Skocz do zawartości
Remek

Ubezpieczenie pierwszego auta

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka miesięcy temu nabyłem swoje pierwsze auto, i nadszedł właśnie czas aby je ubezpieczyć. Podzwoniłem, polatałem po necie i mam kilka ofert - proszę o ewentualne doradzenie co mam wybrać.

Autko to B3 9A (100kW, 1984 ccm) 1991r około 270kkm

Ja mam prawko od 1995r., dotychczas nie miałem żadnego pojazdu, więc zniżki miałbym znikome - w zależności od firmy zapłaciłbym 1300 - 1700 PLN

Całe szczęście "darowałem" pół auta dziadkowi który ma maxymalne zniżki.

Autkiem będę jeździł tylko ja, niewiele (do 10 000 km rocznie) i tylko w kraju.

Mam żonę, dzieci brak.

I tak po uwzględnieniu zniżek propozycje są następujące:

LINK 4 : 389 PLN (OC + holowanie + pomoc prawna + NNW + drobna naprawa)

Commercial Union Direct : 450 PLN (OC + NNW + pomoc prawna + assistance)

Liberty Direct : 480 PLN (OC + mini assistance + NNW)

mBank : 488 PLN (OC + NNW + ubezp. życia + pobyt w szpitalu)

Allianz : 707 PLN (nie zapisałem co wchodzi w skład...)

AXA : 842 PLN (OC + zielona karta + assistance + NNW)

Jak widać ceny są dosyć różne, i pod uwagę biorę raczej tylko pierwsze 4 oferty.

I teraz proszę Was Forumowicze, żebyście mi doradzili co wybrać - może ktoś ma jakieś doświadczenia z którąś z firm, a może z kilkoma. Proszę o porady, bo na początku tygodnia muszę zawrzeć ubezpieczenie.

jak na razie moim faworytem jest LINK 4 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OC, to bierz najtańszą ofertę. To nie Ty będziesz miał z nimi do czynienia, tylko poszkodowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cenę w Allianz podał Ci agent czy korzystałeś z kalkulatora na stronie?

Zajrzyj koniecznie i zrób wyliczenie TUTAJ -Allianz Direct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mBank, Allianz, Liberty - kalkulator

Commercial, Link 4, AXA - agent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a w Allianz Direct zrobiłeś wyliczenie w końcu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allianz czyt. Allianz Direct

Skorzystałem z kalkulatora

707 PLN jak w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skorzystałeś z kalkulatora, którego link podałem wyżej??

Kalkulator Allianz i Allianz Direct to nie to samo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem w Allianz Direct

A teraz z ciekawości wszedłem na stronę allianz'a i jak wybrałem oc przez internet to przekierowało mnie na allianz direct.

Czyli to jednak to samo!!!

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udaj sie do biura posrednictwa. ja tak robie od zawsze. to nic nie kosztuje. kazesz gosciowi znalezc najtansze OC i koniec. ja w ten sposob zaoszczedzilem kuuuupe kasy.

placilem 440 zl za zeszly rok. w tym bylo 50% znizek. spowodowalem stluczke i teraz place 627. gosciu sam dzwoni, ze konczy sie ubezpieczenie, umawia sie, przychodzi i przedstawia oferty. zawsze wybieram najtansza i niewiedzac czemu ta najtansza zawsze jest juz wypelniona! brakuje tylko mojego podpisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sorka - jednak słabo szukałem

Na Allianz (bez Direct;)) wyszło 570 PLN - i tak drogo w porównaniu do konkurencji

Ale strasznie "na skróty" ten kalkulator

udaj sie do biura posrednictwa. ja tak robie od zawsze. to nic nie kosztuje.

Mnie by to jednak dość sporo kosztowało - mieszkam w pipidówie na końcu świata i podejrzewam, że do najbliższego takiego biura to mam z 50 km.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz telefonicznie się dowiedzieć, popytać że jesteś zainteresowany itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawdź jeszcze CIGNA. Moje OC - 330zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Autko ubezpieczone w LINK4. Przy okazji dowiedziałem się o jednej ważnej sprawie. Miły Pan z LINK4 poinformował mnie, że najpóźniej na dzień przed zakończeniem poprzedniej polisy trzeba wypowiedzieć ubezpieczenie dotychczasowemu ubezpieczycielowi. Można to zrobić np. fax'em. Ja poszedłem do siedziby z.u., i pani zażyczyła sobie dodatkowo umowę kupna auta. Jak się tego nie zrobi, to później są jakieś kłopoty, ale nie wiem o co dokładnie chodzi.

Piszę to, bo może znajdzie się w przyszłości jakiś nowy właściciel paska(jak ja :) ) któremu to się może przydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm... z jakiej racji można żadać umowy kupna-sprzedaży przy rezygnacji z ubezpieczenia? Ode mnie PZU nic takiego nie chciało, jedynie rezygnacja + ksero ubezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mner

A co radzicie odnośnie ubezpieczenia AC (lub ewentualnie pakiety z NNW I Assistance), których firm unikać, które polecacie?? Szczególnie teraz w okresie wzmożonego ataku firm typu "direct" (Link4, AXA, Liberty, CU itp) Ma ktoś jakieś doświadczenia większe w tym temacie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
artmin moze dlatego ze ubezpieczenie bylo na poprzedniego wlasciciela auta tez musialem miec umowe przy wymawianiu ubezpieczenia poprzedniego wlasciciela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Michal

tak ogólnie fajnie macie ja w poprzednim rok za ubezpieczenie auta dostałem 1600zł !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszyskich!

Jest to mój pierwszy post na forum, ale problem oc jest mi znany od dawna.

Posiadałem samochod (passat b3 2.0) ubezpieczony w samopomocy (Poznań)1300zł później jakaś podwyżka wyszło 1500, zmieniłem na link4 - koszt 1100 minął rok chcieli ode mnie juz 1250 - mówie dziękuję (tak bawić się nie będziemy) żacząłem szukać po internecie i w końcu trafiłem do benefi24 - 600 zł (z groszem). Jestem aktualnie drugi rok i nie było jakiegoś problemu. Temat nieaktualny ale może komuś innemu się przyda na przyszłość. Ten kalkulator co jest na stronie jest prawdomówny - ile ci wyjdzie tyle zapłacisz. Pozdrawiam wszystkie pasiorki

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem samochod (passat b3 2.0) ubezpieczony w samopomocy (Poznań)1300zł później jakaś podwyżka wyszło 1500, zmieniłem na link4 - koszt 1100 minął rok chcieli ode mnie juz 1250 - mówie dziękuję (tak bawić się nie będziemy) żacząłem szukać po internecie i w końcu trafiłem do benefi24 - 600 zł (z groszem). Jestem aktualnie drugi rok i nie było jakiegoś problemu. Temat nieaktualny ale może komuś innemu się przyda na przyszłość. Ten kalkulator co jest na stronie jest prawdomówny - ile ci wyjdzie tyle zapłacisz.

Ja też mam w Benefii. Faktycznie jest jak mówisz, ale wiedz jedno, że jak spowodujesz stłuczkę, to będą od Ciebie chcieli zaświadczeń o deklarowanych zniżkach jakie podałeś. Jeżeli nie udokumentujesz to dopłacisz do tej polisy tyle ile trzeba. Rozmawiałem z nimi telefonicznie na ten temat. Dlatego proponuję Ci wcześniej zadbać o te zaświadczenia, zwłaszcza że wcześniej byłeś jak piszesz w Samopomocy i Link24. Zwłaszcza z Linkiem to może trwać długo ze względu na pocztę, która działa jak działa, bo fax myslę że nie będzie rezpektowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności