Skocz do zawartości
Gość skoczek

podkręcenie mocy o 10KM w AFN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skoczek

witam... słyszałem ostatnio, że w silnikach AFN można podkręcić moc o jakieś 10 koników... przez dodanie większej dawki powietrza... operacja prosta... bez żadnych chipów, programów... czy to prawda...? jeśli TAK to czy to nie zaszkodzi w jakiś sposób turbinie lub silnikowi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

a jak chcesz dodać wiekszą dawkę powietrza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczek

przez podłączenie auta do laptopa, VAGiem... tak mi powiedziano... że jest taka możliwość... tak słyszałem, a nie jestem specjalistą... podobno można zmienić ustawienia... dlatego pytam !!! czy ktoś słyszał o tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moc jest z powietrza? Jeśli tak, to ja montuje kompresor a dolocie;)

Jesli by to była prawda, było by tu mase tematów, było by nawet faq, myślisz że tylko ty byś chciał miec +10 KM za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczek

w zasadzie bez powietrza byś daleko nie dojechał, spróbuj pojechać na zapchanym filtrze powietrza ... przez dodanie powietrza wzrasta ciśnienie... popraw mnie jeśli sie mylę... ja nie stwierdzam... tylko pytam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co kiedys slyszalam to mozna zwikszyc moc silnika np przez lepszy uklad wydechowy. Jak wiadomo wyciecie katalizatora doje juz odrobinke lepsza moc a sama modyfikacja calego tlumnika od kolektora do koncówki z pewnoscia doda kilka koników.

 

jak sie myle to prosze mnie poprawic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamillo02

no coś ty.nie ma to rzadnego wpływu na turbinke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o_andrzej
Jak wiadomo wyciecie katalizatora doje juz odrobinke lepsza moc

 

Roznie z tym bywa. Nie zauwazylem zadnej roznicy.

 

PS. Czy bledy w Twoim motto francuskim sa celowe? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze o zmiane tematu!!

Inaczej kosz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość skoczek

dla ścisłości czy można zwiększyć moc o 10 KM przez zmiany w kompie auta za pomocą VAGa.... dokładnie przez zwiększenie dawki powietrza... w poniedziałek będę wiedział osobiście :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam... słyszałem ostatnio, że w silnikach AFN można podkręcić moc o jakieś 10 koników... przez dodanie większej dawki powietrza... operacja prosta... bez żadnych chipów, programów... czy to prawda...? jeśli TAK to czy to nie zaszkodzi w jakiś sposób turbinie lub silnikowi...

 

 

moim skromnym zdaniem jak zalezalo by to od dawki powietrza i nie wpływało na zywotnosc - to fabrycznie miał by wiecej te 10 koni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masakra....

Ktos wie ze dzwoni ale nie wie w ktorym kosciele....

Ten szpec co Ci tak powiedzial to pewnie jeszcze niedawno maluchem z lotka ganiał co ? :))

wiem o co chodzi to proste....MASS AIR FLOW czyli regulacja z poziomu VAG czesciowego zamkniecia EGR > wzrasta wtedy odczyt z przeplywki o jakies 200mg/skok na niskich obrotach. Daje to oczywiscie min lepsza reakcje na gaz w niskich obrotach ale by 10KM...ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no coś ty.nie ma to rzadnego wpływu na turbinke

 

jesli mogę wiedzieć, jak wymyśliłeś ze zmiana wydechu na przelot i wyciecie kata nie ma wpływu na turbo? co do zwiekszania dawki powietrza to imo nie ma jak tego zrobic w Vag-comie. Zeby zwiekszyc ilosc powietrza, trzeba by zwiekszyc cisnienie turbo w duzym uproszczeniu.Kub sobie MBP za 65pln i zwieksz cienisnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydech przelotowy i masz 10KM wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności