Skocz do zawartości
Gość gary6

dziwne zachowanie centralnego i szyb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gary6

Witam.Mam taki problem.Otóż mam passata b4 96r Pacyfik, i posaidam centralny zamek na pilota z alarmem. Kiedy zamykam auto z pilota jest ok(szyby sie domykaja auto sie zamyka) ale kiedy otwieram samochod to automatycznie otwieraja mi sie o jakies 5 cm obie szyby:confused:Nie wiem czemu tak sie dzieje.Kiedy nacisne jeszcze raz guzik otwierania opuszczaja sie o kolejne 5 cm. a kiedy wcisnę zamknij to auto normalnie sie zamyka i domyka szyby.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem tkwi w centralce alarmu sterowanej pilotem. Prawdopodobnie ustawiony jest zbyt długi czas impulsu otwierania drzwi (symulacja otwarcia drzwi i opuszczenia szyb przez dłuższe trzymanie kluczyka w pozycji otwarte) Znależć należy instrukcję programowania centralki i zmienić czas impulsu otwierania na np 10s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak długim impulsie otwierania (10s)szyby opadną na max.

Należy skrócić czas otwierania do minimum.

 

Jeśli było tak od początku czyli fabrycznie i nie da się z tym nic zrobić, to niestety potrzebny będzie dodatkowy przekaźnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam zakładałeś centralkę czy już była?

po zamknięciu odczekaj 10 sekund i otwórz, czy dzieje sie tak samo czy tylko otwiera się central bez szyb na 5cm? (ja tak mam w jednym aucie że gdy zamknę i odrazu otworzę to szyby drgają, gdy otworzę po kilku sekundach jest ok, nie przeszkadza mi to bo bezpośrednie otwieranie po zamknięci zdarza sie niezmiernie rzadko)

jaka to centralka?, czy ma moduł komfortu i czy jest aktywny? jaki masz czas trwania impulsu?

owszem, można zrobić to co koledzy proponują poniżej ale weźmy pod uwage że przy tej konfiguracji może nie działać wtedy także domykanie szyb bo sygnał będzie za krótki (to wszystko oczywiście zalezy od ustawienia i sposobu podłaczenia centralki i opcji komfortu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jafo masz rację pomyliłem się (literówka miałem na myśli 1s minimum) a nie 10s. Tak sobie myślę że może zamienione są też przewody sterowania otwierania z domykaniem na wyjściu z centralki ale nie wiem jak na razie jaka to centralka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gary6

Auto kupilem 3 dni temu. Po zakupie wszystko bylo ok z tym alarmem i szybami.Jak moge sprawdzic ta dlugosc impulsu i rodzaj alarmu(komfort czy aktywny)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy możesz na poczatek sprawdzić to co pisałem wcześniej (otwórz centrala nie od razu po zamknięciu a odczekaj 10-15sekund, czy wtedy też szyby sie otwierają?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gary6

Dziwna sprawa.Dzisiaj rano centralny dzialal normalnie,szyby sie nie otwieraly kiedy otwieralem autko. Ale kiedy np otworze szybe i zamkne z pilota centralnym szyba sie domyka i auto tez sie zamyka(czyli gitara).Ale kiedy otwieram autko z pilota szyby sie opuszczaja:/

 

"edde czy możesz na poczatek sprawdzić to co pisałem wcześniej (otwórz centrala nie od razu po zamknięciu a odczekaj 10-15sekund, czy wtedy też szyby sie otwierają?)?"

 

Robiłem jak kazałeś ale to nic nie daje syzby sie otwieraja przy otwieraniu centrala:/

 

Myśle ze problem pojawia sie po otwarciu szyby, bo wczesniej tzn. dzisiaj rano po calej nocy auto otworzylo sie normalnie(szyby sie nie opuscily. macie jakas koncepcje na zrobienie tego??

z gory dzieki z aodpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gary6

Przed chwila poszedlem sprawdzic jeszcze raz czy szyby sie otworza.I co sie okazalo Edde miales racje, tylko ze musialem poczekac troche dluzej kolo 2-3 minut i szyby sie nie otworzyly podczas otywierania centralnego. Teraz mam pytanie czy da sie zmniejszyc jakos ten czas??

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, wsiadasz do autka zamykasz go i otwierasz nasłuchując gdzie pykają przekaźniki, przeważnie jest to w okolicy deski rozdzielczej przy kierownicy, koło bezpieczników itp. ale może być też pod tylną kanapą, w bagażniku itp.Może jest jakaś dodatkowa dioda świecąca oprócz tej w drzwiach kierowcy to wtedy kabel cię zaprowadzi, jeżeli nie ma to powędruj drogą przewodu syreny bowiem dróg jest wiele.....

Jak namierzysz centralkę to musisz znaleźć na niej naklejkę z nazwą lub symbolem alarmu. Potem zobaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności