Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel11988

nadaja sie ale nie wiem na jak długo ja załozyłem własnie te bo na lepsze musiał bym czekac do wtorku;p sa tez takie same ale z blaszka pomocnicza i mozna ja bez pobremu wyciagnac i mamy sam mikrostyk ;p ja swojego dodatkowo uszczelniłem ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

a co do montarzu to kup sobie wiecej;p i jednego rozbierz ;p to bedziesz wiedział o ile morzesz powiekszyc otwory w mikrostyku , no chyba ze wolisz w blaszce motarzowej;p

 

---------- Dodano o 15:06 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:03 ----------

 

ja kupilem te zielone za 1,30 w sklepie elektrycznym;p;p uszczelniłem kitem z klejem i jest git;pp

 

---------- Dodano o 15:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 15:06 ----------

 

a jak oczekujesz czegos bardziej pod oryginał to masz tu ;p http://www.tme.eu/html/PL/mikroprzelaczniki-serii-v4nc-i-v4n-firmy-saia-burgess/ramka_1486_PL_pelny.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

Sprawdziłem centralny podłaczajac bez montarzu do drzwi , poprostu przykładałem sam centralny do drzwi i sprawdziłem czy działa i działa , podłaczyłem tez lampke znajdujaca sie pod drzwiami i działa zgodnie z otwarciem drzwi , działa nawet brzeczyk właczonych swiateł;p ;p;p lecz nie działa nadal swiatło znajdujace sie w srodku auta zaznaczam ze pstryczek swiateł przestawiłem na otwarte drzwi .

 

Czy dzieje sie to dlatego bo nie podłaczyłem reszty elementów elektryki drzwi (np listwa podnoszenia -opuszczania drzwi, regulacji i podgrzewania lusterek itp ) czy jest mozliwa inna przyczyna . Przydał by mi sie schemat samego zasilania swiatełl podsufitki zebym mógł przesledzic kable a nie chce rozprowac wszystkiego .

 

Dodam ze moduł jak i kable przy drzwiach sprawdziłem , dodatkowo zaznaczam ze które drzwi bym nie otworzył to swiatła sie nie swieca oprócz tych pod drzwiami dlatego wydaje mi sie ze to jest jakis głowny kabel temu winny tylko nie wiem od kard wychodzi ;p;p;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

To kilka fotek z z moich wypocin;p

20120119_005.jpg

20120119_001.jpg

20120120_002.jpg

20120120_003.jpg

20120121_003.jpg

20120121_008.jpg

20120121_010.jpg

20120121_011.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A te sruby to nie beda ci przeszkadzaly w zalozeniu zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

przeszlifowałem je tylko tej foty nie dodałem;p

 

---------- Dodano o 22:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:34 ----------

 

ale od siebie dodam ze mogłem zrobić na odwrót ;p . Czy podratuje mnie ktos schematami ?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałbym się dowiedzieć czegoś nt brzęczyka...

Rozbierałem dziś ze znajomym drzwi, usiłując zamek, sprawdzaliśmy mikrostyk ten przy zamku, i przejście jest, ale światełko i brzęczyk nie działa. W diagnostyce sprawdzaliśmy, i brzęczyk działa, itp, ale chciałbym się dowiedzieć czy w Waszych 3B, ten brzęczyk to sygnał tego typu jak np pisk przy spadku temperatury poniżej 3-4st, oraz czy jest on słyszalny zarówno, przy zapalonych światłach i otwarciu drzwi kierowcy, a także czy jest słyszalny podczas otwierania pozostałych drzwi. Oświetlenie wnętrza podczas otwierania pozostałych drzwi działa, jednak brzęczyk milczy... ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten brzęczyk to sygnał tego typu jak np pisk przy spadku temperatury poniżej 3-4st
to sygnał taki jak czasem pojawia się jak płynu hamulcowego mało jest lub tak jak ty go określiłeś
czy jest on słyszalny zarówno, przy zapalonych światłach i otwarciu drzwi kierowcy, a także czy jest słyszalny podczas otwierania pozostałych drzwi.
jest on tylko pod drzwi kierowcy podłączony fabrycznie

W zamku kierowcy masz chyba 3 mikrostyki jeśli się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel11988

u mnie ten brzeczyk sie załacza jak wyłacze kluczyk ze stacyjki a swiatła beda zapalone :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie ten brzeczyk sie załacza jak wyłacze kluczyk ze stacyjki a swiatła beda zapalone :P

 

i tak powinno być kluczyk w stacyjce nie uruchomi tego buzera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero w przypadku 3BG jest już tak jak opisałem, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopiero w przypadku 3BG jest już tak jak opisałem, tak?

 

nie

brzęczyk świateł włącza się w momencie pozostawienia włączonych świateł postoi/migaczy po wyciągnięciu kluczyków ze stacyjki, w innym przypadku masz uwalony mikrostyk w zamku kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sygnał dźwiękowy przy otwartych drzwiach? Przecież jest coś takiego w 3BG, a nie wiem czy jest w 3B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dotyczy na 100% 3BG, na 90 3B

są 2 typy brzęczyka:

"pisk" sygnalizuje jakąś zmianę w samochodzie (brak płynu od spryskiwaczy, kontrolka okładzin hamulcowych itd)

"buzzer" niższe tony od "pisku" otwarte drzwi i pozostawione zapalone światła.

Jak weźmiesz test zegarów to w 3BG są dwa brzęczyki na koniec pokolei.

Co do Twoich objawów. Sprawdzaliście przejście mikroprzełącznika ale w jakiej pozycji, mi to bynajmnej wygląda, właśnie na mikrostyk (niekoniecznie uszkodzenie samego mikr, ale obluzowanie z mocowania i nie zwieranie, podczas otwierania drzwi) albo zimne luty, na przewodzie doprowadzającym masę do zamka, tj brązowy kabelek bez żadnych pasków.

 

---------- Dodano o 23:37 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:36 ----------

 

A i brzęczyk od świateł wyzwalają tylko drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego modelu, podczas diagnostyki był tylko taki pulsacyjny dźwięk, bez charakterystycznego ciągłego buzzera...

Co do mikro, to po prostu nawet podczas go zwierania nie było reakcji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobię test zegarów u siebie i nagram to będzie wiadomo, że mówimy o tym samym :)

Co do braku reakcji, to albo zimne luty albo wiązka zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Część pinów przy tej wtyczce przy silniczku od podnośnika szyb była mocno zaśnieżała... Np teraz po tych próbach naprawy, podczas zamykania samochodu od środka, bolec nie odskakuje, a wcześniej nie dało się drzwi kierowcy od środka zamknąć. W związku z tym, czy w tym przekaźniku, bo chyba tak się to nazywa, może być coś pognite?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W związku z tym, czy w tym przekaźniku

Chodzi Ci chyba o ten moduł który jest przy silniczku od szyby tak?? Teoretycznie, to, że styki zaśniedziały, nie powinno spowodować jakiś zniszczeń w środku ale kto wie. Można to jednak rozebrać, jak zdejmiesz boczek, to zobaczysz, że część plastikowa z gniazdem w tym module, jest zaczepiona na pieski, wystarczy podwadzić i cała płytka z elektroniką i gniazdem wychodzi na wierzch.

A i jak tam było pośniedziałe, to posprawdzaj brązowe przewody idące do zamka, pewnie któryś pin dalej nie łączy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Np teraz po tych próbach naprawy, podczas zamykania samochodu od środka, bolec nie odskakuje, a wcześniej nie dało się drzwi kierowcy od środka zamknąć. W związku z tym, czy w tym przekaźniku, bo chyba tak się to nazywa, może być coś pognite?

 

 

Chodzi Ci chyba o ten moduł który jest przy silniczku od szyby tak??

 

mi tu się wydaje, że jednak chodzi o zamek. chociaż cholera wie, bo pisze o stykach przy silniczku szyby, a zaraz potem o problemach z centralnym, jakby jedno z drugim miało coś wspólnego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności