Skocz do zawartości
Remek

Ubezpieczenie pierwszego auta

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy a wypowiedzcie się na temat NNW płacicie? niepłacicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za każdym razem płacę NNW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40-60 zł na rok to nie majątek, też płacę. oby się nigdy nie przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Remek

Napisał Remek Zobacz post

2008

LINK 4 : 389 PLN (OC + holowanie + pomoc prawna + NNW + drobna naprawa)

Commercial Union Direct : 450 PLN (OC + NNW + pomoc prawna + assistance)

Liberty Direct : 480 PLN (OC + mini assistance + NNW)

mBank : 488 PLN (OC + NNW + ubezp. życia + pobyt w szpitalu)

Allianz : 707 PLN (nie zapisałem co wchodzi w skład...)

AXA : 842 PLN (OC + zielona karta + assistance + NNW)

2009

COMMERCIAL UNION: 944

AXA: 450

GENERALI 376

LINK4 371

Kolejny roczek minął i oto jakie oferty przedstawili mi wybrani ubezpieczyciele:

2010

Allianz Direct: 411

mBank: 444

Liberty Direct: 689 (546)

Aviva CU: 543

AXA: 533

Link4: 609 (473)

2011

Allianz Direct 407

2012

No to kontynuuję :D

Kilka dni temu zadzwonili do mnie z LINK4 i zaproponowali 384.55 (OC+NNW+mini assistance). Oferta jak najbardziej atrakcyjna, ale się wstrzymałem żeby dowiedzieć się ile u aktualnego ubezpieczyciela zapłacę (żeby nie bawić się znów w rezygnacje).

Przed chwilą zadzwoniła miła pani z Allianz'a i zaoferowała 399 za taki sam pakiet. Kilkanaście peelenów więcej, ale bez zabawy w rezygnacje, więc się zgłosiłem i ofertę mam już na poczcie. Zostało jedynie wykonać przelew.

Kilkanaście PLN więcej niż w LINKu, ale 8 PLN mniej niż rok temu :o

 

Aaa - aktualnie w allianzie mają promocję -15% na auta niemieckie - jest na tym Forum jeszcze ktoś z autem tej produkcji :?::rotfl:https://www.allianzdirect.pl/promocje-allianz-direct/znizka-na-marki-niemieckie.html

 

Jakbyście korzystali to polećcie mnie - Nazwa użytkownika: 2557370 ;)

 

EDIT

Liberty Direct 553

AVIVA ~1500 :!:

Edytowane przez Remek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie całkiem odwrotnie niż u kolegi wyżej. Przy 60% zniżce najtańsze okazały się mBank 400zł (OC+NNW do 10 000) i Liberty Direct 410zł (OC+NNW do 20 000 + Mini Asisstance). Zdecydowałem się na to drugie. Najdroższe natomiast Link4 644zł (OC+NNW) i Alianz Direct 540zł (OC+NNW). Warto poświęcić trochę czasu i podzwodzić po wszystkich towarzystwach bo z tego co widzę oferta to indywidualna sprawa i jeden czynnik może ją diametralnie zmienić. Jeśli chodzi o ubezpieczenia stacjonarne u agenta to najtaniej wyszło BTA 444zł i HDI 487zł - obydwie ceny z NNW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, szukałem wątku i ten wydał mi się najbardziej odpowiedni do zadania pytania... Co trzeba po kolei uczynić aby przerejestrować auto na współwłaścicielstwo? Obecnie Seacina jest na ojca, ale chciałbym, żeby zniżki już mi też powoli leciały. Szukałem w necie, ale nie mogłem takiego "samouczka" znaleźć. Będę wdzięczny za każdą wskazówkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak będzie w tym przypadku ale ja jak tak robiłem to musieliśmy spisać umowę kupna sprzedaży gdzie było zaznaczone że auto jest kupowane na współwłasność (dane ojca i moje jako kupujących) później wydział komunikacji (tam góra papierów jak zwykle) :P w między czasie urząd skarbowy... i chyba tyle. w tym przypadku wydaje mi się że będzie trzeba spisać umowę kupna sprzedaży 1/2 samochodu między tobą a twoim Ojcem... z umową idziesz do wydziału komunikacji i jeśli trzeba to skarbówce trzeba oddać podatek i dostajesz wpis do dowodu że auto ma współwłaściciela... chyba tak się to odbywa ale mogę się mylić... na pewno jeśli chcesz wykreślić wpis to musisz pisać umowę k-s 1/2 auta itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DjDarrek

a mi sie cos kojarzy ze to ma byc cos w rodzaju darowizny 50% samochodu.... ale moge sie mylic :)

 

 

 

o i tak mniejwiecej jak mowilem - tu masz opisaną podobną sytuacje:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1178897.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a mi sie cos kojarzy ze to ma byc cos w rodzaju darowizny 50% samochodu.... ale moge sie mylic :)

 

 

 

o i tak mniejwiecej jak mowilem - tu masz opisaną podobną sytuacje:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1178897.html

Nie ma znaczenia czy umowa kupna - sprzedaży, czy darowizny. Należy prawnie stać się współwłaścicielem auta, nabyć jego część na mocy jednej z tych dwóch umów. Przy darowiźnie obdarowany nie płaci podatku w skarbówce, przy umowie kupna sprzedaży kupujący zapłaci 2% od wartości przedmiotu umowy kupna jeśli ta wartość jest powyżej bodajże 1000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o NNW to ja również zawsze płace,ponieważ te 60zł na rok to nie jest duża kwota,a nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. dzięki temu mam całościowy pakiet i jestem kompletnie ubezpieczony. Zawsze to większy komfort psychiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy :D

2008

LINK 4 : 389 PLN (OC + holowanie + pomoc prawna + NNW + drobna naprawa)

Commercial Union Direct : 450 PLN (OC + NNW + pomoc prawna + assistance)

Liberty Direct : 480 PLN (OC + mini assistance + NNW)

mBank : 488 PLN (OC + NNW + ubezp. życia + pobyt w szpitalu)

Allianz : 707 PLN (nie zapisałem co wchodzi w skład...)

AXA : 842 PLN (OC + zielona karta + assistance + NNW)

2009

COMMERCIAL UNION: 944

AXA: 450

GENERALI 376

LINK4 371

Kolejny roczek minął i oto jakie oferty przedstawili mi wybrani ubezpieczyciele:

2010

Allianz Direct: 411

mBank: 444

Liberty Direct: 689 (546)

Aviva CU: 543

AXA: 533

Link4: 609 (473)

2011

Allianz Direct 407

2012

LINK4 384.55 (OC+NNW+mini assistance)

Allianz 399 za taki sam pakiet

Liberty Direct 553

AVIVA ~1500

2013

AVIVA 529

Allianz 451

LINK 4 401

Czyli w tym roku najciekawszą ofertę złożył mi ponownie mój pierwszy ubezpieczyciel :D Mieli oddzwonić przed świętami, żeby zapytać czy suię decyduję, ale cisza. Dzisiaj zamówiłem rozmowę, zadzwoniła inna pani, i wyliczyła mi ... 393,46 :D Oprócz standardowych dodatków (NNW, mini assistance {holowanie, samochód zastępczy} dodają jeszcze "opony" - czyli bezpłatną pomoc w razie złapania kapcia na trasie - bez straty zniżek)

Czyli w tym roku zaoferowali mi kwotę o 4,46 PLN większą niż w 2008 roku :]

 

Także nie można z przyzwyczajenia siedzieć u jednego ubezpieczyciela, bo można za to nieźle przepłacić;)

 

* Teraz jeszcze tylko przefaksować rezygnację do Allianz'a ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dla osób w wieku 26--30lat obecnie najlepsze oferty ma ergo hestia-you can drive... przy max zniżce za golfa z 1999 1.6 322zł a za Passata vr6 z 1996r 412zł... inne firmy proponowały mi za pasiora ponad 1000 :P Oba autka ubezpieczałem wczoraj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co podpowiecie Młodemu kierowcy który bedzie rejstrował 1 auto na siebie prawo jazdy mna mniej niż rok i nie ma 25 lat ? Gdzie najlepiej ubezpieczyć. Nie wchodzi w gre ubezpieczenie na pół .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popytaj ubezpieczycieli ponieważ dużo zależy od miejsca zamieszkania tj. kodu pocztowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam ubezpieczyciela po tzw stronach z kalkulatorami ale tam najtaniej to ponad 2 tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

You can drive - pod firma ergo hestii. Stworzona dla mlodych, jak masz zwykly/zwyczajny samochod to nie ma problemu. Piszę o tym dlatego, że u nich nie ma mozliwosci rejestracji tych aut, których nie ma u nich w katalogu.

I negocjuj, powiedz, że u innego miałeś te 50zł taniej, więc dziękujesz i do widzenia. Gościu po 5 minutach oddzwonił i jakiś super rabat wyszukał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
You can drive - pod firma ergo hestii. Stworzona dla mlodych, jak masz zwykly/zwyczajny samochod to nie ma problemu. Piszę o tym dlatego, że u nich nie ma mozliwosci rejestracji tych aut, których nie ma u nich w katalogu.

I negocjuj, powiedz, że u innego miałeś te 50zł taniej, więc dziękujesz i do widzenia. Gościu po 5 minutach oddzwonił i jakiś super rabat wyszukał :D

 

Tak tylko w you can drive musisz mieć dwa lata prawo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yhym, to nie wiedziałem :(

 

Spoko ;) ale taki.chwyt marketingowy zrobili... Jeśli.masz.krócej to zapraszają do Ergo Hestia ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze sie zastanawiam czemu sa az takie duze roznice, bo 389 a 842 to jest roznica!? Czy warto przeplacac?

Edytowane przez karoll35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności