Skocz do zawartości
Carrey

PILNE!!!!!!!!!! Pilot centralnego zdechł !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

sprawa bardzo pilna .. mianowicie ... zdechł mi jedyny działający pilot do centralnego.

Przyjechgałem z pracy zamknąłem auto - ok

Żona jechała do sklepu - otworzyła auto jakby nigdy nic i pojechała... pod sklepem już jej sie auto nie zamknęło, przyjechała do domu.

Sprawdzam, dioda na pilocie podczas naciskania mruga, na wszelki wypadek podmieniłem baterie na nowe, dioda też mruga, a samochód się nie zamyka - żadnej reakcji. Wiem ze na forum jest wiele postów o dopasowaniu klucza jednak nijak się to ma do mnie bo poprzedni właściciel paska"poblokował" wkładki - klucz można włożyć do nich tylko ok 1cm (wszystkie 3 wkładki).

Pomocy .... co można zaradzić żeby to ustrojstwo zadziałało ??

Z góry dzięki i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo jakby bateria padla to i tak pamiec pilota by sie nie skasowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego piszę że to bardzo pilna sprawa i nie wiem jak ją rozwiązać ... a rano do pracy :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sadze, ze moze to byc wiekszy problem (w centralce albo komputerze) bo jak widac pilot raczej dziala prawidlowo

w Twoim przypadku brak zamkow jest sporym klopotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz zamka z tyłu w klapie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, zamki.

Zamiast przekręcania kluczykiem można tę operację zasymulować.

Niezbędnym staje się demontaż zamka.

Po wyjęciu baterii tak, czy inaczej trzeba dopasować pilota. Nie ma innego wyjścia.

Sam pilot działa, jednak nie gada z modułem komfortu i bez tej procedury nie zagada.

Proponuję zalogować wszystkie kluczyki jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja specjalnie wyjalem baterie z pilota by go rozkodowac (lezal chyba z miesiac bez baterii) a po jej wlozeniu pilot dzialal jakby nigdy nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pilot będzie działał, jednak bez jego dopisania do modułu komfortu jest bezużyteczny.

Działa sam dla siebie, nie gada z modułem.

Coś mi tu nie śmiga z ponownym działaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie otwieral i zamykal auto (po miesiacu bez baterii)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie masz zamka z tyłu w klapie?

wszystkie 3 zamki sa "poblokowane'' w nieznany dla mnie sposób - klucz wchodzi ok 1 cm i nic więcej.

 

Eee, zamki.

Zamiast przekręcania kluczykiem można tę operację zasymulować.

Niezbędnym staje się demontaż zamka.

Po wyjęciu baterii tak, czy inaczej trzeba dopasować pilota. Nie ma innego wyjścia.

Sam pilot działa, jednak nie gada z modułem komfortu i bez tej procedury nie zagada.

Proponuję zalogować wszystkie kluczyki jednocześnie.

 

Wcześniej już wymieniałem baterie w pilocie i po włożeniu nowych bez problemu pilot działał, więc nie bardzo widzę związek wymiany baterii z dopasowaniem pilota do komfortu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie poblokowane a brudne :) bo od nowości były tylko pilotem otwierane....

Jakby nie było bembenków to by były inne objawy przy wkładaniu kluczyka.

Dopasuj kluczyk do modułu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może nie poblokowane a brudne :) bo od nowości były tylko pilotem otwierane....

Jakby nie było bembenków to by były inne objawy przy wkładaniu kluczyka.

Dopasuj kluczyk do modułu :)

 

Jak to zrobić ??

Czyżby tą instrukcją ??

Dopasowywanie nowego dodatkowego kluczyka - Od modelu z roku 1999

– włożyć do zamka mechanicznie pasujący kluczyk;

– włączyć zapłon;

– zablokować mechanicznie samochód nowym (do przyuczenia) kluczykiem (np. na drzwiach kierowcy) i nacisnąć przycisk na kluczyku;

– po przerwie trwającej dłużej niż 1 sekundę nacisnąć drugi raz przycisk na kluczyku;

– czynność dopasowywania jest zakończona i zostaje potwierdzona sygnałem dźwiękowym samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tak ale skoro nie możesz wsadzić do zamka kluczyka to pozostaje Ci podjechać na kompa i sprawdzić jakie błędy pojawiły się w module. Może wystarczy tylko wykasowanie błędów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Można tak ale skoro nie możesz wsadzić do zamka kluczyka to pozostaje Ci podjechać na kompa i sprawdzić jakie błędy pojawiły się w module. Może wystarczy tylko wykasowanie błędów :)

Idę spóbować "rozruszać" wkładkę przy pomocy WD. Jak się nie uda to jeśli twierdzisz ze wystarczy wykasować błędy to podlecę do znajomka na podpięcie ale to 40km (i tu kłania się brak własnego kabla). A może ktoś służy kablem i VAGinerkami o tej porze na śląsku - mieszkam w Sosnowcu :)

 

Wyjąłem wkładkę i wygląda na zapieczoną, zapieczoną do tego stopnia że za nic się nie ruszy.

Czy po wyjęciu wkladki i próbie przekręcenia zamka powinny zamykać się wszystkie drzwi czy tylko ten który przekręcam??

 

Czy po podpięciu do VAGa i skasowaniu ew. błędów powinno wsio chulać czy trzeba bedzie dodawać klucz do komfortu, w jaki sposób ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli te zamki ktos tak poblokowal dziwnie , juz bylo na forum o tym blokowaniu ,w takim przypadku to naprawde kicha jesli niemozna zamknac ,dostac sie do wlasnej bryki lub cokolwiek zdzialac,juz myslalem nad tymi zamkami ale sie wstrzymalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jesli te zamki ktos tak poblokowal dziwnie , juz bylo na forum o tym blokowaniu ,w takim przypadku to naprawde kicha jesli niemozna zamknac ,dostac sie do wlasnej bryki lub cokolwiek zdzialac,juz myslalem nad tymi zamkami ale sie wstrzymalem.

 

Nie sądzę... wkładka po wyjeciu wygąda na ewidentnie zapieczoną i ani drgnie.

Jutro rano jade na VAG do znajomka i spróbujemy to rozwiązać.

Mam jeszcze pytanie dot. PINu do klucza - ilocyfrowy jest ten PIN, bo mam pewien numer 6-cio cyfrowy i niewiem czy nie narobię nim więcej szkód niż użytku.

I jak to jest z tym kręceniem śrubokrętem po wyjęciu wkładki - czy bez wkładki i "zamknięciu" auta śrubokrętem powinny działać wszystkie zamki czy tylko ten którym kręcę ?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie dot. PINu do klucza - ilocyfrowy jest ten PIN, bo mam pewien numer 6-cio cyfrowy i niewiem czy nie narobię nim więcej szkód niż użytku.

 

Ja mam literę i 6 cyfr przy zapasowym kluczyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

problem został rozwiązany, okazało się że pilot był uszkodzony mechanicznie (ścieżka??) pewien elektronik rozebrał go, poprawił co było nie halo, dopasował ponownie pilot do komfortu i zadziałał :521::D

Przy okazji dałem do sprawdzenia drugi pilot, któy nie działał od zakupu pasku, w tym z kolei brakowało jakiegoś elementu odpowiedzialnego za częstotliwość, został wymieniony + nowe bateryjki, dopasowanie do komfortu i ... działa !!:521:

 

Koszt: naprawa mechaniczna dwóch pilotów, nowe baterie x2, dopasowanie dwóch pilotów = 120zł. (dla porównania - ASO za samo podpięcie VAGa krzyknęło w tym przypadku 150zł).

Myślę że nie jest z tymi kosztami aż tak tragicznie, ale ... za niewiedzę się płaci.

 

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za szybką i bardzo zróżnicowaną reakcję na mojego posta.

 

Acha .... do dopasowania VAGiem pilota centralnego zamka nie jest potrzebny żaden PIN, PIN ten jest potrzebny do dopasowania kluczyka - a to dwie różne sprawy.

 

P.S. Uważam temat za zamknięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności