Skocz do zawartości
Gość hawranpc

ZATRZASNIECIE KLUCZYKOW W SAMOCHODZIE !!!

Rekomendowane odpowiedzi

heh, ja nie mam tego problemu, mam passka 1998 rok a kolega ma 1999, moim kluczem otwieram kazdy jego zamek, a on swoim kazdy moj, sprawdzane na 10 passatach i tylko te nasze 2 pasują, on ma 2 ja mam 2 mamy do siebie telefony i jak coś to zadzwonie i w sek mi otworzy, gorzej jak bede gdzies daleko, ale zadziwił mnie fakt, ze moge otworzyc jego auto a on moje, swoim kluczem. przekrecajac jego auto na zaplon odpale i po sek zgasnie-immo, moze ktos wie czym jest to spowodowane,ze nasze wkladki zamków i stacyjki sa takie same? potwarzało sie to jakos i az tak wielki zbieg okolicznosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze ktos wie czym jest to spowodowane,ze nasze wkladki zamków i stacyjki sa takie same? potwarzało sie to jakos i az tak wielki zbieg okolicznosci?

ogromny zbieg okolicznosci. ale jak najbardziej mozliwe.

ostrze HU66 stosowane we wszystkich vag od okolo 98 roku az do teraz to nic innego jak 6 cyfrowy kod skladajacy sie z cyfr od 1 do 4. nie wiem jak to policzyc ale jest okreslona liczba kombinacji, minus jakies kombinacje typu 111111 czy tym podobne.

wiec sila rzeczy ostrza musza sie powtarzac.

 

zapomnialem dodac ze ze wzgledu na wiek i wytarcie sie zapadek kluczyki moga sie nieznacznie roznic a i tak sie da otworzyc.

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedno zasadnicze pytanie. Czy po zbiciu szyby i dostaniu się do kabiny kierowcy opcja otwierania auta z panelu drzwi w ogóle będzie działała? Bo rozumiem, że tak chcesz otworzyć później auto. No chyba, że kładąc tylne oparcia i włażąc do bagażnika od środka, ale tu też można napotkać kolejny problem, bo w oparciach są zamki na ten sam kluczyk co będzie w bagażniku ;) Ciekawe czy też nie będą zakluczone... Lepiej obadać, czy w ogóle warto bić szybę. Ja osobiście zadzwoniłbym do "magika". Koszt to może z 7 dyszek i zero uszkodzeń (myślę, że opcja tańsza od szyby, czy lampy a na pewno sprawdzona ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zbije szybę to wejdę do środka siedzenia w 100% ta się otworzyć bez żadnego kluczyka jeszcze zostaje druga opcja (prostsza) zwinąć tylną roletę. A koszt szyby to 50 zł w okolicy a magik krzyczy 150 zł i daje 90% że uda mu się otworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zbije szybę to wejdę do środka siedzenia w 100% ta się otworzyć bez żadnego kluczyka jeszcze zostaje druga opcja (prostsza) zwinąć tylną roletę. A koszt szyby to 50 zł w okolicy a magik krzyczy 150 zł i daje 90% że uda mu się otworzyć.

no to rzeczywiscie 100 roznicy to gra warta swieczki z biciem szyby.

jak masz czas, checi, narzedzia i wiesz jak sie wyjmuje szybe to bij szybe.

najlepiej przod bo jest latwiejsza do wymiany. zaleznie ktora tansza - bij albo kierowcy albo pasazera

Edytowane przez chudy_lis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, w kombi problem rozwiązuje się sam - masz rację ;)

W moim przypadku za otwarcie auta gość zawołał 7 dyszek właśnie :hehe , ale wiadomo, ceny są różne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk wydobyty wybiłem szybę od strony kierowcy cała wymiana nie trwała długo ale sprzątania od groma.:nono

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kluczyk wydobyty wybiłem szybę od strony kierowcy cała wymiana nie trwała długo ale sprzątania od groma.:nono

 

W sumie żadna róznica czy od strony kierowcy czy pasażera :D Ale jakbys miał jechać bez szyby, to lepiej od strony pasażera bić :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście miałem z kim podjechać i szybę biłem dopiero po kupnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam osobiście GOSO HU66 do tego typu spraw;) Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. I na przyszłość, jakby ktoś potrzebował otworzyć autko w Krakowie lub chciałby zakupić ten sprzęt to zapraszam do mnie po więcej informacji.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

podłączę się pod temat.

Miałem zatrzaśnięcie w bagażniku i zdecydowałem się złamać zamek. Udało się, autko otworzyłem.

W piątek kupiłem nową wkładkę, przełożyłem zapadki w bębenku i ją wymieniłem.

Niestety, auto nadal się nie zamyka - tzn. drzwi pasażera się nie zamykają, pozostałe jak najbardziej.

 

Proszę o informację, co jeszcze przy włamie popsułem i muszę wymienić? Zależy mi na czasie, bo w piątek wyjeżdżam na wakacje, więc dzięki z góry.

 

pS - passat B5 kombi 1,9 AFN, 1997 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tedi333

Witam serdecznie

Panowie mam inny problem

Kolega postawił auto na niestrzeżonym parkingu i poleciał na urlop ale nie zamknoł szyby - jak zamknąć szybę bez kluczyka. Chodzi o passata B7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tedi333

nie ma takiej możliwości pozostaje Ci go chyba tylko przykryć jakąś folią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkopuję temat,

jakimś cudem zamknął mi się passa z kluczykiem w stacyjce, gdy otwierałem garaż (wcześniej nie zamykał się nigdy sam dlatego tu moje zdziwienie..) - kluczyki włożone, ale nie przekręcone. Mam tylko jeden kluczyk.

Jedyny magik z jakim udało mi się skontaktować woła 250zł..

 

Zamknięte są wszystkie zamki i szyby, czytałem sporo że można wybić szybę, rozbić tylną lampę, albo właśnie dzwonić po magika.

Przed wydaniem 250zł za swoją głupotę chciałbym się upewnić że nie mogę tego sam ogarnąć.

 

Czy odchylanie drzwi w rogu w celu wciśnięcia klina i potem drutu nie pokrzywi TRWALE ramy drzwi?

Czy przycisk od centralnego na boczku drzwi kierowcy działają? Znaczy czy mogę go wcisnąć zamiast wyjmować kluczyk, który jest dalej..

Albo czy nie mogę rozwiercić np zamka w bagażniku (kombi) i przez bagażnik dostać się do kabiny i wyjąć kluczyk?

Bo tam jest miejsce na kluczyk którego w sumie to nigdy nie używałem..

 

Dzięki wielkie za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przycisk na boczku drzwi jest nieaktywny jeśli miga czerwona dioda przy ryglu.

 

Ja na Twoim miejscu po prostu wyłamałbym zamek w drzwiach kierowcy - jeżeli masz go tam jeszcze. Później usuniesz go albo zostawisz (po zdemontowaniu płetwy). W sumie to nawet lepsze zabezpieczenie od zaślepki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no miga ta dioda..

a np załatwić skądś takie przyssawki do szyb i spróbować tylną którąś do dołu przesunąć nawet to 0,5cm? (z tyłu korby) .

A co do wyłamania zamka to jak to wygląda? płaskim śrubokrętem zamek na siłe przekręcać? potem zdemontować klamkę i złożyć z zaślepką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym bił szybę.

Zobacz na Alle... Koszt używanej to 30-50 zł a wymiana z przednich drzwiach nawet jeśli nie masz wprawy to max godzina czasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 zł to sporo wołają.

Ja robie za tyle ale w UK gdzie ceny są inne.

Wkładki nie złamiesz tak łatwo.

 

Jak chcesz samemu to próbuj tylne drzwi i opuścić szybę ale bez podrapanej karoserii i lekko zgietych drzwi się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drzwi można naprostować, a rysy będą jak na siłę jakieś druty będzie wpychał, ale jak nie masz ori szybek to biłbym, używkę za grosze można kupić, a najmniej stresu będzie - ryzyko za mocnego przegięcia drzwi czy porysowania takiego, że żaden środek nie pomoże ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem taka sytuację i tłukłem szybę. Najszybsza metoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności