Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

to byl muss;] moj pasat jest wydarty z rak taksiarza wiec nie wygladal dobrze z bitym bokiem wiec troche go upiekrzylam:) moge miec problem z dojazdem, bo ten stary dziadek czasem ma fochy i nie lubi odpalac na zawolanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma sie co mazac, jest jak jest.

 

Chcialem sie pochwalic nowa zabawka Alfa 166 - 2,5 benzin

 

Napęd na przod czy na cztery kopyta? Bo jak tylko na przod to jajec nie urywa niestety...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
IMAG0237.jpg :) tak wyglada z profilu ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to fakt dupy nie rwie przod.
Zielony Maksa cytował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skminilam -.- nie obczajam forow, aczkolwiek poszukuje info na temat auta. wiec wybacz za pomylke - kazdemu moze sie zdarzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kazdemu moze sie zdarzyc...

 

spoko bez spinek;D odnośnie paska z tym odpalaniem to może do jakiegoś mechaniora trzeba się udać =]

 

Napęd na przod czy na cztery kopyta? Bo jak tylko na przod to jajec nie urywa niestety...

 

a twój AFN urywa ? :D

Edytowane przez irift

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu.

Cały dział B4 do Twojej dyspozycji - najpierw szukaj, później pytaj (w wyszukiwarkę wpisuj słowa nie używając polskich znaków).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napęd na przod czy na cztery kopyta? Bo jak tylko na przod to jajec nie urywa niestety...

 

Tylko na lewe przednie kolo ma naped i bede sie spieral ze napewno bardziej urywa jajca niz AFN z napedem na 2 kola :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

handluje ktoś w Szczecinie naklejkami ;) typu stickersbomb itd ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kontakt do pewnego goscia od wlep;] nazywa sie Konrad ;) polecam;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na lewe przednie kolo ma naped i bede sie spieral ze napewno bardziej urywa jajca niz AFN z napedem na 2 kola :-)

 

Ja nie twierdze, ze AFN urywa tylko przy takiej mocy naped na przednią oś to śmiech na sali. Nie ma po prostu jak tej mocy oddać na koła. Co innego napęd na tył, zupełnie inne odczucia a co dopiero jakies quatro lub quadri ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko na lewe przednie kolo ma naped i bede sie spieral ze napewno bardziej urywa jajca niz AFN z napedem na 2 kola :-)
Hahaha, Maks, dobrze dałeś :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie twierdze, ze AFN urywa tylko przy takiej mocy naped na przednią oś to śmiech na sali. Nie ma po prostu jak tej mocy oddać na koła. Co innego napęd na tył, zupełnie inne odczucia a co dopiero jakies quatro lub quadri ;)

 

Przy okazji porozmawiamy o tym;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maksiu musisz zmienic nick na Mariano Italiano:P

gratki z zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moge miec problem z dojazdem, bo ten stary dziadek czasem ma fochy i nie lubi odpalac na zawolanie

 

Zawsze sie znajdzie odpowiedni lekarz na takie problemy starych aut ;)

 

Przy okazji porozmawiamy o tym

 

dokładnie, tyle ile ludzi tyle opinii na dany temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Maksiu musisz zmienic nick na Mariano Italiano:P

gratki z zakupu

 

oj tam oj tam :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie twierdze, ze AFN urywa tylko przy takiej mocy naped na przednią oś to śmiech na sali. Nie ma po prostu jak tej mocy oddać na koła. Co innego napęd na tył, zupełnie inne odczucia a co dopiero jakies quatro lub quadri ;)

 

Ja jakoś nie mam z tym problemów, a też ma na przód tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie ma po prostu jak tej mocy oddać na koła.

Idąc twoim tokiem rozumowania tył też nie ma jak oddać bo to nadal tylko 2 koła... więc co za różnica? Skoro tak twierdzisz chyba wiesz o czym mówisz...

Aż zacytuję pewną wypowinedź, która wg mnie idealnie opisuje to co napisałeś tzn. o wyższości jednego napędu nad drugim:

dyskusja troche o wyższości świat nad wielkanocą

 

Każdy ma swoje zalety i wady

 

FWD, najmniej części, najwięcej wybacza niedoświadczonym kierowcom bo sam "wyciaga" na prostą, ma najmniejsze straty w układzie przeniesienia napedu i jest mu "łatwiej". Dzieki temu wszelkie Type-R co ma niekoniecznie wielką moc i FWD łoi mase samochdów RWD i 4x4 ale znacznie mocniejszych na torach. Niestety słaba trakcja na starcie, i gorzej skręca bo kąt skretu koł jest ograniczony przegubami napędu.

Gorsze rozłożenie masy w samochodzie, nie bardzo da sie pojechać "efektownie".

 

RWD, klasyka. Ale droższy, cięższy, bardziej skomplikowany układ. Wymaga wiecej uwagi i wybacza mniej na drodze. Dobra trakcja na starcie ale duze straty w układzie przeniesienia napędu w wersji silnik z przodu napęd z tyłu.. w wypadku silnika z tyłu dla odmiany kłopoty z chłodzeniem całości

pozwala lepiej wywazyc samochód ale ogranicza konstrukcyjnie samochód bo trzeba na tył ciągnac tunel z wałem napędowym kosztem miejsca w kabinie.

 

4x4, potencjalnie najbezpieczniejszy i najbardziej uniewersalny z napedów, pozwala zachowac kierowalnosc i naped nawet w ekstremalnych warunkach. Ale to jest najcięższy, najbardziej skomplikowany i najdroższy w utrzymaniu układ napędowy. ma też duże straty w samym napędzie czyli wymaga znacznie wiekszych mocy od silnika. Co z kolei znowu oznacza koszty.

 

---------- Dodano o 20:59 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:58 ----------

 

Ja jakoś nie mam z tym problemów, a też ma na przód tylko.

Ty byś miał 500KM to byś jaj nie urywał tylko tą dzidą jeździł :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej dalej nie bity. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności