Skocz do zawartości
Carrey

Rozbiórka drzwi i naprawa zamka - Almannah dla potomnych :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie, po naprawieniu wszystkich zamków drzwi potrzebuję dobrac sie do wyjecia wkladki w klapie bagaznika kombi. Mianowicie zasniedzialy mi zapadki i potrzebuje przeczyscic caly bebenek. Ma ktos jakis poradnik zdjeciowy jak za to sie zabrac ? (bebenek drzwi juz naprawiony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich i proszę o pomoc ... miałem problem z centralnym zamkiem , nie otwierały mi sie tylne lewe drzwi dałem auto do warsztatu bo robiłem wachacze przednie no a przy okazji poprosiłem ,żeby zobaczyli do tego zamka o co tam chodzi ... po paru dniach odebrałem auto , wszystko ok zameczek działa wszystkie drzwi sie otwieraja i....... no własnie po paru dniach nie otwieraja się kolejne tym razem przednie prawe i nie wiem co jest bo centralny otwiera normalnie i zamyka tylko cos z klamka chyba jest nie tak nie moge ich otworzyc ani z zewnątrz ani od środka .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem z tylnymi lewymi drzwiami, zamknęły się i nie mogłem już otworzyć. Możesz czekać i aż się w końcu kiedyś otworzą (ja niestety musiałem ściągać tapicerkę od środka i wyłamywać zamek. Można coś wyłamać żeby działał mechanicznie) i wymienić najprawdopodobniej mikrostyk. Problem ma natomiast s tylnymi prawymi drzwiami jak zimno to się nie otwierają a jak się nagrzeją na słońcu to jest ok. Jeśli Ci się nie śpieszy to możesz zaczekać i wymienić mikrostyk, ale myśle, że z przodu to raczej się śpieszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

potrzebuje porady. jakiś czas temu założyłem do passata b5 kombi alarm z centralnym zamkiem, chciałem mieć na pilota (wcześniej centralny był ale z kluczyka) dodam że przed zakładaniem centralnego nie działało mi oświetlenie środka oraz oświetlenie od spodu drzwi. elektryk założył mi ten centralny z alarmem i wszystko działało do bez zarzutu oprócz oświetlenia środka i drzwi więc ostatnio postanowiłem wymienić zamki w drzwiach aby już wszystko hulało jak należy i ku mojemu zdziwieniu po wymianie od strony pasażera prawej i lewej strony alarm działa normalnie natomiast centralny z pilota nie zamyka ani nie otwiera. oświetlenie które nie działało działa a centralny nieeee. Co to może być? Czy elektryk coś pomylił czy to wina nowych zamków ? Zamki kupiłem na allegro ( zamienniki)

A i jeszcze jak już z powrotem wymieniłem zamek na stary od kierowcy a od pasażera został nowy to raz otwiera i zamyka a raz nie. Dopiero mogę otworzyć jak wciskam od środka "otwarcie drzwi" i pociągam za klamkę kilka razy. POMOCY !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamienniki takie niestety są :). Możliwe, że mają niesprawne silniczki, powinno wszystko chulać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale twierdzisz że to ten nowy zamek coś fiksuje? coś proponujesz jak to rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stare zamki?? Proponuję, powkładać do nowych zamków całą elektronikę ze starych oryginalnych. Tzn: nowe zostawić tylko część mechaniczną zamka wraz z mikrostykiem na dwóch kabelkach, a całe płytki drukowane z silniczkami poprzekładać z oryginałów, przy okazji popoprawiać luty na płytkach, żeby nie było "zimnych" Tak z ciekawości ile zapłaciłeś za robotę temu elektrykowi, tzn wymiana 4 zamków??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podepne sie pod temacik. Otóż nie działał mi centralny z pilota i kluczyka. Rozebrałem zamek posprawdzałem i złożyłem, przy okazji wysuszyłem moduł komfortu. Teraz centralny działa z pilota, zamyka wszystkie zamki oprócz drzwi kierowcy. Przypuszczam że cos zle złożyłem w zamku - macie jakic pomysł co mogłem zrobic nie tak??? dodam że rygiel nie wychodzi całkiem do góry.

 

W jakiej pozycji ma byc ten biały plastik zaznaczony na zdjeciu w "neutralnej" pozycji tego suwaka ze sprężynkami?? bo przyposzczam ze tam mogłem zrobic myłke.

P1120590.JPG

Edytowane przez Tipacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mail to Ci wyślę instrukcję jak to dobrze złożyć. Podejrzewam, że łapka z czarnej puszki nie zaczepia dobrze części w zamku. Trudno opisać. Daj mail i puść sygnał na mój telefon to podeślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysłałem @ na PW i na adres z podpisu bo nie wiem czy PW wysłało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam co trzeba odkrecić aby zobaczyc jaka jest kostka prostokatna czy połokragła w zamku aby zamówić dobrą bo jak wymontuje zamek to pewnie drzwi nie beda sie zamykały/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co trzeba odkrecić aby zobaczyc jaka jest kostka prostokatna czy połokragła w zamku aby zamówić dobrą bo jak wymontuje zamek to pewnie drzwi nie beda sie zamykały/

 

Musisz wyjąć zamek i najwyżej włożyć z powrotem inaczej nie zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam co trzeba odkrecić aby zobaczyc jaka jest kostka prostokatna czy połokragła w zamku aby zamówić dobrą bo jak wymontuje zamek to pewnie drzwi nie beda sie zamykały/

Ja jeszcze nie spotkałem prostokątnej kostki w zamku ani w 3B ani w 3BG. Z jednej strony jest ona zaokrąglona, różnią sie tylko liczbą pinów. Przednie zamki 8 pinów tylne 6 pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozbierałem już parę zamków w 3b i w 3bg i jeszcze nigdy nie widziałem zamka z prostokątną kostką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nowy na forum.Mam problem tego typu ze odstaje mi lekko klamka od strony kierowcy i wzialem podciagnąlem linke na full przy klamce myslac ze to pomoze i zlozylem tapicerke zatrzaslem drzwi kierowcy i tu zonk nie chca sie teraz otworzyc ani z zewnatrz ani od srodka jak ugrysc temat ma ktos jakis patent?Bo nie bardzo mi pasuje wsiadac i wysiadac od strony pasazera.Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinuj :hyhy

A tak na poważnie-do skutku...Linkę za bardzo naciągnąłeś i tojest powodem zatrzaśnięcia drzwi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz sie domyslam ze za bardzo ja naciagnalem ale jak teraz drzwi otworzyc zeby ja poluzowac?

Edytowane przez jacek666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka drzwi jest w górnej części nakładana na zaczepy.Najprościej jest opuścić szybę i z wyczuciem podważyć tapicerkę jednocześnie ją odciągając do wewnątrz.Dostaniesz się do linki.Trochę wyczucia i kombinacji i drzwi otwarte.Pamiętaj jednak,że linka nie może być naciągnięta za bardzo ani zbyt słabo ;)

Innej opcji niema,chyba że chcesz na siłę targać :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jutro sprubuje zobaczymy czy sie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka potow wczesniej opisywalem jak otworzyc zatrzasniete przednie drzwi pasazera, z drzwiami kierowcy jest dokladnie tak samo. Poczytaj bedziesz wszystkowiedzial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności