Skocz do zawartości
Gość luki88

Ile palą wasze passaty?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GUPETTO

TDi 90koni w miescie jak jezdze do pracy to tak koło 6 ropy,a na trasie jeszcze nie testowałem,ale w marcu troche jazdy bedzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego paska testowałem zalewając zbiornik pod korek, następnie robiłem ok. 100 km i znów lałem pod korek i oto wyniki: trasa (przy 100km/h) 4,7; miasto - 5,5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 2,0 na pełnym pali w trasie w granicach 6l benzy polskiej 7l ukraińskiej w mieście to odpowiednio 8l PL 11l UA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość GUPETTO

Spoko, ale nie kazdego stac by zatankowac pod przysłowiowy korek Paska.

Ja tak sobie przeliczam po wskazniku i po kilometrach,ale fakt faktem=

Zatankowac do pierwszego odbicia, na 1 stacji,przejechac 100km i znow zatankowac na tej samej stacji i ten sam dystrybutor oczywiscie i mozna wstepnie powiedziec o jakiejs normie wedle własnego sandała:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

W domu mam dwa paski mój 1,9td azz pali mi około 7,2 po mieście (poznań) jeżdżę głównie w godzinach szczytu i robie 100-200 dziennie, Ojca 1,6 tdi w tych samych warunkach pali około 6,5-6,9 (zależy jak mocno nadepnie:P), a na trasie to schodzi do 5,4. Jeśli chcesz jeździć dynamicznie i po mieście to polecam 1,6 tdi naprawę czuć jak ucieka spod nogi:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość oli

Passat b4 1.9 tdi afn pali skurczybyk tyle ile mu naleje ,a tak poważnie to srednio 7 w miescie a poza miastem to zależy jak mi sie spieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. mam pytanko. od miesiaca jezdze passacikiem b4 1,9 td i wydaje mi sie ze pali troche duzo a mianowicie ok 8 na miescie. czy to normalne spalanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dużo, ale to zależy od kierowcy. Jeżeli na każdym biegu jest przeciągany do 3500 obr/min albo i więcej to może tyle być. Jesli kierowca delikatnie operuje gazem, samochód nie jest w pełni obciążony (ładunek, przyczepa), hamulce nie blokują kół, ma dobrze ustawiony rozrząd, sprawny termostat itp. to nie powinien tyle spalić. Mój w trasie do pracy i z powrotem (jeżdzę sam pustym autem, łącznie 50 km dziennie: miasto z kawałkami pozamiejskimi) zadowala się około 6 litrami na 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc mój pali 1.9 tdi 110 km 2000r średnio jakieś 6.6.5 to najwiecej ile mi spali zatankuj do pelna i tylko na tej samej stacji i ten sam dystrybutor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi wyszło po mieście coś ok 7.5 l/100 orientacyjnie, ale jeśli tylko ja jeżdżę autem (bo czasem jeździ brat i jest gorzej wtedy), ale jeżdże najwyżej kilka km dziennie czyli do miasta i z powrotem. Poza tym u mnie jest troszkę inaczej bo ja mam co prawda taki silnik jak ty (1.9td aaz) ale mam też intercooler. U mnie końcówki wtrysków nie są już w najlepszej kondycji i są do wymiany, to też może być powodem takiego spalania. Ale jak poprzednicy mówili, wszystko zależy też od techniki jazdy, od tego czy ci nie trzymają hamulce, od ciśnienia w oponach, od stanu silnika i takie tam. Na początek spróbuj tego o czym mówi kolega rafalhubert oraz sprawdź ciśnienie w kołach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tak wychodzi 5,2-5,3 l/100km.

Jezdze okolo 100-110km/h po jednojezdniowych krajowkach i 120-130km/h po dwujezdniowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie był okres gdzie auto zwiekszyło spalania az o ok litr na 100Km. Od razu poszedł na kanał i okazało sie ze pompa nieszczelna byla... teraz jets ok i pali 6... Twoje 8 to tez wydaje mi sie troche duzo.. jesli uwazasz ze styl jazdy jest ok to szukaj winy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mi tak wychodzi 5,2-5,3 l/100km.

Jezdze okolo 100-110km/h po jednojezdniowych krajowkach i 120-130km/h po dwujezdniowych.

U mnie jest podobnie tymi samymi osiagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio po uszczelnieniu dolotu powietrza pali autko mniej w trasie przy prędkości od 80-120km/h przejechałem 130km za które zapłaciłem 18zł czyli niecałe 9l/100km lpg w trasie łyknie i nie mam z ubożonej mieszanki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam B4 19 TDI 90 KM i w miescia 5.8-6.0l/100 w trasie 5l/100 :)

pozytywnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 1,8 rp a pali jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toledo TDI symb. ALH 1,9 90PS mierzone za kazdym razem gdy na trasie i w miescie zawsze do pelna: trasa 5,02, kombinacja miasto/trasa 5,2

 

35i 1,8 ABS 90PS trasa:7,1l bez szalenstw, miasto i trasa zwlaszcza do 20km co najmniej 10l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wszyscy to wszyscy :D Mój AAA średnio pali w mieście 12-13l benzyny na 100km a nie oszczędzając go to nie chciał mi więcej wciągać jak 15-16l/100km. Natomiast na trasie przy spokojniej jeździe 9-10l/100 a "śpiesząc się" 12 i nawet 13l/100. Ojciec kiedyś miał 90KM i takie skrajne wielkosci na benzynie to 9-12l/100km. Gazu tenjakże prosty silnik niestety będzie potrzebował zawsze trochę więcej.. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passatb5

jak kolega wyżej napisał ostatnio w trasie tak do 130KM i rożne wyprzedzania wyszło mi 9,5L dobry wynik jak na 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
passatb5

jak kolega wyżej napisał ostatnio w trasie tak do 130KM i rożne wyprzedzania wyszło mi 9,5L dobry wynik jak na 2,8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności