Skocz do zawartości
Gość bebpl

Olej w manualnej skrzyni biegów (jaki, co ile wymieniać)

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy markowy 75w90 a miksola dolej sobie do głowy ;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

witam ja rok temu mialem podobny problem. padla mi skrzynia a ze koszt naprawy przewyzszyl cene uzywanej wiec kupilem druga. po zamontowaniu sie przejechalem (byla zima) ciezko biegi wchodzily. sprawdzilem olej a tam jak smola i byl to mineralny hipol. odrazu zlane zostalo i wymienione na syntetyk Mobil1 75w90 bodajze.(skrzynia nie byla niczym plukana od srodka. dalem niecale 100zl w sklepie za dwa litry i jeszcze mi zostalo. po wymianie calkiem inna skrzynia. od tego czasu zrobilem 40tys km i olej dalej jak nowka. nie polecam mineralnych ani zadnych innych polskich oleji do skrzyn na lato moze i ok ale na zime to morderstwo dla skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

dobra to kupuje vavoline :)

kuczlaw chodziło mi o miksola ale syntetyka:) no w głowie troche by sie przydało <hahaha>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adamis

Dlaczego niektórzy z was podchodzą do oleju w skrzyni tak samo jak do oleju w silniku?Mikronowe opiłki nie stanowią żadnego zagrożenia dla pracy skrzyni,dlatego producent pisze,że syntetyku się nie wymienia.On się tam w zasadzie nie zużywa.To nie są te same warunki pracy,co w silniku.

Miałem audi 100z '87 i tam też stało jak byk-oleju w skrzyni się nie wymienia.

A niby dlaczego polski syntetyk miałby być gorszy od innych.Jest tak samo dobry.

Mi się raz Castrol na masło przerabiał,choć nie był z niczym mieszany,a znikał w zastraszającym tempie,a Lotos-spoko.

Obecnie wszystkie oleje można mieszać ze sobą,dlatego płukanie nie ma sensu.Resztki mineralnego w skrzyni nie zaszkodzą nowemu syntetykowi w niczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

adamis wkładam nową skrzynie wiec po co mam mieć później jakieś niespodzianki ?? wiec wymieniam tez olej, wychodzę z tego założenia "jak coś robić to robić raz a dobrze" :)

 

a co do mieszania oleju to bym sie z tobą nie zgodził polecam przeczytanie kilku charakterystyk co nie których olejków (płukanka ma sens):)

 

pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawdzic poziom oleju w skrzyni biegow, jest jakis bagnet albo ki czort ? Silnik to 1Z. Tez czytalem o tym w serwisowce, ze oleju sie nie zmienia, dlatego zawsze jezdzilem nie myslac o skrzyni nawet. Ktos wczesniej jednak napisal, ze jego poziom nalezy sprawdzac i ew. dolewac. U mnie to nie bylo sprawdzane od 60 kkm, takze chcialbym sprawdzic chociaz, a nuz cos tam ucieka i jest ponizej poziomu. Prosze o odpowiedz.

 

pozdrawiam Darek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykręca się śrubę wlewową, która jest z boku i jeśli zacznie wyciekać to jest OK, a jeśli nie to jest za mało.

Niewymienialność oleju w skrzyni polega na tym, że zużywa się po ok. 300.000, a na zachód od Odry nikt tak długo autem nie jeździ, więc dla przeciętnego użytkownika tego oleju się nie wymienia przez całą żywotność samochodu.

Olej do VW powinien spełniać normę VW 501.50 i co ciekawe nie spełniają jej oleje najwyższej klasy GL-5 (bo są podobno "za śliskie" i synchronizatory nie dają rady)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

A czy możliwe że od złego oleju jak zimny to wchodzą biegi ciężko? ja niby mi wymienili na shella w skrzyni i od tego czasu jak zimny to 2 ciężko wchodzi. MOże więc olej ma znaczenie co wy na to prosze o odpowiedź bo się mecze z tym tematem juz pare dni a mechanik mówi że to na 100 nie od oleju bo wlali dobry wi9ęc z kąd zmiana po wymianie???

 

Proszę o odpowidż bo nie wiem co robić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

apollo wlasnie tak. zly olej objawia sie tym ze biegi na zimnym zle wchodza. wlej mobila1 75w90 i bedziesz zadowolony. wejdzie dwa litry niecale ,koszt niecala stowka. ale za to mniej nerwow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

Dzięki wielkie Włąśnie musze go zapytać jaki to był ten shel bo może wlali mineralny albo pół syntetyk bo ten 75W90 to pełny syntetyk

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

tak to jest pelen syntetyk. niema sprawy 3m sie powodzenia zycze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

NO i byłem dziś rano kazałem mechanikowi się przewieść bo mi ciężko chodzi silnik zimny bo mam do niego 500 metrów i wsiadł mówi że wszysko chodzi delikatnie myśle co jest chwile temu ciężko wsiadłem ja i tak ciężko chyba mam mało mięśni i nagle od 5 dni nie umiem wrzucaćbiegó mówie do niego.. Pytam jaki olej a on shell 80w90 i mówi że to półsyntetyk ja odrazu na internet a tu niespodzianka to olej mineralny i owszem do skrzyni.. Zaraz tam wpadne i go chyba rozniose jak mi nie wymieni na 75w90 syntetyka...

POzdrawiam Dzięki za opinie

 

i kupiłem sam olej 75w90 sae vavolin pełny syntetyk drogi bo 43 zł za litr taki mi doradzili w sklepi gościu mówił że ma tez passata i taki wlał powinno mówi się wszystko polepszyć..

Ważne żemechanik kase zwrócił jak zlewał to był gęsty i to bardzo..

POwinno działać dobrze

 

głupota ludzkanie zna granic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fazol

powinna ci już dobrze chodzić jak ja kupowałem valvoline to płaciłem 34zł/ litr

 

przeczytaj sobie kilka wątków związanych z nieodpowiednim olejem w skrzyni (polecam lekturę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

I wsiadam dziś rano do samochodu odpalam ruszam i co i co wszystko jak w zegarku elegancko więcolej ma znaczenie uczcie się na czyiś błędach panowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak u mnie w mrozne dni ciezko wchodza biegi do mommentu rozgrzania silnika to trza zalac Mobil1 75W90 syntetyk i powinno polepszyc prace skrzynki o ile dobrze zrozumialem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czaro 35i

tak adamo88 dobrze zatrybiles. nie koniecznie mobila moze byc inna firma ale koniecznie pelen syntetyk 75w90 tylko ze moim zdaniem mobil to jedyny sluszny olej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość apollo

mnie w sklepie polecili castrola lub właśnie valvolaina niby najlepszy>> wymień i zobaczysz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość brzesiu

Ja u siebie wymieniłem na castrola taf X , to ten co spełnia normę VW i generalnie nie godzi lepiej a wręcz delikatnie gorzej.

 

Podobno w naszych skrzyniach orginalnie jest zalany jakiś ELF trzeba by było poszukać jaki dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam może głupie pytanie :) mogłby ktoś dokładnie powiedzieć któredy sie wlewa ten olej :) silnik taki jak w opisie

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to o taki olej chodzi??

czy 1 litr wystarczy do skrzyni w moim pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności