Skocz do zawartości
rafolik

Jakie świece (90km)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciał bym się dowiedzieć jakie świece muszę kupić do mojego Passata B5 1.9TDI z 1998r. Jest to wersja 90 konna.

 

- Odrazu informuje że kożystałem z wyszukiwarki ale nie znalazłem informacji do mojego samochodu.

 

Te świece żarowe to są uniwersalne czy każdy silnik ma innego typu ?

 

Najlepiej bym poprosił linki z allegro lub jakiś sklepów.

 

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

 

Chciał bym się dowiedzieć jakie świece muszę kupić do mojego Passata B5 1.9TDI z 1998r. Jest to wersja 90 konna.

 

- Odrazu informuje że kożystałem z wyszukiwarki ale nie znalazłem informacji do mojego samochodu.

 

Te świece żarowe to są uniwersalne czy każdy silnik ma innego typu ?

 

Najlepiej bym poprosił linki z allegro lub jakiś sklepów.

 

 

Pozdrawiam!

 

 

Iskra : CT855-11V

Beru : GN855 0100226227

NGK : Y732-U

Denso: DG-05

 

Ja kupiłem Iskry: dopiero 15 stycznia 2008 mają być w spzredaży, ja je już kupiłem prosto z zakładów ISKRY. Są to świece ceramiczne, 2s nagrzewania na maks.

 

Beru chodzą po 20 zeta na allegro + przesyłka, a jak dobrze poszukać w sklepach to po 28 zł.

 

NGK po 33 widziałem.

 

Zastanawiałem się nad tymi:

http://www.allegro.pl/item285493086_swiece_zarowe_beru_audi_skoda_seat_vw_1_9tdi_dci.html

 

Ale w końcu zdecydował patriotyzm..

I najnowsza iskra już jest w autku.

Na -12 w ostatnią sobotę super odpalił na nich.

 

Ja mam silnik AHH. Nie wiem czy AHU ma te same świece,ale na 95% chyba takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Iskra : CT855-11V

Ja mam silnik AHH. Nie wiem czy AHU ma te same świece,ale na 95% chyba takie same.

 

Właśnie skąd mam wiedzieć czy mam AHU czy AHH ? xD

Mam Paska od 2 tyg.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie skąd mam wiedzieć czy mam AHU czy AHH ? xD

Mam Paska od 2 tyg.

 

Pozdrawiam!

 

Karta pojazdu, pierwsza strona, 3 pierwsze znaki numeru silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Karta pojazdu, pierwsza strona, 3 pierwsze znaki numeru silnika.
i wlepa która jest w miejscu koła zapasowego w pozycji 1 są oznaczenia silnika ja np. mam napisane 96KW TDI SG5 AWX FHN LO 41 FP

Pogrubione oznaczenie przeze mnie oznacza rodzaj silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam ahu i ostatnio wlasnie zakladalem beru tyle, ze kupowalem w sklepie po 35zl. Te z allegro na zdjeciach duzo napisow maja na swiecy w porownaniu do moich ale nie wiem czy to ma akurat jakies znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na Alledrogo jest sporo takich świec, które wytrzymują kilkanaście dni kilkukrotnego grzania i padają. Nie wiem z czym to jest związane ale mogę sobie tylko tłumaczym tym, że to jakieś podróbki lub poprostu odrzut z produkcji. Normalnie taka świeca kosztuje 40zł za sztukę a przed okresem zimowym jej cena może dodatkowo nieco wzrosnąć. Czasami mam takie przypadki, że wymianiam nową świecę Beru czy Boscha z netu na taką samą z dobrej sieci dystrybucji hurtowej.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daytona25

Uważaj z zakupami świec na allegro bo dużo jest podróbek. Ja kupiłem NGK i zapłaciłem 28 zł/szt w sklepie. Też mam silnik AHU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie świece byście polecali ?

Słyszałem że Beru i Bosch są dobre ?

Wole mieć dobre i zapłacić drożej niż oszczędzać i wymieniać częściej ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Jedne i drugie wymienione przez Ciebie są bardzo dobre. U mnie na warsztacie kosztują 140zł za komplet. Przynajmniej daję gwarancję, że będą chodzić długo tzn kilkadziesiąt tysięcy kilometrów.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności