Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowales dwa razy zamykac z pilota?? u mnie po pierwszym nacisnieciu zamyka wszytkie drzwi kolejne "uzbraja" alarm.

Problem w tym,że to wszystko powinno być własnie po pierwszym naciśnięciu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym,że to wszystko powinno być własnie po pierwszym naciśnięciu;)

 

Jesteś pewny?Można tak ustawić że za pierwszym razem zamyka centralny a za drugim uzbraja alarm.Ja tak miałem dopóki nie zamontowałem swoich zabezpieczeń ;)

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety koledzy nie posiadam pilota tylko sam kluczyk :/ jesli to cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja mam problem, poniewaz cos sie stalo z silownikiem od centrala ze strony pasazera, nie otwiera drzwi, nawet z wewnatrz i z zewnatrz nie moge otworzyc drzwi klamka. slysze jak ten silowni chodzi ale jak by sie zawiesil. Strasznie glosno chodzi. Jaka moze byc przyczyna i jak to naprawic. Dam rade zdjac boczek bez otwierania drzwi?? Ktos probowal??

 

Czy naprawde nikt nie mial podobnego problemu?? bo naprawde potrrzebuje pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy naprawde nikt nie mial podobnego problemu?? bo naprawde potrrzebuje pomocy

 

A zacząłeś od rozkręcania drzwi żeby sprawdzić dokładnie co jest grane??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamków czytam od dość dawna(chyba niepotrzebnie) i mnie też dopadło,ale....:

Z pilota(alarmu) i z kluczyka(scyzoryk) zamykają i otwierają się wszystkie drzwi prawidłowo,

oświetlenie wewnątrz i we wszystkich drzwiach(pod nogi) działa po otwarciu każdych drzwi prawidłowo - sto na sto jak się to mówi.

Nie zamykają się tylko drzwi za kierowcą,zamykając przyciskiem w panelu kierowcy,(dzisiaj ani raz) chociaż bywają dni,że nie ma problemu.

Vag też pokazuje błąd - otwarte drzwi.

Jeśli jest oświetlenie i dowolne zamykanie-otwieranie z zewnątrz to który "mikrostyk" za to odpowiada - jeśli w tym problem bo to dla mnie nielogiczne ?

Wiem ,że na rozbiórce drzwi zakończę ale może ktoś wytłumaczy taką sytuację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat zamków czytam od dość dawna(chyba niepotrzebnie) i mnie też dopadło,ale....:

Z pilota(alarmu) i z kluczyka(scyzoryk) zamykają i otwierają się wszystkie drzwi prawidłowo,

oświetlenie wewnątrz i we wszystkich drzwiach(pod nogi) działa po otwarciu każdych drzwi prawidłowo - sto na sto jak się to mówi.

Nie zamykają się tylko drzwi za kierowcą,zamykając przyciskiem w panelu kierowcy,(dzisiaj ani raz) chociaż bywają dni,że nie ma problemu.

Vag też pokazuje błąd - otwarte drzwi.

Jeśli jest oświetlenie i dowolne zamykanie-otwieranie z zewnątrz to który "mikrostyk" za to odpowiada - jeśli w tym problem bo to dla mnie nielogiczne ?

Wiem ,że na rozbiórce drzwi zakończę ale może ktoś wytłumaczy taką sytuację ?

VAG pokazał błąd otwartych drzwi-odpowiada za to krańcówka w zamku,skoro czytałeś to wiesz że każde drzwi mają swoją krańcówkę.Co do zamykania i otwierania-najczęstszą przyczyną są zimne luty,to też pewnie już wiesz ;) Rozkręcaj drzwi i działaj.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A zacząłeś od rozkręcania drzwi żeby sprawdzić dokładnie co jest grane??

 

Zostawiam to na sobote, bo teraz czasu nie mam. ale ja wogole nie wiem czy otworze te drzwi. bo ich sie nie da otworzyc cos tam sie zablokowalo:( mi zalezy tylko na tym, by ktos mi powiedzial jak rozebrac. czy bedzie problem czy bezproblemowo zdejme boczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesteś pewny?Można tak ustawić że za pierwszym razem zamyka centralny a za drugim uzbraja alarm.Ja tak miałem dopóki nie zamontowałem swoich zabezpieczeń ;)

Pzdr.

 

No pewnie tak,szczególnie jak układ scalony siłownika jest do przelutowania bądź wymiany.Po naprawie samo się przestawiło i zaczęło działać za "pierwszym razem"Przynajmniej u mnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie tak,szczególnie jak układ scalony siłownika jest do przelutowania bądź wymiany.Po naprawie samo się przestawiło i zaczęło działać za "pierwszym razem"Przynajmniej u mnie;)

 

Tak,ale da się to przestawić VAG'iem :)

 

---------- Post added at 06:03 ---------- Previous post was at 06:02 ----------

 

Zostawiam to na sobote, bo teraz czasu nie mam. ale ja wogole nie wiem czy otworze te drzwi. bo ich sie nie da otworzyc cos tam sie zablokowalo:( mi zalezy tylko na tym, by ktos mi powiedzial jak rozebrac. czy bedzie problem czy bezproblemowo zdejme boczek

 

Boczki (tapicerka) są przykręcane od dołu na wkręt torx więc jakoś drzwi musisz otworzyć,próbuj do skutku :)Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Boczki (tapicerka) są przykręcane od dołu na wkręt torx więc jakoś drzwi musisz otworzyć,próbuj do skutku Pozdrawiam

 

A czy ktos na forum zdejmowal juz tak boczek przy zamknietych drzwiach??

 

Od dolu 2 srubki , przy raczce tez no ale jak wyjac?? ( zeby nie polamac boczku)

 

Jutro bede walczyl jak dam rade zdjac boczek to juz sobie poradze z reszta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos na forum zdejmowal juz tak boczek przy zamknietych drzwiach??

 

Od dolu 2 srubki , przy raczce tez no ale jak wyjac?? ( zeby nie polamac boczku)

 

Jutro bede walczyl jak dam rade zdjac boczek to juz sobie poradze z reszta.

 

próbuj do góry szarpnąć i otwórz szybę ,zeby ten ząb co kanal od szyby odgiac, potem jak w miare ostrożnie bedziesz wyrywal, to ewentualnie zatrzaski moga sie uszkodzic ,staraj sie wyciagac srodkiem i szarpnij energicznie, na pewno kolki nie wytrzymają tego, ja osobiscie tego nie robilem ,kolega tak walczyl ,boczek wyrwal ,byl caly,ale zamka nie zdemontowal skonczylo sie na demolce ,ciecie drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktos na forum zdejmowal juz tak boczek przy zamknietych drzwiach??

Wprawdzie to tylne pasażera ale może ci ten temat pomoże. ;)KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wprawdzie to tylne pasażera ale może ci ten temat pomoże. KLIK

 

No i jednak przyczyna byl silownik od centralnego zamka,

I jest mozliwe zdjecie tapicerki przy zamknietych drzwiach, tylko trzeba sie liczyc z tym ze zatrzaski sie polamia, Dopiero we wtorek bede mogl wszystko zlozyc, bo juz szrot zamkneli i dopiero we wtorek bedzie czynne:( no ale mam nadzieje ze bedzie dobrze:) pozdrawiam i dziekuje za wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jednak przyczyna byl silownik od centralnego zamka,

I jest mozliwe zdjecie tapicerki przy zamknietych drzwiach

 

Oczywiście że się da,z tym że nie bezinwazyjnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że się da,z tym że nie bezinwazyjnie

 

Dokladnie, no ale najwazniejsze ze boczek caly:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytalem cały post od poczatku, rozumiem ze mozna zdjąc ta ocynkowana blache bez calkowitego wyjmowania szyby z drzwi? Musze sie dostac to wewnątrz zeby wymienic klamkę i do tego potrzebny jest demontaz tej blachy. Wolałbym uniknac całkowitego wyjmowania szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy przeczytalem cały post od poczatku, rozumiem ze mozna zdjąc ta ocynkowana blache bez calkowitego wyjmowania szyby z drzwi? Musze sie dostac to wewnątrz zeby wymienic klamkę i do tego potrzebny jest demontaz tej blachy. Wolałbym uniknac całkowitego wyjmowania szyby.

ale szybe musisz odkrecic chocby zeby latwiej bylo tylko 2 sruby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale chodzi mi o szybę tylnych drzwi a tam jest inaczej, nie ma przedewszystkim tych 2 srub jak na przedzie, kiedys juz raz wyjmowalem tylnia szybe i robty i nerwow bylo pelno wiec jesli mozna to zrobic bez calkowitego wyjmowania szyby bedzie lux:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak ale chodzi mi o szybę tylnych drzwi a tam jest inaczej, nie ma przedewszystkim tych 2 srub jak na przedzie, kiedys juz raz wyjmowalem tylnia szybe i robty i nerwow bylo pelno wiec jesli mozna to zrobic bez calkowitego wyjmowania szyby bedzie lux:)

daj spokuj tyl jest do bani lepiej sie jej nie narazaj i wyciagnij !! przerabialem to opuszczasz szybe do momentu jak ci sie pojawi kolek w srodku blachy ( jest tam otwor ) wez gwozdzia z odpowiednia glowka i go wyciagnij a jak sie nie uda tak jak u mnie to go delikatnie rozwierc a potem wkrec srubke lub daj kolek malutki ( odpowiedni ) z srubka .ja osobiscie nie widze szansy bys wyciagna blache z szyba sam probowalem pot mnie oblal i konsekwencje rozbicia szyby przerazily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności