Skocz do zawartości
Gość Mad_Mac

Przeciek w rogu przedniej szyby :(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mad_Mac

Witam.

Paska mam dopiero 2,5 tygodnia i niestety po stronie pasazera(w wersji gb) znalazlem ostatnio teren podmokly. Jako ze pracuje 6 dni w tygodniu i spedzam w biurze po 11h dziennie a od 2 tygodni non stop pada, grzeje w aucie jak moge(co nic nie daje bo jezdze na krotkich dystansach) do czasu az bedzie ladna pogoda by moc cos z tym zrobic.

Dzis rano zauwazylem ze na laczeniu tapicerek lewego slupka z podsufitkiem jest mokra plama wielkosci moze 10cm.

Moje pytania brzmia:

1. Czy przez taki maly przeciek moge miec powodz pod dywanikiem??(bo jesli tak to jak woda przebyla by taka droge bez zmaczania niczego innego)

2. Jak moge taka nieszczelnosc zalatac? Czy musze sciagac cala tapicerke i robic to od srodka czy probowac z klejem do szyb lub syliconem uszczelnic to jakos od zewnatrz?

3. Czy ktos ma jakies foty jak dostac sie pod wykladzine pod nogami pasazera z przodu? Nie mam czasu bawic sie w wyciaganie siedzen itp ale moze jest jakis prosty sposob na uchylenie jej?

4. Chcialem sprawdzic akumulator i te odplywy ale nie mam kodu do radia, czy w serwisie vw mozna taki kod otrzymac?

Ehhh troche mnie to wszystko podlamuje :(

Z gory dzieki za podpowiedzi. Dzis wieczorem walne fote miejsc ktore sa mokre i wstawie na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta plama na słupku nie jest chyba przyczyną powodzi. Proponuję podpiąc jakikolwiek akumulator do instalacji, czyli do klem na cinkich przewodach, byleby miał choc 11V. Plus do + minus do- i wtedy wywal swój akumulator, aby oczyścic te odpływy wody. Są 2, jeden pod aku, drugi pod serwem. Jako uszczelka jest tam zastosowana taka guma, która wygląda jak skurcz końskiej kapy, obetnij to, aby nogły drobiny liści przepływac wraz z wodą.

A wykładziny trzeba osuszyc. Listwy progowe wyciągaj do góry zdecydowanym ruchem i wówczas masz możliwośc wysuszyc wykładzinę. Nie trzeba wywalac foteli.

Ten przeciek na słupku pochodzi prawdopodobnie od nieszczelności w drzwiach w okolicy uszczelek. Może konieczna jest regulacja zawisów drzwi, albo zaczepów zamka w słupkach. O tym pisano juz na forum. Potrzebne ci będą klucze TORX i pomoc drugiej osoby przy potrzymywaniu drzwi. Powodzenia i jak coś to pytaj, ale najpierw przeszukaj forum, bo wiele odpowiedzi uzyskasz prawie natychmiast.

Coś znalazłem [thread=18927]zobacz ten temat[/thread]

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobna sytuacje tylko z lewej strony..Powodem była nieszczelnosc w rogu przedniej szyby.mokra byla tapicerka slupka i wykladzina podlogi.moja rada...zdejmij tapicerke slupka ( mocowana jest na zatrzaskach) i spryskaj od zewnatrz auta slupek czyms co wytwarza duzo piany (moze byc wstrzasniety browarek :D) a nastepnie dmuchnij spreżonym powietrzem od zewnatrz.w miejscu nieszczelnosci zobaczysz od wewnatrz babelki:D.uszczelnilem klejem do szyb i jest GIT :super:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Miejsce gdzie bylo mokro jest zaznaczone. A czy te uszczelki na zewnatrz powinny tak odstawac?

23012008819.jpg

23012008820.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie odstaje tez z tej strony a woda sie nie leje ,najprawdopodobniej wymienianą miales szybe przednią i cos spaprali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zaciek to na 100% nieszczelność szyby.a ta uszczelka nie ma nic wspólnego z przeciekiem. końcówka powinna jednak być "podsadzona"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi ciekło w tym miejscu. Wyjałem cały ten plastik (ten co ci odstaje na zdjęciu)- jest włożony na wcisk.Po wyjęciu dobrze widać krawędź szyby i rynienkę po której spływa woda z dachu i szyby. Dowaliłem silikonu - równo z krawędziom szyby. Silikonu trzeba dać tyle aby kanał był drożny.

Prawdopodobnie masz żle wklejoną szybę, u mnie lekko się w tym miejscu "pociło" po dużych ulewach. Teraz problem zniknął.

Żeby nie odstawał ten plastik możesz spróbować przyciąć ten "odstający czubek" i po ponownym założeniu tej listwy podsunąć ją lekko do góry. Zresztą jak to wyjmniesz to sam będziesz wiedział co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Ok dzieki. Poprobuje cos jak bedzie sucho w ktoras sobote.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość conecho

Witam

Miałes podobny problem w poprzednim pasku.. myślałem że to szyba .. myliłem się.. wężyk od szyberdachu był odłączony co odprowadza wode do spływu. Jeśli masz szyber sprawdz go.

POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat stary ale sie podepne czy przednia szyba jest wklejana czy osadzana na uszczelce ? gdy kupowalem auto nie zauwazylem pajaczka na srodku pod lusterkiem co najlepsze jest spory a niewidac go z zewnatrz a z wewnatrz zaslania go lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest wklejana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak jest wklejana
no to zle czeka mnie rozborka czegos wewnatrz auta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

demontaż podszybia i odklejenie szyby wraz z uszczelką w zakładzie jakieś 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
demontaż podszybia i odklejenie szyby wraz z uszczelką w zakładzie jakieś 300zł
mowisz z szyba 300 czy to sama robocizna ? i tak moze to w angli zrobie ale moge ceny porownac znalazlem sama szybe na ebay 45 funtow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cena szyby w zakładzie + wklejenie 50-100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to cena szyby w zakładzie + wklejenie 50-100zł
dziekuje mam teraz cennik z polski porownam go zym tutaj i bede kombinowal serdeczne dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co po to tu jestesmy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też właśnie walczę z takim samym objawem, tyle, że po stronie pasażera. Zdjąłem osłonę słupka od wewnątrz i chyba znalazłem miejsce przecieku. Jest wilgotno na miejscu klejenia szyby (w samym rogu na górze). Dziś, jak przestanie padać, to przesuszę to i polecę silikonem fugowym w ciemnym kolorze (w sumie, to i tak nie będzie tego widać). Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

PS. Ja też mam odstające uszczelki, w identyczny sposób, jak pokazałeś na zdjęciu. Widocznie poprzedni właściciele naszych Passków trafili na podobnych speców od wklejania szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie nazwę jakiegoś specyfiku do uszczelniania szyb. U mnie jest minimalnie rdzy, ale nie będę nic z tym robił, poza zamalowaniem lakierem z ASO. Uszczelnię tylko szybę z zewnątrz i może wewnątrz o ile będę miał dostęp. Pytanie tylko czym? Znalazłem coś takiego jak Wurth Revolution, czy to się sprawdzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności