Skocz do zawartości
DJ.Tuning

Tylne lampy do B3

Rekomendowane odpowiedzi

Spotkał się ktoś z was z leksusami albo diodówkami do passata B3 kombi ? mam zgryz bo mażą mi się czyste światełka tylko że nigdzie nie mogę namierzyć nic innego niż seryjne fabryczne lampy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spotkał się ktoś z was z leksusami albo diodówkami do passata B3 kombi ? mam zgryz bo mażą mi się czyste światełka tylko że nigdzie nie mogę namierzyć nic innego niż seryjne fabryczne lampy

Niestety, tylko samoróbki, które i tak wyglądają najpiękniej.

Ja mam taki pomysł, na to, ale póki co czasu i pieniędzy brak:

Do zwykłych lamp dorobic z pleksiglasu/poliwęglanu jednolite "szkło", najlepiej czerwonego (transparentny), wywalic srodek starej lampy i odblaski zastąpic kolejną warstwa poliwęglanu z dziórkami na diody - pomalowaną lakierem chromowym (nie musi to spełniac, żadnej roli poza maskujaca płytki drukowane z diodami) do tego diody zlutowane na płytkach.

Poglądowo, chodzi o wykonanie czegoś takiego:

A8 led lights

Zawsze mi się podobały jednolitego koloru światła tylne wykonane w technice led, ale nie srebrne, nie czarne, a czerwone, bo spasują do wszystkiego.

 

Pomysł, śmiały, z polotem, napewno nie tani, ale wyjątkowy i piekny w formie. Teraz trzeba sobie zadac pytanie czy wart włożonej pracy i pieniędzy - moim skromnym zdaniem taaaaak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to ja poproszę jakieś instrukcje odnośnie strony elektrycznej takich lamp czyli jak podpiąć to tak żebym wszystko miał na diodach, żeby się nie furało i żeby psy się nie przywalały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok to ja poproszę jakieś instrukcje odnośnie strony elektrycznej takich lamp czyli jak podpiąć to tak żebym wszystko miał na diodach, żeby się nie furało i żeby psy się nie przywalały.

Jesli się pytasz jak to podpiąć, to lepiej się za to nie bierz. Trzeba sobie zaprojektować płytki, i wszystko razem ogarnać, ale to trzeba większą wiedzę z elektroniki posiadać. Lepiej to zlecic komuś kto się na tym zna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli się pytasz jak to podpiąć, to lepiej się za to nie bierz. Trzeba sobie zaprojektować płytki, i wszystko razem ogarnać, ale to trzeba większą wiedzę z elektroniki posiadać. Lepiej to zlecic komuś kto się na tym zna.

 

wiadomo że bez odpowiedniego sprzętu w domu nie dopracujesz takiej lampy dokładnie i zawsze będzie to wyglądało jak tandeta. Mnie interesuje aspekt prawny takiej lampy bo jak by nie było to samoróbka i nikt nie wystawi na coś takiego homologacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wiadomo że bez odpowiedniego sprzętu w domu nie dopracujesz takiej lampy dokładnie i zawsze będzie to wyglądało jak tandeta. Mnie interesuje aspekt prawny takiej lampy bo jak by nie było to samoróbka i nikt nie wystawi na coś takiego homologacji.

No niestety to jest sztuka dla sztuki. Prawa obejść się niestety nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tak zrobić można ale to będzie na aucie jeździć do momentu jak jakiś pies zabieże dowód i w dodatku będzie miał podstawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zna ktoś może firmę z Podkarpacia która by mi takie ślićniusie diodóweczki zrobiła?

 

Elektryk i ktoś kto dobrze operuje kształtowaniem poliwęglanu. O firmie która robi takie rzeczy nie słyszałem, a jeśli taka jest to się podpinam pod pytaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety żadna firma z którą negocjowałem nie podejmie się wykonania lamp. Dowiedziałem się że leksusy z B4 pasują bez problemu, ale jak zobaczyłem jak to na aucie wygląda to zwątpiłem.

Ale znalazłem takie:

aab32f0629e813dfm.jpg

 

 

I zastanawiam się czy by pasowały, są to lampy z corrado, jak wiecie coś na ten temat to bardzo proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dj. Tuning, a wydawalo mi sie ze zbierasz hajs na profi zawias :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampy z Corrado na 100% nie pasują - trzeba spawac blachy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dj. Tuning, a wydawalo mi sie ze zbierasz hajs na profi zawias :)

 

Teraz robię silnik

Potem Zawias

A przy lakierze pójdą i światła więc szukam odpowiednich pod styl w jakim robię auto ale na razie kupa bo do corrado mają jednak zupełnie inną konstrukcję, do B4 znalazłem na razie tylko Lexusy. Nie wiem jak światła od na przykład od Bory, albo Vento bo na pierwszy rzut oka mają podobną konstrukcję, tylko czy by pasowały bez kombinowania z blachami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne z wymienionych przez Ciebie świateł nie podejdą bez przeróbek do b3-ki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żadne z wymienionych przez Ciebie świateł nie podejdą bez przeróbek do b3-ki.

 

Dokładnie.

 

Ale zawsze możesz być tym pierwszym i zrobić rzeźbe pod lampy np. z Ventyla lub Corrado :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dokładnie.

 

Ale zawsze możesz być tym pierwszym i zrobić rzeźbe pod lampy np. z Ventyla lub Corrado :)

Temat do zastanowienia. Zobaczymy co uda się znaleźć zanim zrobię, to co mam zaczęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamykam, jak beda jakies nowe pomysly otworze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Odświeżamy kotlecika.

 

Tak jak obiecałem jak tylko załatwię sprawę zawieszenia i kilka technicznych podstaw, wrócę do tematu tylnych lamp.

 

Oczywiście w trakcie dużo myślałem o tym jak rozwiązać problem tego że lexy wyglądają krótko rzecz ujmując do d**y a clear'ów nikt seryjnie nie produkuje. Uparcie drążyłem temat i znalazłem kogoś kto mi może takie lampy zrobić na bazie oryginalnych.

 

Wysłałem do niego Vt mojego tyłu z lampami typu clear i dostałem odpowiedź że bez problemu może zrobić takie lampy w każdym zestawieniu barw. Również i ledy.

 

Tak sobie pomyślałem że może ktoś z was chciał by żeby jego tył wyglądał tak: 7cecbe0d012bed97m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem że nawet calkiem fajnie wygląda i bym reflektował takie lampki :) byle by były przyciemnione :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności