Zapewniał mnie że się na tym zna bo zajmuje się dieslami. Troszkę mnie to zaniepokoiło ale mu mówię że jestem przed wymianą filtrów i czyszczeniem turbinki bo mam wgrany sofcik. Nic pozwoliłem mu się wyprzedzić i dalej pomykałem. ale koleś pyta gdzie lecę mówię że do Goleniowa, on odpowiedział że gna do niemiec i powiedział że pomoże mi wyprzedzać. Jak powiedział tak zrobił. Czułem się jakbym z kimś z was leciał do Spały tzn. na zakrętach z podwójną linią mówił kiedy mogę wyprzedzać. Tak że do Nowogardu sobie tak pojechaliśmy i tam się zgubiliśmy. Oczywiście za Nowogardem starałem się go dognać ale zjeżdżając na Świnoujście spróbowałem się z nim połączyć złapaliśmy się na radyjku i ślicznie mu podziękowałem za miłą drogę. Jazda z Koszalina do domciu ok 40.min. Jednak ci kierowcy żaboojadów nie są takimi bucami. :P

A propo's co to za rejestracja ZSL ? Bo taką miał na tym Citroenie, aaa i napis naprawy silników diesla i jeszcze coś w tym rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A propo's co to za rejestracja ZSL

 

Słupsk a właściwie powiat Słupski.

Widać trafiłeś na normalnego człowieka a że akurat nie jeździ Passatem... no cóż - nie wszyscy wiedzą co dobre ;) (ja też nie jeżdżę ale tylko dlatego że mnie nie stać na to :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niech sobie czytaja ale ja po przeczytaniu masy stron co oni musza posiadac , zezwolenia itp a do tego sie nie stosuja tylko gdzie im bardziej pasuje to stawiaja. Mowie nie uda sie trudno ale przynajmniej probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisał J@ceq

A propo's co to za rejestracja ZSL

 

Słupsk a właściwie powiat Słupski.

 

a właśnie, że nie bo ZSL to Sławno, powiat słupski ma GSL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jednak ci kierowcy żaboojadów nie są takimi bucami.

 

Bo wiekszosc tych kierowcow to ludzie ktorzy maja pieniadze na kaprysy francuzikow = ulozeni psychicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a właśnie, że nie bo ZSL to Sławno, powiat słupski ma GSL

 

Dokładnie a z miasta Słupska mają GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności