Skocz do zawartości
Pablo

co Myślicie o tych opaonach do paska???

Rekomendowane odpowiedzi

1.SP SPORT 9090 225/45 R17 91Y osłona

SP9000.jpg

 

2.EAGLE F1 GS-D3 225/45 R17 91Y BSW, VSB

 

gsd3.jpg

 

 

Mam dylemat które wybrać może ktoś jeździł na nich to mi coś podpowie które wybrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość darekw6

Ja jeździłem na podobnym bierzniku jak te drugie były strasznie głośne i wymieniłem je po 3 miesiącach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chce założyć je na takich alu, i nie wiem które będą dobre na Polskie drogi??

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz GOOD-YEAR, lepszej opony nie znajdziesz. Zużyłem 2 komplety takich opon w różnych rozmiarach w dwóch autach- po prostu świetna opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 2 to GoodYear, zerknij jeszcze na TE oponki, zużyłem już 2 komplety poprzedniej wersji tej opony na swoich autkach i każdemu kto chce szybko i pewnie jeździć je polecam:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w zeszłym sezonie nowe Good Yeary dokładnie takie same GS3 F1 w rozmiarze 225/45/17 i jeździ się rewelacyjnie, ciche, dobrze trzymają na bokach a na mokrym rewelka najlepsze opony jakie miałem polecam w 100%!!!!

Zrobiłem na nich jakieś 7 tys. w różnych warunkch i wielkiego śladu zużycia nie widać bo niektórzy mówili mi że za szybko schodzą - nieprawda..

kupuj GY F1

pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOYO PROXES 225/45/17 94Y

Reszta gumek to polsrodki do jezdzenia...

 

Pablo przy Twoich osiagach obie oponki sa dobre i bedziesz zadowolony. F1 maja bardziej agresywny bieznik, choc spotkalem sie z opnia, ze na mokrym lubia sie poslizgac.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
TOYO PROXES 225/45/17 94Y

Reszta gumek to polsrodki do jezdzenia...

 

 

co powiesz na to że rozpadła mi sie 1szt. po 8miesiacach uzytkowania?? w rozmiarze 205/50/15(Passat B4)

 

kupywałem w Monachium nowe 4szt

 

teraz mam Dunlopy SP Sport 01 205/55/16 i na razie(16tys km) jest ok, chociaz wiadomo ze teraz jest na zimowkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co powiesz na to że rozpadła mi sie 1szt. po 8miesiacach uzytkowania?? w rozmiarze 205/50/15(Passat B4)

 

 

jak sie gumy pali to tak jest:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to bylo juz kilka lat temu i tamtym autem jezdzil moj ojciec(lubi przycisnac ale troche za stary na palenie gumy), poza tym

ja u siebie w Focusie zrobilem 43tys km na marnych Michelinach, ktore bardzo czesto dostawaly po dupie(zarowno dynamiczne starty jak i ostre zakrety - Focusem mozna poszalec na zakretach) mimo to ŻADNA opona sie nie rozpadła i jezdzily by te Micheliny pewnie do dzis ale auto niestety rozbiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem TOYO PROXES w 2 poprzednich Lanciach i nie miałem z nimi żadnych problemów, w Passacie mam teraz zimówki TOYO i też super trzymają i gdybym nie rozwalił silnika to pewnie na wiosnę dostałby nowe buty właśnie od TOYO, ale tak to już jest że na wszystko znajdą się pozytywne i negatywne opinie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie twierdze że TOYO są złe, po prostu opisuje mój przypadek(a właściwie ojca). 1szt rozpadła sie przy przejeżdzaniu przez stary brukowany most w Białobrzegach z druga tez bylo cos juz nie tak więc wymieniliśmy komplet na Fulde które przejechały znacznie wiecej km w takich samych warunkach. Rozczarowalem sie TOYO bo swoje kosztowaly a wytrzymaly jedynie niecałe 25tys km. Pewnie to był pech ale uraz został.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak ja mam uraz do Continentala (4 sztuki już rozwaliłem) Dobra skończmy to OT bo chłopak się tu zastanawia jakie oponki kupić a my się przekrzykujemy czy TOYO to dobre opony czy nie. Wszystko zależy od tego jaka partię trafimy, mój tata np. jest bardzo zadowolony z Fuldy (ma letnie Made in Germany), a ja miałem identyczny model i rozmiar co on w służbowej Skodzie tylko Made in Poland i jeździć się na tym nie dało :-/ Poza tym różne rozmiary produkuje się w różnych fabrykach i dlatego mogą się różnić jakością (tak robi większość producentów), słyszałem że TOYO w rozmiarach poniżej szerokości 195 są fatalne, ale nie miałem takich letnich więc nic nie mogę na ten temat powiedzieć.

 

Pozdrawiam i szerokości :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam Dunlop SP Sport 01 - osobiscie na takich jezdze super oponki, jeśli chodzi o Good Year eagle f1 to Ojciec ma taie w rozmiarze 225/45 zr 17 i spisuja sie bdb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na początek to trzeba wiedzieć, że naprawdę na rynku producentów opon nie ma zbyt wielu producenów potrafiących naprawdę robić dobre opony od 16-tki w górę. Każdy producent ma takie rozmiary ale dobrych opon jest naprawdę niewiele. Zaliczają sie do nich głównie marki: Continental, Dunlop, GoodYear,Michelin,Pirelli,Vredestein. To takie znane zestawienie opon.

Co do tych w/w i proponowanych opon to napewno bardziej znane i renomowane są opony GoodYear z bieżnikiem Eagle F1 GS-D3. Opona jest rewelacyjna lecz naprawdę sie zużywa. Ktoś napisał, że przejechał 7tys km i nie widać zużycia. Proponuję nastepny odgląd tej opony przy przebiegu 25tys km. Chciałbym również zaznaczyć, że ten właśnie GoodYear zaczyna się piekielnie szybko zużywć jak osiągnie grubość bieznika na poziomie 5mm. Ponadto opona ta jest też również wtedy bardziej podatna na przebicie ciałem obcym niż inne opony z racji wypłycania się bieznika i wszechobecnej gładzi na oponie. Potencjalny gwózdek nie ma się w co zapaść lub z czego zsunać tylko wchodzi w bieżnik. Jakby nie było jest to świetna opona tylko z pełnym naciskiem na oznaczenie F1 = maksymalna przyczepność, maksymalnie częsta wymiana :)

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokian V ewentualnie Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są Firestone i cena tez nie przyprawia o zawrót głowy .Są ciche ,trwale i zapewniają przyzwoitą trakcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Toyo zobaczymy jak się spiszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze się spiszą,jedne z najlepszych na jakich jeździłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chce założyć je na takich alu, i nie wiem które będą dobre na Polskie drogi??

5.jpg

 

Żadne nie będą dobre. Zaraz po tym jak kupiłem samochód w salonie (miałem 16") zapragnąłem go upiększyć, więc dokupiłem oryginalne 17" passatowskie felgi z oponami 225/45 R17. Za cały komplet zapłaciłem ponad 6 tys. zł. Pojeździłem na nich 3 miesiące i je sprzedałem tracąc 2 tys., bo się na naszych drogach nie dało jeździć. Czuć każdą łatę na drodze nie mówiąc już o dziurach. Fakt, auto prowadzi się pewnie, jest super twarde, ale komfort niewielki. Dodatkowo drogie w utrzymaniu przednie zawieszenie dostaje ostro po tyłku. Według mnie 16" to otymalny wybów, no chyba że ktoś bardziej ceni wygląd - dla tych pewnie i 18" nie straszne :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności